Shkodër, vriten dy vëllezër tek “Ura e Drishtit” në Postribë

January 2, 2016 12:06

Shkodër, vriten dy vëllezër tek “Ura e Drishtit” në Postribë

Një vrasje e dyfishtë është shënuar në Postribë.

Mësohet se dy viktimat, Abdullah dhe Skënder Shkami, janë qëlluar në vendin e quajtur “Ura e Drishtit”, në hyrje të banesës së tyre nga një person me breshëri automatiku.

Sipas policisë, autori, i cili është identifikuar me inicialet E.D, është person me precedent penal dhe fqinj me dy viktimat.

E.D. 37 vjeç, kërkoi që të fejohej me vajzën e njërit prej viktimave, por ky i fundit kishte refuzuar. Për këtë arsye, E.D. ka marrë automatikun dhe u ka bërë pritë dy vëllezërve Shkama në hyrje të shtëpisë duke i vrarë.

 

Policia ka ngritur  postblloqe për arrestimin e autorit.

 

January 2, 2016 12:06
Komento

4 Komente

 1. Psikologu January 2, 12:24

  C’NDOTH MIDIS DISA, VELLEZERVE SHQIPTARE?

  Shqiptaret midis vellezerve kane edhe nje veti,seicili nga ta e kerkon miqesine vllazerore aq te persosur,aq absolute, saqe per nje “qime” ofendonjese preket ne gjithe sistemin e tij nervor qendror,duke gjetur qetesim me vrasjen e njeri tjetrit.Kjo nxitet edhe nga nje shpejtesi e madhe mendimi dhe vepriumi qe brenda sekondes shkrepin armet njeri tjetrit.
  Nuk dijne nga ana edukative,te frenohen,e te debatojne me qetesi kush e ka fajin.

  Reply to this comment
 2. Valbona January 2, 13:54

  NGushellime familjeve te te vrareve. Keta te Postribes kete donin qe ne 1945 kur u ngriten kunder pushtetit popullor…….. ndaj te mos shqetesohen.Ja kete ua solli Saliu ,o Postribas. MOs u qani tani!

  Reply to this comment
 3. Kapshtriqi January 2, 14:08

  Ku je o ENVER djali, o gjigant. Dil nga varri vetem 24 H dhe shuaje kete fare te ndyre per 7 breza

  Reply to this comment
 4. ELIOT September 12, 13:22

  KJO ESHTE KULTURA QE LA ENVERI … I MBYLLI SI KAFSHET NJEREZIT DHE TANI VEPROJNE SI KAFSHE …. NUK DUAN TA FEJOJNE ME NE DEBILE DHE MBAROI … SVRITEN SHQIPTARI PER NJE FEJESE MORE COBAN MORE ZHULS MORE ZVARRANIK JA CFARE BERI ENVERI YT I QELBET …. I LA NJEREZIT NE MESJETE …. KU KA NE EUROPE TE TILLA KRIME BOSHE ..KJO ESHTE NDARJA E FSHATAREVE DHE EUROPIANVE …JA CFARE BERI KOMUNIZMI …ANALFABETIZEM DHE KAFSHERI …

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin