Shkatërrohet banda serbo-shqiptare në Austri

January 21, 2015 22:36

Shkatërrohet banda serbo-shqiptare në Austri

Kur vjen puna tek lekët, duket se problemet etnike mes serbëve dhe shqipotarëve nuk kanë rëndësi. Policia austriake ka shkatërruar një bandë me anëtarë nga Ballkani, duke vënë në pranga 12 prej tyre.

Falë një operacioni ku u angazhuan mbi 120 forca, policia austriake kanë arritur ta shkatërrojë bandën që vetëquhej “La Familia”.

Shumica e të arrestuarve ishin nga shqiptarë nga Kosova dhe serbë, ndërsa dyshohen se kanë kryer 51 akte dhune dhe ka grabitur dhjetëra shtypi austriake.

January 21, 2015 22:36
Komento

3 Komente

 1. Lul January 22, 10:29

  Dhe kure thone qe mardhenjet shqiperi serbi jane te acaruara gaboni, bile cdo dite po zgjerohen sidomos kjo e droges…

  Reply to this comment
 2. ermir January 22, 14:23

  O gazetare leshi quajeni banden serbo-kosovare dhe jo shqiptare, mesa di un kosova eshte shtet i pavarur dhe ka nje qeveri te saje pra nuk mund ti quash shqipetare por KOSOVARE,,,,gazetare pallosh.

  Reply to this comment
 3. Aqo January 22, 22:10

  Ermir,ke shume te drejte…..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?