Një natë përpara ardhjes së Papës

September 20, 2014 19:04

Një natë përpara ardhjes së Papës

Orët e mbrëmjes kanë mbledhur me qindra qytetarë në sheshin “Nënë Tereza” në Tiranë.

I lirë nga makinat dhe tërësisht në dispozicion të kalimtarëve, ai është kthyer në një vend ku të gjithë bëjnë fotografi.

Të dyja krahët e Bulevardit “Dëshmorët e Kombit” janë veshur me flamuj kombëtar të Vatikanit përkrah flamurit tonë kombëtar me shqiponjën dykrenare.

Punëtorët janë duke finalizuar altarin që prej një muaji i është nënshtruar një ristrukturimi të gjerë.

Janë duke u vendosur karriget ku do të qëndrojnë të ftuarit dhe është duke iu dhënë dora e fundit instalimit të mikrofonave dhe qendrës së zërit.

Sipër shkallëve të Korpusit Universitar grupi që do të këndoj gjatë mbajtjes së meshës nga Ati i Shenjt po bën prova.

Muzika në sfond , kalimtare që ecin e bëjnë fotografi… E.Resuli

1

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

September 20, 2014 19:04
Komento

12 Komente

 1. nastradini September 20, 21:54

  HIPOKRIZIA E EDVINIT DHE E POLITIKES SONE KOMBETARE

  Po te ngriheshin nga vorri martiret e Kishes Katolike qe Edi Rama i ka ngjitur ne cdo peme te bulevardit te Deshmoreve Gjakatare te Enver Hoxhes dhe po te shikonin keta martire te masakruar dhe likuiduar nga ANTIKRISHTI Enver Hoxha Piramiden e tij Famekeqe ne mes te Lulishtesh buze ketij bulevardi mesiguri do ta kishin pershtyre ne fytyre Edi Ramen per kete REZIL dhe TURP qe po trumbeton si nje besnikeri ndaj Vatikanit, kur nga ana tjeter ministrat e qeverise se tij shkojne dhe bejne homazhe tek lapidaret komuniste me fotografine e Enver Hoxhes ne dore dhe grushtin bolshevike te ngritur larte. A i mesoi Edvin Kryeministri lajmet qe erdhen nga Gjirokastra? Qe te mos hiqet te pakten si nje Kryeminister qe kerkon integrimin e vendit tone ne BE-ne antikomuniste dhe demokratike, as si nje besimtar i devotshem i Kishtes Katoilike, kur hodhi LEKAT e miletit badiava per festimin e bujshem te 29 nentorit te ZI qe mbolli MURTAJEN bolshevike ne trojet shqyptare.

  MEDET!

  Reply to this comment
 2. Trebeshina September 20, 22:06

  Ik mor trap nastrdini,edhe ate qe eshte e bukur shan? Clidhje ka Ed Rama me persekucionin e klerikeve?Ai po i nderon ata mor gojfelliqur qe qelbe dynjan!

  Reply to this comment
  • nastradini September 21, 06:37

   Edi Rama eshte Kryeminister Fuqiplote i Shqypnise dhe mban pergjegjesi personale per te gjitha karagjozlleqet e qeverise se tij.

   Si e shikon ti more dudum qe i ke vene emerin vetes mali i Trebeshines se Bukur te Natyres sone kombetare, veprimet e ministrave debile dhe fanatike te Edevin Piktorit apo Edvin Bojaxhiut me mire, qe nga njera ane i betonhen BE-se per besnikeri demokratike dhe antikomuniste dhe nga ana tjeter e mesalles albaneze shkojne dhe bejne homazhe me fotografine e Enverit ne dore me grushtin bolshevik si per te goditur ARMIKUN e Kllases. He pra o dudumi i Trebeshines si e komenton kete veprim te Edvinit tone qe hesht si peshku pa uje me debilet e tij fanatike?

   Si do t’i pergjigjet Papa Franceskut Edvini Yne si mesalla me dy faqe nese ai do ta pyese per Piramiden Famekeqe te ANTIKRISHTIT Enver Hoxha ne mes te bulevardit kur t’i kaloje prane?

   Si do t’i spjegoje jo vetem Papes se Vatikanit Klerik Edvini Yne, por gjithe Botes Demokratike qe ka hedhur badiava milione LEKA te shqyptareve te vorfen per te festuar 29 nentorin e ZI qe mbolli MURTAJEN bolshevike ne trojet shqyptare dhe e ndau Vatanin si byreku ne tepsi per interesat personale te familjes Hoxha qe e transformoi Shqypnine si nje CIFLIG te tij?

   Keto dhe shume pyetje duhet te zgjidhe Kryeministri yne Edi Rama para se te ftonte Papen e Vatikanit, qe vertet eshte nje eveniment mjaft mbreselenes per besimtaret e Zotit, por jo per xhelatet gjakatare te Enver Hoxhes, te cilet ai i quajti Deshmoret e Kombit dhe emeroi bulevardin ku do te kaloje Papa Francesku me emerat e tyre te VAMPIREVE komuniste si nje sakrilegj i shemtuar i politikes sone kombetare ne syte e Botes.

   Reply to this comment
 3. Toni September 21, 01:05

  Clidhja ka Edi Rama more injorant Nastradin tipik. Tipa si ju duhet ti zeri ebola. Mortja qe ste ha dhe gjen e bukur nis dhe e shan e vjell vrer. Burre b…e

  Reply to this comment
  • nastradini September 21, 08:26

   Ebola ishte PANDEMIA bolshevike qe infektoi shqyptaret Enver Hoxha vite me pare dhe i ka bere fanatiket albaneze si karagjoza ne syte e Botes saqe i kane vene edhe bisht nga prapa dhe i tregojne me gisht si nje fis prej afrike ZULU.

   Prandaj mos ja ngjit kete semundje komunistesh nastradinit o dallkauk enverist, sepse ka qene i imunizuar nga kjo PANDEMI e rrezikeshme shume kohe me pare.

   Reply to this comment
 4. tirona September 21, 06:35

  Nastradin ik ore plehre te Sala dhe tregoi prralla qe ta zeri gjumi sonte. Laj gojen kur te permendesh Edi ore malok

  Reply to this comment
  • nastradini September 21, 08:32

   Nuk je pergjigjur per Piramiden e ANTIKRISHTIT Enver Hoxha ne mes te Tiranes si nje sakrilegj per Kishen e Shenjte nga politika tone kombetare qe nga njera ane pret Atin e Shenjte dhe e mbush bulevardin e Ahmet Zogut me fotografi klerikesh te masakruar nga xhelatet gjakatare te Enver Hoxhes dhe nga ana tjeter si nje mesalle albaneze me dy faqe hedh LEKAT qe ka marre borxh per te festuar 29 nentorin e ZI qe mbolli MURTAJEN bolshevike ne trojet tona.

   KU MUND TE SHIKOSH NJE KOMEDI TE TILLE NE BOTE?

   Apo harruat partizanet e Enverit ne Gjirokaster qe dolen ashiqare me fotografine e tij?

   Reply to this comment
 5. m September 21, 21:20

  nastradin…ma kap prej qafe gencin se e kam pas me te vjella.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim