Shkodër, bashkë me reshjet rikthehen problemet e përmbytjeve

Redaksia Online March 26, 2013 10:28

Shkodër, bashkë me reshjet rikthehen problemet e përmbytjeve

Reshjet kanë rikthyer menjëherë problemet e përmbytjes në zonën e Shkodrës. Megjithëse u mendua se do të kishte një tërheqje të ujit, orët e fundit plot shi ka bërë që në disa prej komunave të zonës së Nënshkodrës niveli i ujit të shënojë sërish rritje. Mësohet se veç rritjes së sipërfaqeve të përmbytura të tokës bujqësore, si dhe izolimit të banesave, shqetësuese paraqitet situata edhe në qarkullimin e automjeteve, sidomos në akset rrugore Shkodër-Obot, Shkodër-Dajç, si dhe Shkodër-Velipojë, ku si rezultat i rikthimit të nivelit të lartë të ujit, qarkullimi është bllokuar.

Në të gjithë rrethin deklarohen 310 banesa të izoluara nga uji, ndërsa 4100 hektarë tokë vijojnë të mbeten nën ujë.

Redaksia Online March 26, 2013 10:28
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*