Sherri në komision, Rama: PD, parti e zbrazur mendërisht e politikisht

June 19, 2018 15:04

Sherri në komision, Rama: PD, parti e zbrazur mendërisht e politikisht

Kryeministri Edi Rama reagon për debatin e ashpër që u zhvillua në Komisionin e Edukimit dhe Mjeteve të Informimit Publik.

Në Facebook, Rama thotë se PD është zbrazur mendërisht, por është e angazhuar fizikisht.

Reagimi i Edi Ramës në Facebook

Një parti e zbrazur mendërisht e politikisht (se shpirtërisht ka firuar me kohë), por e angazhuar fizikisht e ka kthyer debatin parlamentar në një teatër gjuhësh e gjymtyrësh të dhunshme! Pse mos u japim një leje ndërtimi tek SHQUPi për Kullën e Sporteve Trup me Trup?

o.j/dita

June 19, 2018 15:04
Komento

7 Komente

 1. Amerikani June 19, 16:35

  Rami nuk zgjidhen punet me bejte.

  Po ke mendere tregoi vendin!

  Populli ta ka dhene te drejten si askujt tjeter me pare.

  Po the nuk me lejon ligji, aty i ke deputetet. 74 e kusur vota.

  Behet debat me artistet, ke lezet te degjosh.
  Behet me urbanistet dhe arkitektet, po ashtu.

  Ndersa ai parlament e komisjone sharlatanesh “pfaqesuesit e popullit” qe ne fakt jane fytyra tende dhe e L.Bashes se ju me listat tuaja ua vini petballe zgjedhesve ata sharlatane, eshte kthyer ne nje maskarade te peshtire.

  Per kete arsye emigrojne shqiptaret. Qe mos shohin me fytyrat tuaja qe i bejne pesimiste per te ardhmen e tyre dhe te femijeve te tyere. Mungesa e drejtesise dhe jo fukaralleku i detyron te marin rruget.

  T’ju vije turp qe asnjeri s’po mundet dot ti tregoje vendin sharlataneve, vrasesve e hajduteve qe kane uzurpuar ate salle, ku vrasesi gerthet: kapeni vrasesin e hajduti: kapeni hajdutin e qe ajo salle, ne fakt, duhet te ishte elita dhe dinjteti i shoqerise.

  Reply to this comment
  • eno June 19, 16:49

   Si nuk e arreston policies kete qelbesiren Flamur K… Noken. Kush kujton se eshte ky pleh. Kush kujton se eshte ky qelbesire qe Shan ke te doje dhe dhunon fizikisht kryetarin e zgjedhur nga populli I Tiranes Erjon Veliaj.
   Mendoj se kupa eshte mbushur dhe flamur noka duhet Te arrestohet per dhune fizike ndaj nje Te zgjedhuri vendor. Nese Edi Rama ben kompromis per Te falur kesaj here kete qelbesire si flamur noka do te vere ne diskutim besimin qe populli i ka dhene me vote. Duhet dikush ti tregoje ligjin ketij kafshe me fytyre njeriu hajdutit kriminelit Fkamur Noka. Policia duhet ta arrestoje dhe mazhoranca Te kerkoje burgimin e tij.

   Reply to this comment
 2. tepsia dhe timoni June 19, 17:00

  DEARAMA !
  kujt i ankohesh i nderuar qaraman kur ke tepsine dhe timonin ne dore ??
  .grupi guerilas i PD nuk ben me koken e tij keto veprime terroriste….
  .jane ca dikushe te 2 prillit 1991 qe dikush i quan berishistet e washingtonit qe duan te largojne si lecke ashtu si bene me ramiz aline ne 1991-1992 dhe me fatos nanon ne 2005..
  .
  nese te ka ngelur 1 perqind burrni lexo kete artikull nga nje BERISHIST I WDC dhe shterngoje timonin se ke malore perpara…mbroje tepsine qe te dha populli se nqs vjen LUL BASH DEVILI ne pushtet (si ta futi arvizuja ne maj 2011) jo vetem qe do jesh nje Esat Pashe i koheve te fundit por dhe arkitekt i ringritjes lapidarit te enver hoxhes

  GAZETA The Hill reviste serioze e Kongresit të SHBA
  Qershor 2017

  Kongresi Amerikan & Wagneri “fundos” Edi Ramën,
  “Ylli” politik që ka rënë, ja dështimet e tij!
  Lulzim Basha yll i ri ne ngjitje.

  Nga Dr. Abraham Wagner (FRAGMENT NGA KY ARTIKULL)
  —Historia, mund ta njohë këtë “epokë Rama”, si një epokë të periudhë të errët të rritjes së ulët ekonomike dhe keqmenaxhimit të reformave jetësore të zotit Rama. ( KA HARRUAR DR I NY SE DOKTORRI VICIDOLIT E VRAU ATE SHTET)
  Rama, është bërë i njohur për rrethimin e vetes “…nga baronët e pastrimit të parave dhe trafikantëve të drogës, për të cilët shpëtimi i vetëm është Partia Socialiste në mënyrë që t’i shmangen drejtësisë. Guximi i Zotit Rama për t’u shfaqur në publik me kriminelët më të njohur të Europës, nuk ka një paralele me liderët e tjerë të demokracive Perëndimore dhe përtej saj”, shkruan Adam Fairmont në “Foreign Policy News”.
  Në një kthesë politike, Lulzim Basha, lideri i opozitës së rinuar të Shqipërisë, e ka vënë në mënyrë të vazhdueshme në dyshim lidershipin e Ramës dhe e ka akuzuar atë për shpërndarje dhe zgjerim të krimit financiar për të përfituar personalisht ai dhe rrethi i miqve të tij, që thuhet se përfshin shumë figura të botës së krimit.
  Falë një demokracie funksionale, Basha e monitoron rregullisht dhe publikisht pikëpamjen e menaxhimin vulnerabël ekonomik të Ramës.
  “… unë jam këtu për të hetuar shifrat shokuese të korrupsionit dhe mekanizmit, me të cilin 2.2 miliardë euro janë marrë nga shqiptarët në taksa dhe prokurime publike… Vendi është një krizë ekonomike totale. Banka Botërore konfirmon se 46% e njerëzve jetojnë nën minimumin e pragut të varfërisë”, tha Basha. ( KA HARRUAR DR I NY SE BASHA ESHTE KRIMINEL-TRADHETAR-SUPERHAJDUT)

  ————————————
  Abraham R. Wagner
  Adjunct Professor of International and Public Affairs; Senior Research Scholar (part-time)
  Dr. Wagner teaches in the areas of national security law and intelligence
  at the Columbia Law School and Columbia University’s School of
  International and Public Affairs, where he is a Senior Research Fellow at
  the Saltzman Institute of War and Peace Studies. He has recently served
  as a Visiting Professor at New York University and the UCLA School of Law
  on topics of national security strategy, intelligence operations, and legal
  issues related to surveillance.
  .
  ose jep doreheqjen….ose fillo luften me berishistet e WDC & BREKSELIT qe ti i di mire kush jane si puna e ketij lulbashistit ketu siper..

  Reply to this comment
 3. Konti Sbalta June 19, 17:26

  Edi Rama po perserit gabimet e Fan Nolit : Ndersa Zogu me ndihmen e Serbeve dhe ushtris Biellogardiste te strehuare ne Serbi pregatiteshin te sulmonin Shqiperine , Fan Noli “i binte violines” Edi Rama edhe pse nuk ” po i bie violines ” por i ka leshuar terren banditeve “Berishiste”sic shkruan edhe ky miku nga Amerika!

  Reply to this comment
 4. koli June 19, 18:41

  Edo, s’po te lene rehat per nje dore parresh o plak…sikur c’jane?! 200 milion euro jane…
  ps
  pune e bukur aeroporti i Vlores…51 % e aksionebve ne Vlonjat pas nje emri bombastik te huaj…EJ kujdes mos t’a fut labi…te nxjerr bllof..
  Hajde se po te ecen, mesa duket Zaho do kete aq pare sa te bleje dhe Henen.

  Reply to this comment
 5. Xha Braho June 19, 18:59

  Po ku eshte info leshi a info-anali??? Spaske dale sot ne blog o zaberzan te mbrosh gomarlleqet e Mulit. Ahahaha

  Reply to this comment
 6. TT June 19, 20:08

  Çelsat e kashtës

  Boll tunde çelsat e kashtës,
  Tash pesë vite si penelat,
  Politika – sport i rëndë,
  Për “rebelat” dhe bedelat !

  Leri nazet se s’të shkojnë,
  Boll llafose si b*thë turtulli,
  Hape krahun sa s’ështe vonë,
  Dot ti s’nxjerr qimen nga qulli !

  Zhurmë e madhe për asgjë,
  Premtimet mbetën veç fjalë,
  Ku m’i ke “grahmat e fundit”,
  Kur ky Liu të dha ngjalë ?

  [ http://www.gazetadita.al/wp-content/uploads/2013/04/berisha-ngjala.jpg ]

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim