Shkëlzen Berisha për koalicionin Rama-Topi: Tope, Tope o Papagalos

April 6, 2015 13:52

Shkëlzen Berisha për koalicionin Rama-Topi: Tope, Tope o Papagalos

“Tope, Tope o Papagalos”. Kështu shkruan Shkëlzen Berisha pasi FRD-ja dhe PS-ja zyrtarizuan koalicionin për zgjedhjet vendore të 21 qershor.

Shkëlzen Berisha, djali i ish-kryeministrit, nuk ka mundur dot të rrijë indiferent ndaj takimit të kreut të FRD Bamir Topi me kryeministrin Rama në kaudër të koalicioneve para zgjedhore.

“Lajmi se “demokrati” Topi këto zgjedhje do ulet në prehërin e Ramës, më solli menjëherë ndër mend, atë këngen e vjetër greke që fillon e mbaron me “Tope, Tope o Papagalos”, shkruan Shkëlzen Berisha.

April 6, 2015 13:52
Komento

12 Komente

 1. gegetoske April 6, 14:06

  D R E J T E S I !!!!!!!!!!! Shpirterat e vdekur nga dora mizore e ketij super KRIMINELI therrasin nga varret!
  D R E J T E S I !!!!!!!!!!! Therrasin zemrat e zhuritura te nenave shqiptare per bijte e vrare nga dora kriminale !
  D R E J T E S I !!!!!!!!!!! Therrasin lotet e derdhur qe kurre nuk thahet ne syte e njerezve qe kane humbur te afermit e tyre ne keto vite te zymta te sundimit te SALI-SHKERDHAT-SLLOBODANKA-ARGITA-Kriminela!
  Do zoti te rrojme dhe te shohim lot e dhimbje edhe ne syte e shpirterat e ketyre krimineleve qe nuk e lene Shqiperine te JETOJE!

  Reply to this comment
 2. Jani April 6, 14:29

  O zgjebes.

  Reply to this comment
 3. M A R K O April 6, 16:03

  Mira ka komentuar nje person diku .. Kina…ta…. Lirine e pak e ke, o gelbaze.

  Reply to this comment
 4. V.DUKA April 6, 16:34

  Mire beni qe reagoni per nje ngjarje te till politike, por meqe, me sa duket, ju u drejtoheni zgjedhesve, gjeni nga kultura shekullore popullore shqiptare dicka per ta perdorur si argumente per ato qe deklaroni publikisht per “ata qe votojne shqip”, qe te beheni i kuptueshem dhe i besueshem Z.Shkelzen Berisha, apo mos valle nga trashegimnia shqiptare, ato qe populli mbojti ne shekuj me zjarre e me shpirt nga serbet dhe armiqt e tjere, ju pelqejne vetem pronat dhe pasurit?!!!!.

  Me respekt per lexuesit V.Duka.

  Reply to this comment
 5. p.lezhalexues.pzej April 6, 17:39

  Tope tope o poli hales ti MURLOSHI I SALES!

  Reply to this comment
 6. shkelzenovic April 6, 19:27

  Tope, tope , o tope i sales

  Reply to this comment
 7. "Horri i Bulevardit" April 6, 20:22

  E shkruajta nji tekst hip-hopi, per xenin, po moderatori se pa te arsyeshme ta botoje, se ka fryk se mos bohem VIP.

  Reply to this comment
 8. . April 7, 02:24

  Topat te mbetshin ne fyt o kopili Sales, Zoti do te ta gjeje vendin shume shpejt dhe atehere do shohim humorin tend. Kelysh qeni!

  Reply to this comment
 9. caci April 7, 06:58

  Ti, o mongol i Berishes e ke mesuar kengen Greke Tope-tope o Papagallos, sepse Berisha ju shiti detin, pjesen tone. Por mos u merzit, prit edhe pak. Nji dite, ato tope, do tju varen ne qafe dhe ata njerz qe sot qajne per viktimat qe keni shkaktuar ju neser, do kendojne. E ka thene dhe papaglli, se nji dite do bini nga kali, Ato topa qe sot kendoni, neser ju do ti provoni.

  Reply to this comment
 10. Jäger April 7, 12:19

  Po ske faj ti mo “Zogu pushverdh” por kane faj keta qe jane sot ne pushtet e ste rrasin brenda ty me gjithe familje dhe te tat me gjithe familje se nga 91′ e deri me sot e keni mbushur Shqiperine me varreza nga njerezit e vrare.

  Reply to this comment
 11. skifteri April 7, 18:42

  Po me varreza e ka mbushur shqiprine familja kriminale e viçidolit tropojes .Por kane ekzistuar disa rregulla te vjetra ne malesi qe keta I kane shkele keto standarte .Per shembull:mos vrit -keto vrane ,mos vidhe-keto vodhen,mos u marto brenda fisit-keto u martuan,beju te afermeve nje varrim dinjetoz-dhe keto nuk I kan bere,etj.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*