Largohen Prefektët e Vlorës e Kukësit, Dervishit post të ri

March 27, 2014 15:41

Largohen Prefektët e Vlorës e Kukësit, Dervishit post të ri

Besnik Dervishi nuk do të jetë më Prefekt për qarkun e Vlorës. Ai është larguar nga ky post për të marrë një detyrë të re, të rëndësishme – thanë burime zyrtare. Në vend të Dervishit si Prefekte e Vlorës do të emërohet Etjona Hoxha. Ish- prefekti Besnik Dervishi, para disa muajsh  i shpëtoi një atentati me minë të telekomanduar.

Është zevendesuar gjithashtu edhe Prefekti i Kukësit, Ram Hoxha me Safet Gjicin, president i klubit të futbollit të Kukësit.

March 27, 2014 15:41
Komento

11 Komente

 1. Eli March 27, 15:54

  Besnik Dervishi merre me leng se u mbarua mishi…..mendoj se shpejt ke per te vajtur tek ay miku jot Mitro, mere karagjoz,hajdut

  Reply to this comment
 2. Eli March 27, 15:57

  Ndersa per ate Gicin e kukesit ska problem, se e ndihmon Mul Leshi i kalisit.

  Reply to this comment
 3. shqiptari March 27, 16:00

  e trimi gjici kame respekte veteme pere ate presion qe i beri alabakut duka kur i hoqi 3 pikete dhe tamame si alabake qe eshte ja dha kuksite pikete dhe nxori pra u be nje poshtersi u be gjoja drejtesi me legenin e ballshit besnikun e partis bythlepirsein besnik ai kish dale nga kategoria ai vendosi ta nxirte tani po loja u luajte bukure i dhan urdhere beje remuj dhe ai e beri besnik i partis se kishte garancin e dukes se nuk denohej me shume se kishe rene nga superiorja qe u tall dhe debiazi tani eshte si kategoria c thot o pika dukes si nuk mbytr veten qe nxjere korcene kam[pion dhe tallete me ligjete denon ballshin qe kish ren nga superiaorja dhe e nxjere kure denimi duhete te ishte ne kategorin amatore poshte halabakete

  Reply to this comment
 4. faslliu March 27, 17:25

  qush vajti kejo pune-xathi breket beni mune. Mir kete te vlores se nuk shkonte me peton e bashkise, po kete safet gjizen e pd , nga e psonisen? aha keshtu as rilindje e as lesh ska, ketu ka mysibetllek, a thua ska socialiste qe vihen demokratet e saliut ne poste? ju shote me mut thuj dhe lere fare kete pune

  Reply to this comment
 5. Mark uk March 27, 19:37

  Profektja e re ka lidhje me Luiza Hoxhen. ju flm

  Reply to this comment
 6. luli March 27, 20:47

  O TE DHJEFSHA RILINDJEN PO JU PS E KUKESIT KU JENI O LEGENA HARRUT SE SAFA KA DALE NE FUSHAT ME MULIN , E KA DEKLARU PUBLIKISHT SE ESHTE I DJADHTE

  Reply to this comment
  • Al March 28, 10:30

   O Luli, cfare te beje PS e Kukesit kur gjithcka e ka ne dore Qendra. Ata nuk duhet te pranonin qe ne fillim vexhi plehun si deputet po kshu behen listat. Drejtoret ne Kukes jane nga me ordineret dhe per te gjithe ose i ka marre leke ilir mucmata ose jane peng per pune te tjera. Njeriun e ndershem nuk e don kush sepse nuk ke ku e kap. Por do te flasim mbas 18 muajsh kur kjo rilindje qe ne fakt duhet te kete nje nuk behet fillimisht me deputet qe jane ne kerkim ose me vexhira

   Reply to this comment
 7. greis March 27, 21:40

  Shume zgjedhje e drejte per vloren zgjedhja e nje prefekteje .Nje zonje qe ka kontribuar ne PS

  Reply to this comment
 8. Troja March 28, 08:27

  Luli,mos u acaro,se kjo do jete Rilindja deri ne Qershor te 2015,kur do habiten,si Edi dhe si te tijet kur ta marin mbrapsh ato njemilion votat qe i dha ky popull.Duroni edhe pak,se kjo nuk eshte qeveri e njemilion votave,por qeveri e hajnave,grabitesve,injoranteve qe jane vene te drejtojne,njerezve me precedente penale,njerezve te LSI,njerzve qe kane qene para nje,apo dy viteve historikisht me PD,ky eshte kurthi ku e kane futur Edi Ramen,deputet e tij te cilet,sot po pregatiten ta rezojne e te kalojne me PD,aty ku kane qene.Shqiperia po drejtohet sot nga nje njeri,qe nuk eshte as politikan,as menaxher,as edhe i pregatitur per ate post.
  Nuk eshte vetem prefekti i Kukesit qe jep doreheqjen,jane shume,shume njerez te ndershem qe po largohen nga drejtimi,se nuk mund te durojne deputetet e zonave te tyre shumica injorante te meren me punesimin dhe emerimin e njerezve te pa shkolle,e me precedente qe i njeh qyteti,apo dhe zona ku kane jetuar.RILINDJA KA MARE FUND,SI THENIE DHE SI VEPER,KANE RILINDUR VETEM NJEREZIT QE NUK DUHET TE ISHIN NGRITUR DHE DEGJUAR ME.KJO ESHTE RINGJALLJA E TE KEQES QE KY POPULL KUJTOI SE E GROPOSI ME REZIMIN E SALIUT.POR QENKEMI GABUAR,QENKEMI MASHTRUAR,PRANDAJ O POPULL JI VIGJILENT.

  Reply to this comment
 9. Mark uk March 28, 09:56

  greis: Dua te pyes ka lidhje profektja e re me Luiza Hoxhen.Ju faleminderit.

  Reply to this comment
 10. PYETJA March 28, 12:28

  Po drejtori zyres se punes Korçe do jape doreheqjen,se edhe ai na doli haj,fallsifikues dokumentash,dhe i te gjithe te keqiave?
  Mbas nje viti te gjithe te emeruarit nga deputetet e zonave do largohen,ose te lidhur me drogen,kondrabanden,me fallsifikime,me trefikime femrash,etj,etj.
  RILINDJE DO TE THOTE;
  1.EMEROHET NGA EDVINI AI QE KA VJEDHUR.
  2.AI QE KA GRABITUR RRUGEVE TE SHQIPERISE,TE ITALISE,TE GREQISE TE …..
  3.AI QE NUK KA SHKOLLE,OSE E KA BLERE DIPLOMEN.
  4.AI QE KA MIK MINISTRA,DEPUTETE,FAERFIS,PUSHTETARET.
  5.AI QE ESHTE BERE ANTAR I LSI.
  6.AI QE KA QENE EKSPONENT I PD DHE ESHTE KETHYER,OSE ME PS,OSE ME LSI.
  7.AI QE DI TE MASHTROJE,DI SI BEHET KORUPSIONI DHE DI SI TE SHPERBLEJE NJEREZIT QE E VUNE NE ATE POST.
  PER KETE “RILINDJE VOTUAN NJEREZIT E NDERSHEM DHE ANTARET E PS?
  KJO ESHTE MERITOKRACIA E ZHURMUAR AQ SHUME? QE AI PA SHKOLLE,ANTAR I PD,ANTAR I LSI,TE DREJTOJE DHE NJERZIT E PS QE KANE SAKRIFIKUAR TE MBETEN PA PUNE E TE SHOHIN NGA ZOTI?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*