FESTA E KUQEZINJVE / Këngëtari Mumajesi nxit turmën në thirrje krejt të panevojshme

October 12, 2015 16:28

FESTA E KUQEZINJVE / Këngëtari Mumajesi nxit turmën në thirrje krejt të panevojshme

Edhe pse në festë, duket se tifozët shqiptarë nuk e harrojnë humbjen me Serbinë. Gjithë sheshi “Nënë Tereza” na një moment ka shpërthyer me thirrjet, “Serbi, Sebri, të qi….motrën”.

Ka qenë Flori Mumajesi ai që ka ndezur tifozët, duke sharë i pari. Më pas ai është ndjekur nga të gjithë tifozët.

Gjithçka ka ndodhur ndërsa festa ka qenë duke u transmetuar live nga të gjitha televizionet. Më pas, disa nga futbollistët dhe Dritan Shakohoxha, kanë filluar të brohorasin emrin e Ballist Morinës.

 

 

Nderimi i heronjve gjatë arritjes në Tiranë.

Posted by Telegrafi Sport on Monday, October 12, 2015

#SHQIPERIAneEURO2016

Posted by Digitalb on Monday, October 12, 2015

October 12, 2015 16:28
Komento

10 Komente

 1. Media October 12, 16:34

  Fjalet ofenduse nuk na ndderojne,hiqni dore nje here e mire,nga keto lloj marezirash etike.

  Reply to this comment
 2. ULE PAK RITMIN October 12, 16:35

  edhe une kam ndjere nje gezim kozmik per kualifikimin..por keto thirrje tregojne inferioritet.

  ishin serbet ato qe fituan 2 me zero..dhe kane saliserbin e tyre qe po shkerdhen per cerek shekulli….

  boll me histerizma….mos kaloni jasht kontrollit nga provokatoret

  Reply to this comment
 3. Bariu October 12, 16:41

  Serbi apo sabri ne jam bere per re mven syze nuk e di po kta me duken koqe kandari me kto thirje sharje e fyerje ku tregohen se jan ekstremiste e jo popuj qe meshirojn europen e kulturen e saj!
  Serbi e sabrija u kuvelli mu ne mes te shqipnis me rezultat 0 2 e cfar mund tu thuash kur ta qepi gojen?
  Kulmi i injorances nga kta qafire ekstremiste ku vet lojtaret tan u treguan shum mikprites e u pershendeten mbas mbarimit te ndeshjes mes shtrengim duarsh me serbet pra pranuan se ata ishin me te forte e te pregatitur ne ndeshje ne mes te shqipnise!
  As ka asnje xhelozi kur tjetri te mund ne nje ndeshje futbolli pervecse nje bravo e jan te zotet!

  Reply to this comment
 4. Artan October 12, 16:54

  Po pse ? Nuk e kuptoj pse duhet ta ulim veten tone duke u sjell si rrugecer? Ne thame shyqyr qe nuk ndodhi gje kur u luajt ndeshja ne Elbasan. Tani e gjetet me me e prish gojen?

  Flori Mujamejsi apo si e ka emrin te mbaj vendin ngrohe e te mos na caj shume tr…n se nuk ka te drejte qe te ktheje nje komb, ne rrugace se i duket gje e bukur atij.

  Edhe keta te tjeret qe brohorasin per Morinen, c’keni? eshte kapur me arme zjarri, si nje kriminel i rendomte. Tani po vuan pasajot e idiotllikut te vet.

  Reply to this comment
 5. Arben October 12, 16:59

  ATE ME TE BUKUREN, JO THJESHT MOTREN.

  SERBISE DHE ARMANDO DUKES BASHKE.

  Reply to this comment
 6. D October 12, 17:31

  Kush ben MORALISTIN E TURMAVE, eshte paksa demode ne 2015.
  Tifozet kane te drejte te gezojne ashtu sic duan ata,thoni ca te doni po eshte legjitime.
  Ndersa persa i perket fitores se Serbise,dhe Shqiptaret me Dokumenta Historike i rrasen 3 petlla ne Beograd.
  Nga 1 me 1,ne jemi 1+ sepse shkuam ne Europian!!
  Tani le te ngrihet ndonje PSIKOLOG TURMASH,te beje moral pa moral.
  Ne Fund per Arbenin,do ti shtoja……Dukes dhe Serbise dhe gjithe Politikes Shqiptare ca ka deri ne brez te 7-te.

  Reply to this comment
 7. Agjenti October 12, 17:49

  Shkoni dhe futini dy gola serbit aty ne Beograd me pare pastaj filloni dhe bertisni nga motra. Deri tani e kemi ne brenda nga serbet. Mumajesi mos te talli bythen dhe te beje biznes me patriotizmin e njerezve te thjeshte per te shitur sa me shume kenge. Po ja mbajti bytha te shkoje te bertase jo ne Beograd po vetem 1 meter brenda kufirit serb. Ejani ne vete o njerez. Kur vlereson kundershtarin i rrit vlerat vetes se kunder kujt lufton.
  Urime kombetares , poshte dobicat pseudo-trima-patriote.

  Reply to this comment
 8. kaci October 12, 18:04

  Jo me thirrje rrugaçerije si serbet!
  Per me teper kur je fitimtar, nuk kishe fjale tjeter me ironi ose sarkazem?

  Reply to this comment
 9. demo October 12, 21:27

  KETA THONE KENGETAR. Po a i njeh notat? Mumajezi!!!!!Si emer muti. Keta jane miza muti qe celin sot e ngordhin neser.Urime kombetares dhe te mos ndyhen nga te tille hicera.

  Reply to this comment
 10. aqo October 13, 05:20

  Populli luftonte me permbytjen,nuk ishte populli ai qe ulerinte si I droguar ne par Tirane.Turp per ta dhe per median qe transmetonte live pa korrektimet e duhura.
  Ofendimet me fjalor pisash ne mes te kryeqytetit dhe ne prani te institucioneve te shjtetit jane mjerane,tregojne fukarallek culture.
  Apo thirrjet per te liruar turpine e kombit nje fare ballisti koke palare qe vetem keq I beri kombit me veprimin foshnjarak te kompozuar nga Serbia dhe te zbatuar nga ballisti amalfabet,qe edhe ship nuk di te flase.T’a liroje shteti se e gjeti me dy kobure me fisheke reserve . Sikur ky palo ballisti te ishte ne shkallet e stadiumit dhe t’a kish bere |
  ” bam” me ato kobure do te flisnim ndyshe sot dhe do te akuzohej shteti per lirimin e tij.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim