Shesheli trondit Serbinë: Do ta rrëzoj Tribunalin e Hagës, Vuçiçin dhe Nikoliçin

November 12, 2014 16:12

Shesheli trondit Serbinë: Do ta rrëzoj Tribunalin e Hagës, Vuçiçin dhe Nikoliçin

Lideri i Partisë Radikale Serbe, Vojislav Sheshel ka mbajtur një fjalim përpara radikalëve serbë në Beograd, pas lirimit të përkohshëm nga Haga për shkak të arsyeve shëndetësore.

Shesheli tha përpara simpantizantëve të tij se Haga ka dashur ta heqë qafe atë dhe “fitoren e madhe” që ai ka arritur në luftën në Kroaci, Bosnje dhe në Serbi.

“Haga në mënyrë brutale më dëboi nga qelia. Nuk e kam kërkuar, as që kanë vendosur ndonjë kusht. Vetëm deshën që sa më parë të më heqin qafe. Kam premtuar se do ta shkatërroj Tribunalin e Hagës. Lufta ka zgjatur diçka më shumë, por fitores nuk i shikohen dhëmbët”, bën të ditur Albeu se ka thënë Shesheli.

Ai ka shtuar se liria e tij e përkohshme do të jetë e mjaftueshme për të hequr nga pushteti Nikoliçin dhe Vuçiçin. Vojislav Shesheli ka akuzuar Nikoliçin dhe Vuçiçin se “kanë devijuar nga rruga e partisë ku kanë qenë së bashku me të

November 12, 2014 16:12
Komento

8 Komente

 1. "Horri i Bulevardit" November 12, 18:45

  Uroj qe Voisllav Sheshel, te behet president ose kryeminister i Serbise.
  E di qe ndonje analfabet do me akuzoje, por kush e kupton qellimin tim, do te me mbeshtese.

  Reply to this comment
  • mergimtari fv November 12, 20:40

   Horr ! pse kujton ti se nuk e bejne krriçat e Rashkes kete pune ? ata e kane tradite qe kush u fryn ne byth hidhen si cuba , po çpaten shqiptaret qe vepruan si serbet dy here me Kriçi Viçin nga Tropoja .

   Reply to this comment
  • XXX November 15, 16:33

   Ishallah behet e spastron ty te parin

   Reply to this comment
 2. I ri November 12, 19:02

  Erdhi kufoma politike hitlero-gebelsiane, kerkon te ktheje rroten e historse prapa por nuk mendon fare se ierdhi koha e mosha te ktheje patkonjte nga qielli .Kur nje luftetar kroat u gjykua ne gjukaten e Hages se kishte vrare 140 Serbe, ai ju pergjigj gjykatesit se , po kam vrare 140 kafshe,,,,,.Jo I thote gjykatesi ata ishi 140 Serbe ,! Luftetari reagon e I thote pse more z gjyqtar Serbet ti I quan njerez,? Cudi por e verteteky komb ne kllapi qe jeton me delirin e betejes se humbur ndaj turqeve ne Fushe Kosove ne vitin 1389 ,,,,!

  Reply to this comment
 3. Eruditi November 12, 19:49

  Seselj eshte profesor dhe nje nder personalitetet me te shquara te Ballkanit, nje historian dhe politikan i pazevendesueshem. I dhente zoti shendet!!!

  Reply to this comment
  • ardi November 12, 20:53

   ti more zoteri eruditi qe ben profesor nje kriminel,nje gjakatar qe ka lyer duart me gjakun e boshnjakeve dhe kroateve me vjen keq por ky urim te shkon per shtat:pac fatin dhe shendetin e e ketij kasapi !!!! ne dejet e tua rrjedh gjak serbi te kohes se miloshevicit ! aq shendet i dhente zoti duke pare veprat e tij ,sa dhe ditet i ka te numeruara,prandaj dhe tribunali e liroi nje qen qe e ushqente kot

   Reply to this comment
  • erion November 12, 21:15

   Kurse ty te dhente MUT te hash dhe ta kesh harram

   Reply to this comment
 4. Arben November 12, 20:53

  VAZHDO OR MIK, SE SHIRINGEN DO MARRESH DHE TI SI MILLOSHEVICI

  Reply to this comment
 5. ELIOT February 16, 10:41

  TE GJITHE DERRAT NJESOJ JANE … DUAN PLUMBIN … SI BESOHET NDYRESIRAVE ..SHESHELI APO VUCIN NICOLIC … JAN TE GJITHE PLERHAT E BOTES .. SHQIPTARET DUHET TE ARMATOSEN DHE TE COJNE FORCA NE KUFIJ ME KOSOVEN .. SI BEHET BESIM EUROPES ….? AKOMA SE KANE KUPTUAR … E LESHUAN NJE KRIMINEL DHE KOSSOVARIN TONE FRANCA E MBAN NE FRANCE PER TA GJUKUAR …E QUANI LOGJIKE ..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim