Shikoni gishtin e dytë të këmbës. Nëse është në këtë madhësi, atëherë jeni shumë të veçantë, ja përse…

December 15, 2017 17:43

Shikoni gishtin e dytë të këmbës. Nëse është në këtë madhësi, atëherë jeni shumë të veçantë, ja përse…

Afërsisht çdo një në tre veta në Evropë e ka këtë karakteristikë. Por shumica prej tyre nuk e dinë se çfarë do të thotë të kenë gishtin e dytë të këmbës më të gjatë se gishtin e madh.

Është gjithashtu e njohur dhe si “Këmba greke” që do të thotë se jeni një njeri i fortë, inteligjent dhe tërheqës.

Njerëzit besojnë se është vetëm një ndryshim vizual, por ndonjëherë mund të shkaktojë disa probleme.

Personat që kanë “këmbën greke” janë më të prirur ndaj dhimbjeve sepse ky gisht përthyhet më shumë, ndërkohë që ecin, ose vrapojnë. Tek këta të fundit mund të shkaktojë gjithashtu dhe inflamacion të dhimbshëm tek këmbët. /shije.al

December 15, 2017 17:43
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*