Sadije Berisha: Mos u merrni më me mua. Armina është e gatshme në çdo kohë

July 20, 2014 12:50

Sadije Berisha: Mos u merrni më me mua. Armina është e gatshme në çdo kohë

Ajo jeton në Suedi, së bashku me fëmijët e saj, ndërsa ai në Tiranë, ku bashkëjeton me Armina Mevlanin dhe prej disa ditësh lidhja e tyre nuk është më e fshehtë, pasi që të dy kanë dalë publikisht me foto. Të interesuar se cili do të ishte reagimi i ish-bashkëshortes Sadije Berisha pas  zhvillimeve të fundit të jetës së babait të fëmijëve të saj, Facebook Spy i DITA mori këtë përgjigje:

“Tashmë, unë nuk jam një person shumë interesant për publikun, pasi nuk jam më e martuar me një person të rëndësishëm dhe për më tepër nuk jetoj më në Shqipëri. Ju keni dikë më interesante dhe të gatshëm që të jetë publik për të intervistuar tani. Unë nuk kam asnjë dëshirë për të qenë publike në këtë pikë. Dhe nuk kam asgjë interesante për të promovuar”- shpjegohet Sadija në mesazhin dërguar Ditës.

Me diplomaci dhe kujdes për të mos përmendur emra, ajo vazhdon duke argumentuar se

“Jam e sigurt se ju dhe publiku dini të paktën një prej arsyeve të divorcit tonë, por unë dhe fëmijët jemi të lumtur dhe e kemi hedhur pas krahëve këtë gjë. Publiku nuk ka interes për jetën time të zakonshme, por të lumtur do të thoja”- pohon Sadija nga Suedia e largët.

Dy ditë më parë Sadija postoi disa foto në shtëpinë e re, në Skellefte Hamn të Suedisë.  Postimi i saj vjen vetëm pak ditë pasi Armina, e dashura e re e ish-bashkëshortit të saj, deklaroi në një intervistë në media se bashkëjeton me Zenin në një bllok vilash luksoze në periferi të Tiranës.

*Marrë nga Facebook Spy, çdo të shtunë-të diel në DITA

qifti-300x290

Vila ku jeton Shkelzeni ne kompleksin prane Blur ne periferi te Tiranes

Vila ku jeton Shkelzeni ne kompleksin prane Blur ne periferi te Tiranes

Foto e postuar nga Sadije Berisha

Foto e postuar nga Sadije Berisha

 

July 20, 2014 12:50
Komento

35 Komente

 1. Drini July 19, 10:03

  Sadija e ka mbushur bythen plot me paret e shqiptareve po keto jane pordhet e zen qenit per tiu shpetuar lakut te drejtesise.

  Reply to this comment
  • PA PARTI FARE July 20, 13:28

   Dhe neve, qe me zor e shkulem ate vile te diktatorit,po shohim se sa me e madhe na qeka kjo tjetra

   Ne jemi popull, qe na e fusin kur te duash

   Mire na e bejne, kur i votojme kto plena

   Reply to this comment
   • A.p.S (KATHERINA DIE GROSSE)Madona prej Sauku July 20, 16:37

    Per Sadjen kujdeset Damir Fazlliqi tash ene mos ja qjani hallin hiç .
    Kshu ishte plani,Zadija ti hynet ne shtart Zenit dhe te ngelej me barre .Sadushja dhe Fazlliqi njfeshin qysh ne New York dhe mbasi ja prezantoj Zenit ky e dergoi tek Argita dhe kjo ja la Lulushe Bashes brenda .
    Palla e Fazlliqit ka bo kerdine ne Shqypni..i ka marre te tan mbare nga Sadija tek Lulushja.

    Reply to this comment
  • E VERTETA July 20, 21:42

   Ben mire ti mbash te dyja o Xen; Sadija si fik i pjekur e i amel, dhe Arminda si pjeshke e kuqe plot push te fresket.

   Reply to this comment
   • Sulo Permeti July 20, 22:44

    Ne fakt eshte e treta.E para ka qene nje violiniste Greza,nje shalegjate,qe familja perverse e beri ne 1996 deputete,ndonese ne menyre te jashteligjshme sepse ishte 17 vjet(shkonte ne parlament me pantallona te shkurtra),ndonese nje deputet zgjidhet,kur eshte 18 vjec,por sulltan Salepi “di” cfare ben…Sulo

    Reply to this comment
 2. andromeda July 19, 10:21

  Mirë ti bëhet gomaricës që rri e hesht për Zenin dhe për paudhësitë e berishajve.

  Reply to this comment
 3. EURO MALOKU July 19, 10:29

  Sadija po ua shkon ujin nen rrogos skipetareve.
  Bravo malokeria…!

  Reply to this comment
 4. Doktor Mortis July 19, 10:33

  Nuk çalon gomari nga veshet…

  Reply to this comment
 5. Jozefina July 19, 10:54

  Kush ju lejon ju mër kush ju lejon ju të flitni keç për familjen Brisha a kush , doni me ju sjellun pulict qe tu kapi prej zhelesh t’ju çesi përjasht mor të pa ftyrë 😛

  Reply to this comment
 6. shqiptari July 19, 11:05

  ore paktete jane sa te iki kjo qeveri dhe te vijne prape ne pushtete keta bosate e serbise dhe mjer mevlanja qe pa bere femje do mare peshkune rugve te tiranese se sadija ka mare dollarin jo k…. armina do mare k…. jane te mencure keta se sjane nga tropoja i kame zili se jane te perkedhelurite e amerikes

  Reply to this comment
 7. jorgo July 19, 12:00

  Eshte shume e vertete se Sadija,mori,vodhi,grabite parate tona dhe me kombinacion Sala e ndau .E transferoi perkohesishte nga Shqiperia, per te depozituar dhe ruajtuar parate tona nga ana e saj.
  Sadija jeton ne flori. Sadija ,ka vile ne bregdete dhe nje vile luksoze ne perfieri te Tiranes nje apartamente ne qender te Tiranes, Keto pasuri jane ne emerin e saj .Parate i ka depozituar ne banken guacke ne Qipro.Parate jane gjaku dhe djeras e shqiptareve.Parate te rrjedhura nga vrasjet e Gerdecit,nga droga,prostitucioni emerimet e e ambasadoreve te politikaneve te gjyqtareve drejtorive te pergjitheshme ne Shqiperidhe .Leket nga gjithe emerimet e bera per 8 vjet nga Argita dhe Xeni.ku jane shunat jane marramendese….
  As kush nuk mund te cuditet se ne cdo ngjarje politike,kriminale,vrasje,vjedhje,mashtrime e korruptive ne Shqiperi te mos kete lidhje te drejtepersedrejta ose indirekte me SB dhe femiljen dhe me oborrin e tij kriminal.
  Ka 23 vjet,vodhi,mashtroi,varu,korruptroi dhe kriminalizoi gjithe sistemin ne Shqiperi per interesa te tij dhe te familjes ……

  Reply to this comment
 8. tropojani-tr July 19, 13:41

  Edhe ju te rjedhurit e gazetes Dita i qani hallin se nga i rjedh Sadijes…booooh

  Reply to this comment
 9. latifond July 19, 15:08

  Sikur Sadija te kthehej nga mali me nje vandak shkarpa ne kurriz,me nje bisht dhi perpara,me Malvinen,Meken dhe Medinen per dore,me nje bucele me uje bjeshke per Zenin me musteqe,vallahi,edhe une do ta besoja!

  Reply to this comment
 10. Hetojeni July 19, 15:46

  Zoti Rama more 1000 000 000 vota po nuk i vure para drejtesis zoti te vraft ty dhe qeverin tuaj

  Reply to this comment
 11. Jozi July 19, 16:39

  KJO PLERA MBUSHI THASET ME LEK DHE NA HIQET SI HIRUSHJA SE KERKON … E SHKELZEN KRICIT

  Reply to this comment
 12. beni July 19, 17:02

  A PO KJO RACE DO SHKULUR ME RENJE. PO AJO DEBILE E RE QE I DUKET VETJA SIKUR KA TE DASHUR JEZU KRISHTIN. O IDIOTE KE DASHNOR BABANE E FEMIJVE. MOS U SHITE SI E DASHURUAR,PO RI MBYLLE GOJEN DHE SHIJOHE ATE LLUKSE ME LEKET E SHQIPTARVE DHE TE VIKTIMAVE TE GERDECIT. SE PO HA LEK DHE NA CMONTIMET E ARMEVE NE GERDEC. MOS U NDJE ME O IDIOTE,SE NE NUK KEMI INAT ME TY SI PERSON,SE TI SI PERSON JE 1 RUSPI DHE KAQ. NE E KEMI TE GJITHE ME ATE BUKUROSHIN TEND QE BEN KASHILLEK PA PIKE TURPI PER DITE E PER DITE. PA SE KA NDAR GRUAN AI DHE KA MARE TY,NE SNA PLASE FARE. SI NUK NA PLASI QE MORI PER GRUA ATE TE KUSHURIRIT. KUJDES PO KE NA 1 MOTES A NA NJE TJETER TE MIRE VERDALL,SE DO LE TY DHE DO VEJ TE TJETERA AI. SE ESHTE ZAKON SERBE KY,DHE NUK E KAN PER GJE. PER SERBET ESHTE GJE NORMALE TE MARESH GRUAN E KUSHURIRIT.

  Reply to this comment
 13. v.duka July 19, 18:14

  Eshte fatkeqsi qe ne vendin tone qe perjetohen me dhimbeje e pasoja kaq e kaq ngjaje ngjaje, seicila prej te cilave ju intereson realishte nje pjese te madhe te popullsise, te shkruhet ne gazeta se ju prish cezma qofte edhe barakobames e jo me nje ……Shkruesit e ketyre “habereve” duan te indoktrinojne lexuesit se medemek keta njerez jane te rendesishem apo ku e di une perse.
  V.Duka.

  Reply to this comment
 14. bato July 19, 21:42

  Sadije Berisha, kusherira dhe gruaja e Shkelzenit, edhe kur kishte burre Zenin ja dridhte me te tjere se s’ekishte per here te pare. Ia drodhi burrit me kusheririn, pastaj Zenit me nje tjeter e tani kushedi ku kruhet. Ama ka edhe gjithe ato pasuri e leke qe ia ka dhene familja e saj e berishajve per t’i ruajtur per nje dite te keqe! Mos ia qani hallin se ajo po tall mender bythen me ne.

  Reply to this comment
 15. Jozi July 20, 06:57

  SADIJE KUSH TI DHA LEKET EVILES OSE I KE BER ME PROSTITUCJON OSE ZENI KA VJEDHUR SHQIPTARET BASHK ME SALEN NUK KERCET ASNJERIT SE SA GRA MER ZENI DHE SA BURA NDERON TI

  Reply to this comment
 16. alfade July 20, 11:04

  Zeni po ndjek rrugen e Tosit te Thanasit ! Ndersa ish-bashkeshortja e tij ne Suedi me sa
  duke ka patur nje rritje galopante te hormoneve dhe prandaj eshte hedhur ne ujrat e ftohta
  akull te Suedise ! Mos na ftohesh moj zonje maloke aristokrate !

  Reply to this comment
 17. alfade July 20, 11:13

  Jo pa qellim malokja ”aristokrate” , ka nxjerre kete fotografi per t’intreguar shqiptareve se
  sa me modesti jeton ajo dhe se si ”punon ” vete per rregullimin e ambientit jasht shtepise .
  Lojrat e Berishes plak per te mbuluar milionat qe kane fshehur neper bankat e botes nga
  Qipro deri tek Ishujt Valdivias ne Oqeanin Hindian !

  Reply to this comment
 18. Enveri July 20, 14:21

  Kjo eshte vila qe ajo po e nderton per pushimet verore sepse Sadija banon ne Stockholm me femijet e saj, jane parate e vjedhura nga shqiptaret qe investohen atje dhe asnjeri nuk mund ti gjeje, eshte nje truk i familjes berisha per te basur nje shtepi ne nje vend tjeter te qete nqs se laku do ti mblidhet per vrasjet, vjedhjet dhe korrupsionin

  Reply to this comment
 19. Mini July 20, 14:54

  Nje popull i verber qe i ka hequr bishtin e mjmunit e perendia i dha te lehuren gjithe diten.Imagjinoni per nje moment sikur kete psuri e vila ta gezonin djemt e Hoxhes se ç’ka me kish nxjerre prej goje shtazaraku qe u vu nga planeti tjeter si i pari i pyllit!Sa per Sadijen mos e perflisni se nuk ka faj eshte njelloj si kjo e dyta.Pasurite i ka e i gezon bija i kafshes me te eger te ketij pylli!

  Reply to this comment
 20. Naci July 20, 15:16

  Cfare thua o Sadije? Zeni ishte dhe kusheri dhe burri i juaj dhe tani nuk te intereson paret tani keni ndare… kollodokun zgjidhe sipas preferencec tuaj.

  Reply to this comment
 21. lili July 20, 18:08

  Nuk ka faj sadija,e cila ishte e pas ur para berishes,po Kane faj shqiptaret qe nuk i zaptojne shtepite e débit e argites per tu vend os ne ta,sikur jeta zaptuan prônat tons shteterore e jo shteterore.
  Ka guet budallenj e bejne ashtu,se ne nje vend normal do ishin ne burg!
  Pra fajin kerkone tek ju,qe i duruni!

  Reply to this comment
 22. tomsojeri July 20, 20:50

  Ham,,ham..ham……ham e ham ……e prap ham…. ham… ham …e keshtu do vazhdoj kjo pun…Ata bam….e ne ham…. ham…ham…. Ata me thaset plot …e koken lart .e ne… ham…. ham…. ham e tuj u zvarit…….Ne ke kafja 500 -nshe e ham.. ham … ham…e ata neper vila shko e ja me aroplana ,tu cu paret per sevda e ne ham …ham ..ham..e ata bam… bam… bam……………..

  Reply to this comment
 23. Kico Pela July 20, 21:07

  Sadija pse mos jete mire, para mori nga Zeni sa i desh qejfi, Hajdar gjen sa te doj dhe ku te doj, duket goxha pele edhe pse ka kater femije. Po i desh qejfi nje sms i ben Zenit dhe i merr sa para ti doj gop…Dhe le mos ja japi Zeni po te doj…po jua nxjerr Sadija tana pislliqet ne shesh…jo se nuk jua dim..hajde malokeria qe ra ne para te shqipove…biles ne prej familjes serbe Berisha na e pane hajrin edhe serbet me Fazllicin ne krye qe i mori mbare si fis keta berishajt..

  Reply to this comment
 24. Jozi July 20, 21:14

  E MOJ SDIJE ME VJEN SHUM KEQ PER TY DHE DOJA TA SHAJA SHKELZENIN NGA RACA RAC MUTI UPS PO JU NJE RAC JENI??

  Reply to this comment
 25. SHQIPTARI July 20, 21:46

  KETA JANE PLEHRAT E SHQIPERISE DHE QE DUHEN FUTUR NE BURG E SEKUSTRUAR PASURIA!!

  Reply to this comment
 26. drenica July 21, 11:56

  Duart e “pastra”te Berishes………..!Edhe pse lahen me sapunin me te shtrenjete te botes,e shtojne eren e keqe ne te gjithe boten….!

  Reply to this comment
 27. Enkeleda January 21, 21:43

  Sa tē padrejtē jeni more njerēz qē flisni fare pa fakte!!! Sikur ta njihnit se çfarē familje tē mrekullueshme, me vlera, tradita dhe pēr mē tepēr tē kamur qē ka Sadija nē Stockholm shumē pērpara se tē njihej me Zenin do kuptonit se komentet tuaja kundrejt saj janē krejtēsishtvtē gabuara dhe pa vend…
  Mos hidhni vrer aty ku jeta lulēzon ndershmērisht, gjeni drejtimin dhe fendin e duhur pēr ta bērē…

  Reply to this comment
  • Elti September 15, 23:09

   Komenti i Enkeledes eshte i vertete.Mos i paragjykoni njerezit!Sadija vjen nga nje familje e kamur dhe me vlera patriotike.Kane bizneset e tyre dhe nuk ia ka pasur aspak nevojen Shkelzenit.Po te lexoni me kujdes intervistat e saj do e kuptoni qe eshte nje femer e larte dhe teper inteligjente por qe u dashurua me njeriu e gabuar.

   Reply to this comment
 28. Elti September 15, 23:10

  Komenti i Enkeledes eshte i vertete.Mos i paragjykoni njerezit!Sadija vjen nga nje familje e kamur dhe me vlera patriotike.Kane bizneset e tyre dhe nuk ia ka pasur aspak nevojen Shkelzenit.Po te lexoni me kujdes intervistat e saj do e kuptoni qe eshte nje femer e larte dhe teper inteligjente por qe u dashurua me njeriu e gabuar.

  Reply to this comment
 29. Gime Martinaj. December 9, 12:45

  Shkelzen shkerdhata ky hajdut pasurie e familjeje ky qelbesire qe kurre mos qofte i lumtur.ky zagar qe i perdor grate si kurva ky kurve horr tutor i ndyre.ky zagar qe i perdor verioret si zezake skllever maskara hale qe kujt i hyn ne shpi di vetem tu vjedhe cdo gje.degjoni o milet ky maskara kusheri i larget i tim eti ka kapur dhe motra.ky palle ngaqe im ate ska qene sherbetor i saliut.ka bere qe ata qe e kane rrenuar ekonomikisht tim ate te beje ortakeri me hajdutin e tim eti ky poshtersire qe hiqet si patritot se e kena kushri te larget nga ana e lirise ka ngrene vet njerzit e vet.IDEGJENERUAR.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*