Shiu i nxit kujtime Jozit. Por komentuesit i rendisin të tjera…

Facebook SPY January 31, 2015 16:10

Shiu i nxit kujtime Jozit. Por komentuesit i rendisin të tjera…

Kur nuk je në pushtet, natyrisht që të kap nostalgjia për kohën që ke qenë me pozita të larta, e rrethuar nga vëmendja e njerëzve.
Fillon e kujton çastet e veçanta që ke pasur, e sidomos kur bie shi, këto kujtime ngacmohen më shumë. Kjo duket se i ka ndodhur ish-kryetares së Kuvendit, Jozefina Topalli.

Jo rrallë në faqen e saj në Facebook gjen mendime dhe foto nga koha që ajo ka drejtuar legjislacionin.
E fundit ka qenë dy ditë më parë kur ajo ka bërë një status për vdekjen e mbretit të Arabisë, Abdullah. Ajo thotë se ai ka mbajtur premtimet që i ka dhënë asaj, dhe sigurisht nuk e ka fjalën për xhirot me motor në shkretëtirë.

“Mbreti Abdullah, që sot u nda nga jeta ishte një personalitet i veçantë: Ai ishte partneri më i rëndësishëm i Perëndimit në luftën kundër terrorizmit. Unë kam patur mundësinë ta takoj në pallatin mbretëror disa vite më parë. Takimi ishte shumë impresionues. Ai më premtoi në atë kohë se do shihte me shumë pozitivitet njohjen e Pavarësisë së Kosovës! Dhe e mbajti fjalën”, shkruan Topalli.

Komentuesit nuk ngurrojnë t’i tregojnë “vendin” Jozefinës. Eh moj burrneshë, iku koha jote, kënaqu me atë ç’ka ke kaluar. Ta mendosh që hyre me orë kauçuku në politikë e dole me orë floriri, nuk i thonë pak!”- i shkruan njëri prej miqve të saj në Facebook.

Facebook SPY January 31, 2015 16:10
Komento

6 Komente

 1. vezhguesi January 31, 17:47

  Ju kini të drejtë të kujtoni ndodhitë e jetës suaj,o ish kryetarja e parlamentit . Të kujtoni qysh nga jeta fëminore e deri tani,kur si thot një komentues u bere me orë floriri. E Ti ke tëdrjtë të kujtosh.Të kujtosh kur kaloroje me kalë e bodigardët të ruanin t ë mos rrëzoheshe nga kali e pastaj na bëhej hataja ,.Ti ke tëdrejtën tënde te kujtosh edhe ato zhirot me motorr në shkretëtirë.Ti ke të drejtë……… Edhe ne kemi të drejtë të kujtojmë Ty në parlament e në emisionet televizive. I kujtojmë thëniet e tua:
  1. Kritikove Enver Hoxhën si vrasës,pasi kishte vrar popullin e vet. Pas pak na the se gabimi i Saliut ishte se nuk u dha plumbin ballit.
  2. Do të kujtojmë se si një femër bie dakort me cilsimin .që i bëri Saliu nje femre me edukatë,nje femre nënë, një figure shtetërore “Lavire” E kjo femer që ra dakort me shprehjen lavire ishe TI,o Jozefina Topalli.
  3. Do të kujtojmë për fjalorin mediokerr tuajin ,për fatkeqesinë tuaj në përdorimin e gjuhes shqipe,si dhe për shprehjen : “kapeni e nxirreni prej zhelesh përjashta ! Bagabond”Ky ishte vlerësimi e trajtimi i kundërshtarëve politik.
  4. Do te kujtojme edhe si një femër që gajaseshe së qeshuri ,kur idhulli yt ,Sali ,fliste tamam si “demokrat ” si” tolerant” ndaj opozites, duke u thënë ” Ta nxij fytyrën e ta bëj si këpuca”,e na le si kujtim atë të qeshurë tënde prej idioteje.
  5.Do të kujtojmë si njëfemë që me paratë e shtetit i cove vajzë të fejuarin “kengëtar” qe nuk po i dëgjohet më zëri. E c’të kujtojmë më shumë për TY.? Vetë po tëthem se jeni partia më e flliqur e këtij vendi. Këtë do ta kujtojmë e nuk do t’a harrojmë t’ua tregojmë edhe brezave të ardhshëm. Me qenëse je duke Kujtuar në këto ditë me shi, mos harro të kujtosh edhe dorën e zezë gjakatare ,XHaferr Deven,pasi po vjen 4 shkurti. Ndoshta ky t’u kujtua kur the se Saliu duhej t’u kish dhënë plumbin ballit. Ja kjo është toleranca juaj demokratike. PO duhet të kujtojmë ,kur te kujtojmë TY ,se komunistet edhe pse jane 3 parti ,janë teorikisht,pasi praktikisht kanë vdekur………

