Shkodër, merr flakë godina e gjendjes civile, shkak shkëndija elektrike

March 17, 2016 13:55

Shkodër, merr flakë godina e gjendjes civile, shkak shkëndija elektrike

Godina e gjendjes civile e Bashkisë së Shkodrës është përfshirë nga flakët mesditën e sotme. Shkak i këtij zjarri dyshohet se ka qenë një shkëndijë elektrike si pasojë e rrjetit të amortizuar.

Edhe pse ngjarja ndodhi në një orar kur zyrat e gjendjes civile është e mbipopulluar, “për fat të mirë mësohet se flakët nuk kanë shkaktuar pasoja në njërëz”- raporton Ora News.

Punonjësit dhe qytetarët që prisnin të merrnin shërbim janë larguar në kohë, ndërkohë që stakimi i energjisë dhe ndërhyrja e shpejtë e zjarrfikësve, shmangu përhapjen e flakëve. /H.M/ Dita

March 17, 2016 13:55
Komento

1 Koment

  1. # March 17, 15:02

    Mire se njerzit nuk kan pesue damtime.Po rregjistrat mos kane pesue damtime.Se edhe kjo asht nafakzeze per kerkese dokumentash nga populli.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim