Shkarkohet drejtori i policisë së Shkodrës

March 30, 2019 19:58

Shkarkohet drejtori i policisë së Shkodrës

Pak orë pas atentatit të sotëm në Shkodër ku mbetën të vrarë dy vëllezër, ministri Sandër Lleshaj ka njoftuar se është shkarkuar drejtori i Policisë  Vehbi Bushati dhe në vend të tij është vendosur Niko Brahimaj.

Kreu i ministrisë së Brendshme pohoi se qytetarët në Shkodër nuk kanë pse të kenë frikë, pasi Policia po bën të pamundurën për identifikimin dhe kapjen e autorëve të vrasjes.

Për t’i dhënë një impuls te ri kemi vënë ne policinë e Shkodrës Niko Brahimaj ne vend te Vehbi Bushatit. Erdha ne Shkodër për ketë arsye por edhe për ngjarjen e rende te ndodhur. Është vrasje për larje hesapesh ne Shkodër. Forcat e policisë po bëjnë maksimumin për ta zbardhur ngjarjen.

Qytetarët nuk kane perse te mos ndjehen te sigurte. Ne jemi ne proces hetimi për ketë ngjarje por edhe ngjarje te tjera. Shpresoj qe sa me shpejt te kemi rezultate”, tha ministri.

 

b.b/dita

March 30, 2019 19:58
Komento

3 Komente

 1. Shefqet Cela March 30, 21:31

  Shpresojmme edhe ne, por kjo ngjarje tregon mangesi te organeve te sigurise ne kete qytet. Nuk mund te mendohet se eshte vetem kryetari policise fajtor. Duhet pare si e bejne dertyren vartesit ne ate qytet.
  Po keshtu dhe organet shteterore te bashkiase te mos rrine duke bere sehir, apo me keq akoma, ti perdorin kete gjema per qellime te poshtra politike. E them kete sepse degjova deklarimet e zonjes Voltana qe tregojne pa pergjeshmeri te pa faleshme.
  Nuk perjashtohet edhe vete publiku qe duhet te jte i impenjuar, per ketp jete te humbura. Me beri pershtypje deklarimi se “te gjithe e dine ku jane kriminelat. Ata shikojne pasojat ne televizor dhe bejne sehir”. Po qe vertet keshtu, del perfundimi se njerezit,atje, jane ambientuar me keto situata, ose kane frike te bashkepunojne me polcine apo bashkine.
  Une e njoh qytetarine Shkodrane dhe ne çudit ky fakt tragjik i menefregizmit iu pa shpjegueshem karshi vrasjeve mafjoze apo per gjakmarrje
  Shpresojme ru jepet nje grusht dermues ketyre bandave, per te miren e familjeve te tryre apo qetesise se qytetit.

  Reply to this comment
 2. Agimi March 30, 23:28

  Se pari me vhen shume keq dhe e quaj krejtesisht te padrejte shkrkimin e Vehbi Bushatit. Se dyte te gjitha keto vrasje jan pjese e ish ortakeve te politikes se piste pardje dhe dhe sot.
  Ti mohohen vlerat nje drejuesi te larte e me shume dinjitet duke e zevendesuar me nje te preferuar te cilitdoqofte politikan eshte nje tjeter vrasje per shkodren!

  Reply to this comment
 3. sapa March 31, 09:24

  Zevendesimi i drejtuesve te policise se shtetit mund te behet ama jo sa here ndodhin vrasje ne nje qytet shqiptar!po kur te ndodhin pas disa ditesh vrasje do shkarkohet Brahimaj?dhe jam i bindur qe do kete vrasje perseri!Grupe kriminale ka dhe do te kete sidomos ne kete vend me emrin shqiperi ku cdo gje ka degraduar dhe nuk mund te vihet ne rruge te mbare!Fajin e ka politika shqiptare qe eshte vete e inkriminuar si dhe drejtesia shqiptare qe e ka sjelle vendin ne kete gjendje ku blihen te gjithe me para dhe cdo njeri i lidhur me krimin e di se cfare do krimi qe te beje ai del jashte perseri i palagur!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim