“Shkolla mbyllet në 2 nëntor për 3 muaj”, Ministria e Shëndetësisë përgënjeshtron emailin që po qarkullon në rrjet: Është fals!

October 17, 2020 12:20

“Shkolla mbyllet në 2 nëntor për 3 muaj”, Ministria e Shëndetësisë përgënjeshtron emailin që po qarkullon në rrjet: Është fals!

Një email që ka mbërritur në adresat e shumë mësuesve dhe prindërve se ministrja e Shëndetësisë ka vendosur që të mbyllë shkollat për shkak të situatës me COVID-19, ka bërë xhiro në rrjet.

Në emailin që publikohet si më poshtë thuhet se do të mbyllet procesi mësimor për shkollat publike dhe jo publike duke nisur nga data 2 nëntor, për një periudhë 3 mujore.

Por si qëndron e vërteta?! Ministria e Shëndetësisë konfirmon se ky email nuk është i vërtetë.

MSH përgënjeshtroi faktin se ishte marrë një vendim i tillë për mbylljen e shkollave dhe se emaili është fals.

o.j/dita

October 17, 2020 12:20
Komento

2 Komente

  1. Phoenix October 17, 13:53

    Shkollat do te mbyllen dhe ky eshte fakt. Dua te shikoj fytyren e kesaj Ministre kur kjo te ndodhe, Megjithate surrati nuk i duket kesaj me ate rrecken qe mban. Ja ka fshire surratin dhe karakterin Covid-i.

    Reply to this comment
  2. servet October 17, 15:08

    Te njejten gje thate dhe ne mars.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim