Shkodër, grabitet një polic, maskat i marrin armën dhe paratë

August 11, 2014 16:50

Shkodër, grabitet një polic, maskat i marrin armën dhe paratë

Një oficer policie ka rënë pre e grabitësve sot në Vaun e Dejës. Rustem Gëlqerja, 45 vjeç, ka qenë jashtë orarit të punës kur është ndaluar nga dy persona të maskuar dhe të armatosur, të cilët I kanë kërkuar armën dhe paratë që kishte me vete, raporton Ora.

Mësohet se Gëlqerja punonte edhe në një linjë furgonash, gjatë kohës kur nuk ishte në shërbim.

 

August 11, 2014 16:50
Komento

5 Komente

 1. Jozi August 11, 17:08

  TA HAJ MORTJA POLICIN ME MIR TE MBYTET NE SHUREN E TIJ??

  Reply to this comment
 2. BJORN August 11, 17:33

  Mire ja kane bere,por ministria pse e mban ne pune.Sa ore ne dite punon ky polic 24 su 24,apo kur punon polic per shtetin fle gjume.

  Reply to this comment
 3. Mark uk August 11, 18:07

  C far do benit sikur te kishte ndodhur ju,me siguri,do ishit dorzuar me te gjitha…

  Reply to this comment
 4. latifond August 11, 18:38

  Gjynafqari!Lerini policat te kapin ndonje lek si shofere furgonash!Frike nga politika,frike nga shefat,frike nga ganfsterat,frike nga bodigardat ,frike nga hajdutet.Jane bere me hije.

  Reply to this comment
 5. Pëllumb zaimi August 11, 22:28

  Me kërcënimin e automatikut te koka nuk ke kohë të kunderveprosh? Megjithate si rast duhet studjuar,pati apo nuk pati mundësi kundërveprimi ky polic? Por,në këtë mesele mua nuk më pelqen ana tjetër,-si ka mundesi qe kétij polici i del koha te punoje privat si shofer furgoni ? Nuk e di mirë statusin e policit por më duket se ka kufizim për angazhimet private dhe se një angazhim i tillë vjen në papajtueshmëri me detyrën? Megjithatë nderi i ketij polici do të ishte kunderveprimi ? Prandaj polici i mirë stervitet per reflekse te shpejta! Po a sterviten? Nuk e di? Kur shoh qe ka policë barkderra dhe mbipeshë them se nuk sterviten? Nje polici e pastervitur dhe qe nuk ka stervitje intensive te programuar nuk mund te jetë efektive. Nje polici e tillë nuk ka ndryshim nga pjesa civile. Thjesht kanë nje uniformë ndryshe dhe asgjë me shumë. Policia duhet te ketë standarte fizike dhe taktiko-akrobatike! Nuk kam degjuar te flitet asnjehere per standarte te tilla? Ketu duhet pare defiçienca e saj? Tung!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*