Shkon në 267 numri i viktimave të tërmetit në Itali

August 26, 2016 09:17

Shkon në 267 numri i viktimave të tërmetit në Itali

Të dhënat e fundit të Departamentit të Mbrotjes Civile flasin për 267 viktima nga tërmetet që tronditën të mërkurën qendrën e Italisë. 207 kanë humbur jetën në Amatriçe, 49 në Arkuata dhe 11 në Akumoli.

Ndërkohë, një tjetër tërmet i fortë (magnituda 4.8) ka tronditur Amatriçen në Itali. Lëkundjet janë ndjerë në orën 06:28 të ditës së sotme dhe kanë shkaktuar shëmbjen e disa ndërtesave të tjera.

Fatmirësisht, nuk ka pasur të lënduar mes zjarrfikësve që po gërrmojnë ende në kërkim të personave të humbur.

Gjatë natës ka patur edhe lëkundje të tjera më të lehta.

August 26, 2016 09:17
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*