Shkarkimi i Zaganjorit, KLGj shpall garën për vakancën e krijuar

September 11, 2019 18:19

Shkarkimi i Zaganjorit, KLGj shpall garën për vakancën e krijuar

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka shpallur garën për kandidatët, të cilët synojnë të plotësojnë vendin e katërt vakant në këtë institucion.

Ky vend vakant u krijua pas shkarkimit nga detyra të kreut të Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjorit.

Ai përfundoi në rrjetën e vettingut si shumë gjyqtarë dhe prokurorë të tjerë në vendin tonë.

Ish-kreu i Gjykatës së Lartë  ishte emëruar në këtë post nga jashtë sistemit gjyqësor.

 

l.h/ dita

September 11, 2019 18:19
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*