Shkarkohet nga detyra Arben Çuko, Drejtori i ri i Burgjeve Stefan Çipa

September 3, 2018 18:34

Shkarkohet nga detyra Arben Çuko, Drejtori i ri i Burgjeve Stefan Çipa

Shkarkohet nga detyra Drejtori i Burgjeve Arben Çuko. Sipas mediave shkarkimi është bërë me urdhër të ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj. Mësohet se motivacioni i shkarkimit është “për përmirësimin e sistemit të burgjeve dhe rritjen e efikasitetit të luftës ndaj korrupsionit”

Në vendin e tij është emëruar Stefan Çipa i cili ka mbajtur postin e ministrit të Brendshëm në vitin 2002. Në zgjedhjet lokale të vitit 2011, Çipa u zgjodh Kryetar i Bashkisë së Sarandës, për një mandat 4-vjeçar.

Në Janar të 2016-ës, u emërua nga Këshilli i Ministrave, zëvendësministër i Punëve të Brendshme.

Arben Çuko dhe Stefan Çipa

o.j/dita

September 3, 2018 18:34
Komento

9 Komente

 1. Mark .U.K September 3, 18:53

  Ky Stefani ba me shkue ne Poloni me ate mbiemer te gjith qeshin.Kshtu quhet organi femror.

  Reply to this comment
  • Naseri September 4, 01:47

   Po ku leshin e di ti o Mark si i thone organit femeror ne Poloni?! Hajde palle hajde. Ti mire qe di ku e ka lopa.

   Reply to this comment
 2. Arben September 3, 19:02

  Mbaruan xhetonat,.duhen te.rinj.

  Reply to this comment
 3. Glaukias September 3, 19:04

  Motivacioni : rritjen e efikasitetit të luftës ndaj korrupsionit. Stefan Cipa – ish kryebashkiaku i ish – Sarandës pa ujë, drita, rrugë, punë e turizëm , do luftojë korrupsionin ? Hahahahaha …..

  Reply to this comment
 4. sotiri September 3, 19:21

  Me emerimin e Stefan Cipes drejtor te Burgjeve do te thote: I veren ujkut melcite ne qafe. Dhe kjo me urdher te Edi Rames.

  Reply to this comment
 5. Ludmilla malaj September 4, 01:00

  Arben Cuko shkaterroi totalisht sistemin e burgjeve, nuk funksionon kontrolli, vec per punen nuk mendon askush ne burgjeve por per qoka dhe shitje te vendeve te punes.Uroj te sjell from te re Z.Cipa.

  Reply to this comment
 6. Aliu nga Selenic September 4, 01:28

  Sa i “menqure ” qe je more Mark Uk. Po e din ti qe nje qytet ne Rusi e ka emrin Shan Stefani. Pra Stefani ishte i shejte ndersa ti nga “dituria” e tepert qe ke e krahason me nje organ banal.!
  Thellou pak kure te shkruajshe se qeshe bota me ty.!

  Reply to this comment
 7. Noku September 4, 01:48

  Ky Cuka nje hajdut ordiner, trafikant droge qe ne kohen e Nanos.

  Reply to this comment
 8. Ali September 4, 13:09

  Po me ata qe u emeruan jasht kritereve nga Cuko si she me ata,qe kane milituar,ne rradhet e policise ne saj te LSI apo PD qe Cukua i gradoj me kart cfare do bej z. MINISTRE

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?