Shkëlzen Berisha për gjyqin në SHBA: Burimi kryesor i akuzave ndaj meje është Erion Veliaj

March 21, 2019 23:40

Shkëlzen Berisha për gjyqin në SHBA: Burimi kryesor i akuzave ndaj meje është Erion Veliaj

Shkëlzen Berisha ka folur mbi gjyqin në SHBA dhe përfshirjen e tij në masakrën e Gërdecit.

Në emisionin “Të Paekspozuarit”, në TV “News 24” ai tha se në gjyq është përmendur kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, i cili ka qenë një nga burimet kryesore të Gay Lawson, kur ka shkruar librin ku përmendet emri i tij.

“Përgjatë procesit gjyqësor na janë vënë në dispoziocion burimet. Një nga burimet citon zotin Erion Veliaj. Erion Veliajn e ka futur zoti Lawson, ose Erion Veliaj e ka futur zotin Lawson. Në gjyq është pëemendur emri i Veliajt. Në gjyq autori ka identifikuar Erion Veliajn, si një nga burimet kryesore”,-tha Shkëzen Berisha.

I pyetur se përse nuk ka bërë një padi penale, Berisha iu përgjigj së në Amerikë për shpifje mund të ngresh vetëm padi civile.

o.p. / dita

March 21, 2019 23:40
Komento

13 Komente

 1. Edkokaina March 22, 00:06

  Pa nuk u fut ne burg Fatmir Mediu nuk futet kurre Shkelzeni.Taulant Ballen e ka per zagar te brendeshem Rama,Veliajn per te jashtem.
  E hongri edhe Veliaj tani.Po nuk u zgjodh perseri kryetare bashkie t’gjej vend e t’futet mashtrusi se mbas qafe e ka.

  Reply to this comment
 2. mars March 22, 01:43

  ti do te dalesh i lare nga Gerdeci po ti je i kredhur koke e kembe dhe i lyer me gjakun e te pafajshmeve dhe te femive , po te mbrojti babaj jot ish kryeministri Sali kryekrimineli. Sa per Erjon Veliaj mos u ngataro kot ai nuk hyn fare ,smeret me keto pune

  Reply to this comment
 3. Drinat tona rrjedhin shqip March 22, 06:49

  E ke thënë sipas interesit tend dhe e ke akuzuar Veliajn kot së koti se burimi i akuzave është zhvatja që i keni bërë Shqipërisë dhe popullit shqiptar si dhe krimet që keni bërë ju berisho-fazlliçët në kurizz të shqiptarëve dhe të kurriz të Shqipërisë… Toka u lëshoftë me farë e me fis!!!…
  Ndytësira të Atdheut e të kombit shqiptar.

  Reply to this comment
 4. Hosteni March 22, 07:10

  Po thuaji pra Olsi Rames se e ke mik, qe t’i thote Edit te flase pak me Bracen.

  Reply to this comment
 5. kur bo edhe si gango ky surrat shkerdhimi ,qe kan me ja shqy vrymen ne burg March 22, 10:11

  si femijet e sadamit ke me perfundu po hec shkerdhate bir shkerdhatash .

  leh edhe ca ,ha edhe ca kohe mut se akrepat po i afrohen

  Gjyqit te Madhe !

  Reply to this comment
 6. l March 22, 10:55

  Domethen shkelzeni po i futet politikes ka filluar te dali shum neper studjo sala po e pergatit per kryetar partie se luli mbaroi pun

  Reply to this comment
 7. fteri March 22, 12:25

  ORE QEN BIR QENI LARGOU SHKO FUTU VETË NË BURG ,NUK TË SHPËTON ASKUSH NGA KRIMET QË KE KRYER.

  Reply to this comment
 8. Jimi March 22, 12:53

  Ty sypeshkaqen te akuzon nje popull i tere. Ty te akuzojne ato nena qe humben femijet apo per me keq qe u gjymtuan, Ty te akuzojne ata femije qe mbeten pa priunder. Ty duhet te te akuzoje edhe ndergjegja neqoftese ke!?

  Reply to this comment
 9. Sinqeritet March 22, 13:55

  ed kokaina shpella, tere jeten budalla katunar ke qene, Aj dru me pre!

  Reply to this comment
 10. alphade March 22, 16:32

  Degjova me shume vemendje intervisten e Shkelzen Be-
  rishes, “nickname” , “sypeshkaqeni” , sipas romanit “War
  of Dogs” ,dhene gazetarit Ylli Rakipi . Nuk ja vlen te zgja-
  tesh . E vetmja gje qe duhet thene se kjo familje mafioze,
  kriminele,hajne do djegur me napalm ne sheshin Skender
  bej. Nuk mund te gjendet nje analogji ne Shqiperi per nga
  Monstruoziteti i krimeve …..! Kaq e thjeshte eshte….!

  Reply to this comment
 11. MH March 22, 20:00

  Zeno!
  Hudhe ne gjyqe.A po te kane ngrodhun morrat e bashke me tande ate.Dikur baje sekserin,biznesin e gjyqit bashke me ate rrutanen moter duke fitue gjyqet pa pike drejtesie po vetem e vetem se ishit pjelle e malokatit te ndyre Saluk.
  A din i cfare i keni ba keti popullit e keti vendit.Nuk ka goje qe difton.Por meritoni te vareni per koqesh ju dy mashkujt dhe femnat ne hell te ferligut.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*