“Nano të nxorri nga lokali, Ramën e ke inat se je ziliqar Blloku”

November 10, 2017 12:12

“Nano të nxorri nga lokali, Ramën e ke inat se je ziliqar Blloku”

 

Ka pasur akuza dhe kundërakuza në emisionin “Të Paekspozuarit” mes të ftuarve, Henri Çili dhe Andi Bushati.

Ka plasur sherri ndërsa të dy kaluan në fyerje personale mes njërit-tjetrit.

Bushati: Ti hoqe Zhejin dhe Alfred Lelën, kur vendose ti shërbeje Edi Ramës.

Çili: U mërzite me Fatos Nanon sepse të nxorri nga lokali… Kurse tani, bën pjesë te djemtë e mërzitur te Bllokut, jeni nga 4 a 5 ju, se njëri nga ju është bere kryeministër, e ke zili, por unë nuk bie në këtë lloj niveli.

Bushati: Po thuaje.

Çili: Nuk e mendoj kështu, se është banalitet. Nëse unë them banalitete njerëzit qeshin me mua.

Bushati: Njerëzit qeshin me ty sepse thua se çdo 4 vjet duhet të fitojë kryeministri që më bën punë mua. Mua ma më vjen keq që njerëzit qeshin me ty. Ti je me Berishën në 21-janar dhe je me Ramën kur bën kanabisin.

Çili: Nuk kam ndryshuar asnjë ide.

Bushati: Je monument o Çili…

Çili: O Bushat nuk je më gazetar, je pronar, ke financimet e tua okulte…

Bushati: Zero, po zero pra.

Çili: Po zero do thuash ti.

Bushati: Financime okulte e di kush është o, te marrësh kredi me emër tjetër.

Çili: Ke reklama, ke…

Bushati: Unë nuk kam as borxhe në banka, as jetën nuk e kam fallco dhe as nuk fsheh jetën time.

Çili: Bushat, je pronar.

Bushati: Po pate turp për atë që je… unë nuk do dilja në tv.

Çili: Nuk di për çfarë e ke fjalën

Bushati: Bën mirë që bën sikur nuk e kupton se gjithë njerëzit e kuptojnë, rri pa merak.

November 10, 2017 12:12
Komento

8 Komente

 1. faro November 10, 13:01

  Ketij Cilit, te verteta i ka thene Bushati. I kapuri del Cili, te pakten sipas replikave te mesiperme

  Reply to this comment
 2. kryepalla me 3 mije euro November 10, 13:21

  Ky pederasty qili apo trans se nuk e marr vesh.
  Vetem qe duket si kurve llastice qe eshte bere pishman.
  Yyyyyyttttttttt buqe

  Reply to this comment
 3. Beni November 10, 13:49

  Sa kohe kalon dhe me shume i ngjan Hysni Kapos ky Bushati, s kulm cinik neshte zemerlig dheidomos ne profil, por ama e

  Reply to this comment
  • Qimi November 10, 18:42

   Apo se ke njohur ti Hysni Kapon or rrush!I biri i ngjan babes pra Mediut e jo gjyshit!Ka marre edhe ca nga doktori i gjyshit se helbete shkonte e vizitonte ndonje here kur Mehdiu ishte me sherbim!Sa per kakarisjen e te dyve te Qilit dhe te Andushit jane qe te dy pjelle e sistemit dhjemoratik ku ndersa i pari eshte katnar i dyti kopil blloku!Ky ekstremizem i bene antagoniste ne rrugen e perbashket qe kane zgjedhur ku baba shpirteror kane kryekrimin Sali!

   Reply to this comment
 4. intelektuali November 10, 14:20

  SHIQONI MEDIAN O POPULL DHE BONI QEF!

  Po ky sherr halabakesh c’pune kishte me temen kryesore qe kolonjari Ylli Rakipi e kishte shpallur me buje shume kohe me pare:

  KUSH ESHTE “PESHKU I MADH” EDI RAMA APO SALI BERISHA?

  sepse:

  Debati pesoi nje agravim te papritur dhe gazetaret filluan t’i sulen njeri tjeterit si cakalle pylli dhe harruan fare pse kishin ardhur ne studion famoze te Ylli Rakipit qe i degjonte sikur te ishte nje spektkator indiferent dhe jo si arbiter me autoritet te emisionit “Te paekspozuarit” qe ndiqet me interes nga nje auditor i gjere cdo te enjte.

  Ky fenomen tipik albanez ndodh pothuaj ne cdo emision TV kur debatuesit fillojne te flasin njjeheresh dhe ne fund ngrene tonet dhe i sulen te shqyejne kundershtarin ne plane personale me liber shtepie dhe drejtuesit e emisionit bejne sehir me shkop ne dore sikur te ishin dirigjente orkestre te muzikes klasike.

  PO PSE ME KETE MEDIA GROTESKE DO TE HYJE SHQYPNIA NE BE?

  Reply to this comment
 5. Koba November 10, 14:59

  Problemi eshte qe pjesemarresit ne programin TE PAEKSPOZUARIT,ne fakt jane FALS se jane shume te EKSPOZUAR.Kur kishte Albanian(Gazeten) Ylli Rakipi e telendiste Bushatin si Kurvar pas Bordellove e krahasonte me Vellain e Hysni Kapos(Gjyshi i Andushkes) ,qe vdiq mbi Freqke. dhe se Kafshonte Prostitutat.Po nuk kane Turp keta Legena ,qe dalin dhe japin Opinione. te perdala .

  Reply to this comment
 6. info analitike November 10, 18:51

  Qenka bere Neimi si macok lol.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*