Shkarje dherash në Gjirokastër, evakuohen 8 banesa

March 7, 2018 21:39

Shkarje dherash në Gjirokastër, evakuohen 8 banesa

Tetë familje në fshatin Tërbuq të Gjirokastrës janë evakuuar pasi një shkëmb rrezikon të shkëputet nga faqja e malit.

Rrëshqitjet e dherave në këtë fshat kanë bërë që shkëmbi të jetë në prag të rënies dhe të vërë në rrezik familjet që banojnë shumë pranë tij.

Shkëmbi që rrezikon të shkëputet ndodhet vetëm 100 m larg banesës më të afërt.

o.j/dita

March 7, 2018 21:39
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*