Shikoni ku kalon avioni me pasagjerë në Singapor

August 6, 2016 12:59

Shikoni ku kalon avioni me pasagjerë në Singapor

Një avion pasagjerësh ka kaluar shumë pranë një vorbulle uji në briget lindore të Singaporit.

Vorbullat e ujit janë normale në Singapor dhe shfaqen një ose 2 herë në vit.

Vorbullat kanë një diametër prej 50 m dhe shpejtësia e erës është 150 km/ orë bën  të ditur angjencia kombëtare e mjedisit.

Fenomeni përbën një kërcënim për varkat e vogla që ndodhen në ujë, por zakonisht ato zvogëlohen dhe zhduken kur janë pranë brigjeve.

August 6, 2016 12:59
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?