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi January 31, 20:27

   Vëzhguesi ? Në një mendje me ju. Nëse ka pasur ndonjëherë prostituim parlamentar kjo femër është përfaqësuesja më tipike e tij. Një injorante e gradës së parikuperueshme. Një idiote politike. Një femër histerike në debatet parlamentare. Provokatore pa skrupuj. Shkurt, një katundare e futur në politikë ku dha shembullin e qartë sipas kuptimit të aforizmës ” i papari mos paftë” ose ” jevgu kur gjeti kos leu dhe sumën”! Nderime!

   Reply to this comment
   • Dardha January 31, 22:33

    Jo. Per kete shprehje me e bukur do ishte’ “Jevgu kur e bene mbret vrau baben.”

    Ah moj Jozefine. Ti si katolike e flakte duhet ta dish Jozefine se emri yt, shume i perhapur ne besimin judaik dhe ate te krishtere, e ka origjinen tek nje nga patriarket e Izraelit, Jozefi, qe njihet per urtesine, zgjuarsine, largpamesine, miresine, besimin, zemergjeresine, dashurine, bujarine, meshiren, kompasionin, perulesine, dhe shume virtute te tjera shpirterore qe nuk ua gjej dot emrin, si dhe per bukurine fizike.
    Bile qe ta dish ti moj Jozefine, shume gra besimtare te feve abrahamike kur ngelin shtatzena lexojne vazhdimisht pjesen per Jozefin ne librin e Zanafilles se Dhjates se Vjeter, me shpresen qe femijet qe do lindin te kene virtutet e Jozefit.
    A e ke lexuar kete pjese Jozefine? A ndjehesh pak keq kur mendon per origjinen e emrit tend, dhe kur e krahason me veten? Apo te duket se e meriton kete emer moj Jozefine? E pra edhe Jozefi u persekutua me shume se ty Jozefine, dhe pastaj u be udheheqes edhe me i madh se ty, por virtutet nuk i humbi kurre.

    Mos vur ne koke shami te zeze kur vjen Papa, Jozefine. Zoti te shikon zemren dhe jo koken. C’ngjyre e ke zemren ?

    Nderro emrin Jozefine. Ligji ta lejon kete.

    Reply to this comment
 2. Altini January 31, 17:53

  Je nje bajge dhe asgje me shume…..

  Reply to this comment
 3. KATHERINA DIE GROSSE January 31, 18:21

  Koha jote perendoj,moj zoja Zhole-fen
  Tash knaqu me kujtimet se njikshtu e ke ma te leht ta tundesh sorren tate te zez.
  Je grue burrnesh,prandaj tka mulue natyra nga kryet ke komet ,…plot ..me lesh

  Reply to this comment
 4. Noli January 31, 18:29

  Femra me idjote ne poste te larta drejtuse. Do te mbahet mend vetem per duballeqet qe ka leshuar. Ka diskretituar rolin e femres ne politike.Tani ka mbaruar nga te gjitha.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

SONDAZH

Nëse në Tiranë kandidati i PS+Rilindjes, Erion Veliaj do kishte përballë si kandidat të PD, Lulzim Bashën, për kë do votonit:

Shiko rezultatin