DËSHMIA/ Autori pranon krimin dhe rrëfen: I kam dhënë tokën para disa kohësh e s’më ka dhënë lekët, ndaj e qëllova dhe e vrava

October 17, 2020 10:45

DËSHMIA/ Autori pranon krimin dhe rrëfen: I kam dhënë tokën para disa kohësh e s’më ka dhënë lekët, ndaj e qëllova dhe e vrava

Zbardhet dëshmia e autorit, Kliti Leka, i cili mëngjesin e sotëm ka ekzekutuar bizmesmenin Niko Goro.

“I kam dhënë tokën nuk më ka dhënë lekët. Po ndërton në tokën time”, mësohet të ketë thënë Leka para uniformave blu.

Leka është banues në Tiranë, por është nip i një prej pronarëve të tokës dhe për këtë tokë pretendon se e ka të trashëguar.

o.j/dita

October 17, 2020 10:45
Komento

15 Komente

 1. Love Laberi October 17, 10:50

  Nuk mund te hash gjakun dhe djersen e tjetrit qyl… çdo njeri te mar ate qe meriton..

  Reply to this comment
  • ledjon October 17, 21:43

   bravo i qofte …….goglat vene gjithomone te kreri
   u qifsha robe goret e hilares se po vidhni pa fund.

   Reply to this comment
 2. demo October 17, 12:44

  Lirojeni Autorin,se nuk ka faj.I lumte dora!
  Keta nuk jane bisnesmana,,Keta jane hajdute..
  Duhet te marrin te gjithe HAKUN e tokes se vjedhur dhe punes se vjedhur.

  Reply to this comment
  • Vlora October 17, 15:03

   Sa kollaj i gjykojme te tjeret!

   Reply to this comment
  • Hipokrati October 17, 16:55

   O bole po shteti rregullator ku eshte ketu? (Qe te jep me letra pronen)
   Mire beri mire qe e vrau, po pse te lirohet? Apo me arsyen qe ti je frikacak e ai qe e shkeli kemzen eshte trim. Hajde demo shko rritu na babaj.

   Reply to this comment
  • gon October 17, 18:11

   Lirojeni autorin se eshte i pafajshëm,kujtojnë kta bythqire mashtrues-bastarde qe mund te hane djersen e hallexhinjve,por e pate si e pesoi nje nga kta mashtruesit,kështu DUHET ta pesojne te gjithe qe mundohen te mashtrojne te tjeret duke pretenduar se kane lidhje me politiken dhe do shpetojne,e pate sesi i plas cari atyre qe jane mbushur dhe nuk mbajne me.Ike per 70 mije euro o qirje greke grabites pronash

   Reply to this comment
 3. Urani October 17, 13:37

  Autori te marre denimin maksimal. Si qenka kjo pune, hajde vrite tjetrin, meqe nuk te dha leket. Po te ishe ne te drejten tende, e vrave, duhet te dorezoheshe, e jo tia mbathje.
  Idiot, hajde shko ne burg e merri parate e tokes atje.Perball ligjit , te gjithe te barabarte. Ministria e brendshme, problemit, prej me shume se dy dekadash te armeve ne qarkullim, duhet ti jape zgjidhje, qofte edhe duke kerkuar asistence te huaj.

  Reply to this comment
 4. Araniti October 17, 14:43

  Pushka top po qe se eshte vertet ashtu si ti deklaron

  Reply to this comment
 5. mirel October 17, 15:23

  Jepjani token autorit te ndeshkimit, dhe mbajeni brenda po te doni

  Reply to this comment
 6. Qyterar i zakonshem October 17, 17:53

  Bast i rende çeshtja e pronesise. Parellinjte shqiptar jane verte trima nuk kane frike as Zotin as ligjin . Nje nga 10 porosite qe perendia i dha Mësheut tek mali i shejte eshte “mos vidh” . Por shimica e “biznesmeneve” tane nuk jane besimtare deri dhe iu duket vetja me Zot se Zoti. Ndersa, per sa i takon ligjit, nuk e kane frike sepse edhe njerzit ligjit , gjykatesit , fatkeqsisht jane shnderuar ne tregetar te drejtesise ku çmimin e percakton ofert kerkesa.

  Reply to this comment
 7. Gzim Kulufi October 17, 18:55

  Toka jepet me notar dhe vendime zyrash te ndryshme! Keto nuk kane si te funksionojne ne ate zone, sepse nuk ka asnje lloj kadastrimi te ri me ndarjen e tokes sipas Ligjit 7501. Pra eshte dhene ne mirbesim se tjetri do ti jape leket!
  Ne fakt, dhe kjo eshte cudia me e madhe, te gjitha shit-blerjet e tokes ne Shqiperi pergjate ketyre 30 vjeteve jane ilegale. Sepse nuk u bene kadastrimet e reja pas 7501-it, as kadastrime te reja me ligjet e tjera te tokes dhe prones. Nje pjese e njerezve kane marre pjeserisht deri plotesisht tokat e tyre, nje pjese nuk kane marre as edhe nje centimeter katror nga toka e tyre, te cilen e kane trasheguar prej qindra (apo mijra) vjetesh e te cilen e kane punuar me duart e tyre!!!

  Reply to this comment
 8. ?!! October 17, 19:46

  Duhet spastruar shoqëria nga biznesmenët që vjedhin prona,nuk paguajnë detyrimet që kanë si ndaj elektriçistit që bën instalimet e pallatit dhe nuk paguhet, që rjepin punëtorët me paga që s’justifikojnë mundin e tyre dhe nuk u paguajnë siguracionet, që ndajnë paratë e hajdutërisë me qeveritarët qëndrorë dhe lokalë, por të qërohen jo nga Kliti (megjithëse e kanë hak plumbin ballit) që ja ka bër borxh biznesmeni të shkretit,por nga drejtësia dhe shteti po të funksiononin
  Këta hale biznesmenësh që i gjen kudo në Shqipëri janë kaq të ndytë dhe sfidues sa njerzit e ndershëm të nëpërkëmbur nga ata , të pa mbrojtur nga shteti kalojnë në masa ekstreme me natyrë kriminale si Kliti Leka.

  Reply to this comment
 9. Ilir October 17, 20:47

  Jane disa komentues qe i bien ne nje vrime. Nuk behet fjale
  per tjetersim
  prone, po per mospagim ne kohe. Iashallah kalbet ne burg, se per pune parash nuk vritet njeri. Ja tani
  qe e vrau, do beje burg. Keto gjera, behen me notere, deshmimtare. ndermjetesim, etj.

  Reply to this comment
 10. edi October 18, 07:50

  I kemi miq e kusherij deri sa na japin bakshish por po perfunduan keq i kemi si Sajmir Tahiri e Jorgo Goro kusherij te 4 a 5 ,ose kane qelluar me te njejtin mbiemer.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim