Vrasja e studentes ngjall frikë: 178 denoncime përndjekjesh në polici

January 28, 2018 17:24

Vrasja e studentes ngjall frikë: 178 denoncime përndjekjesh në polici

Rasti i 21-vjecares Ariela Murataj, e cila përndiqej prej kohësh nga Aldison Belulaj, nuk është i vetmi.

Policia e Tiranës thotë se 178 femra kanë denoncuar se përndiqen nga ish-i dashuri apo ish-bashkëshorti.

Denoncimi i dhunës dhe i përndjekjes shihet si një formë për minimizimin e këtyre rasteve.

Rastet e denoncuara tregojnë se femrat përndiqen jo vetëm në rrjetet sociale, por edhe në rrugë.

Dhjetë ditë më parë, studentja e Juridikut kishte vendosur të ndërronte numrin e telefonit për të mos u shqetësuar më.

Për këtë shkak 23-vjeçari vendosi të ndërmerrte veprimin ekstrem.

January 28, 2018 17:24
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin