Shkarkimi i komisionerit Saraçi, zbardhen 4 shkeljet

March 13, 2018 15:49

Shkarkimi i komisionerit Saraçi, zbardhen 4 shkeljet

 

Një ditë pas shkarkimit të komisionerit publik të Vettingut, Heral Saraçi, Komisioni i Posaçëm i Apelimit ka zbardhur vendimin.

KPA rendit katër arsyet që çuan në shkarkimin e Saraçit. Hetimi disiplinor ndaj Saraçit nisi me kërkesë të ONM-së, për thyerje të disiplinës. Pas katër seancave KPA ka vendosur shkarkimin e komisionerit publik për katër shkeljet e konstatuara nga ONM.

Katër shkeljet e konstatuara:

Ndërhyrja dhe ndikim i papërshtatshëm në ushtrimin e detyrës së një anëtari tjetër.

Mospërmbushje të pajustifikuar e të qëllimshme, të përsëritur përkatësisht të funksioneve të tij.

shkelje e rregullave të sjelljes në marrëdhënie me anëtarët e institucioneve të rivlerësimit.

Vonesa dhe zvarritje të përsëritura dhe të pajustifikuara të veprimeve procedurale gjatë ushtrimit të detyrës.

l.h/ dita

March 13, 2018 15:49
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim