Rama: PD shtëpi publike, paguan artikuj kundër Vettingut

August 24, 2018 20:19

Rama: PD shtëpi publike, paguan artikuj kundër Vettingut

Kryeministri Edi Rama i është kundërpërgjigjur opozitës pas artikullit të publikuar nga Washington Time për Reformën në Drejtësi.

“Paguani paguani artikuj nëpër botë kundër Vettingut”, shkruan Rama në Facebook.

Rama thotë se qeveria do ta pastrojë drejtësinë dhe se nuk ka frikë nga drejtësia e vërtetë.

“Shani e mallkoni në sa gjuhë të mundeni Reformën në Drejtësi! Na akuzoni sa të doni për imoralitet nga dritarja e shtëpisë suaj publike!Ne do ta pastrojmë me rrënjë drejtësinë s’e s’kemi frikë nga drejtësia e vërtetë”.

l.h/ dita

August 24, 2018 20:19
Komento

37 Komente

 1. Lano August 24, 20:25

  Lero fjalet, e ndyte me njeanesine e vetongut. Po qelbet nga ketu ne WA.

  Reply to this comment
 2. Bruno August 24, 20:27

  Ky hajduti ka te drejte,artikull8 edhe mund te jete paguar.
  Kjo nuk do te thote qe reforma nuk u shkerdhye.

  Reply to this comment
 3. Socialisti i Ndershem August 24, 20:41

  Sa i madh u be kazani i mediave, u futen dhe ato amerikane brenda.
  Njerez ! Media serioze, profesioniste dhe te verteta jane vetem ERTV – ja dhe Tema e Bazes. Mos shihni dhe lexoni asgje tjeter.

  Reply to this comment
  • Putaneles se Vicidolit August 24, 21:37

   Prandaj ti funderine qe fshihesh pas nickname”socialisti i ndershem” rri gjithe diten ne blogun e Ditas dhe Temas per te derdhur gjithe toksicitetin vicidolist. Hiqe ate mbiemrin i ndershem se vetem ndershmeri ska ne nje gjallese si ty dhe se vetem putanat perbetohen per ndershmeri.

   Reply to this comment
 4. BLACK SWAN August 24, 20:47

  ti je klienti VIP i asaj shtepie ….

  Reply to this comment
 5. Mark .U.K August 24, 21:03

  Kujt i thuani shtepi publike more shkerdhat muti.Te gjith ata qe ju i quani shtepi publike te shkerdheshin cfar te permban pragu.

  Reply to this comment
  • Laert August 24, 21:40

   doli dhe luvgati mark uk-ukuja (lexo ububuja) personifikim i injorances, bythelepirjes dhe vulgut mes te cilit vegjeton Partia e Idealeve te Dhjetorit (PIDH)

   Reply to this comment
  • Koqa August 24, 22:51

   O Mark U.K te kame thene je çun I mire por fatkeqsia me e madhe per ty eshte se je malok I trashe

   Reply to this comment
  • UK MARKU August 25, 03:37

   MERRENI SERIOZISHT KETE TRU SHKERDHYERIN E SALI KARAXHICIT !

   Nikun e ka MarkUKi por ne fakt eshte MarkMUti !

   Reply to this comment
 6. Aleksander Thana August 24, 21:07

  Artikulli I WPOST eshte nje surrogato tipike e shkruar nga biberistat, udebistat apo shqupistat. Kushdo qe ka paguar per ate zhgarravine, nuk do shume mend te konstatosh nivelin e ulet, dashakeq e antishqiptar. Nuk eshte nevoja e qellimi per t’i dale ne krahe E.Rames e qeverise se tij, por ndaj krimineleve dhe llumit duhet fshese qe ende po vonohet dhe se E.Rama, ne kete aspekt, I ka hipur breshkes.

  Reply to this comment
  • ALBAN DEGA August 25, 03:21

   NUK ESHTE THE WASHINGTON POST
   ESHTE THE WASHINGTON TIMES

   Jane si Dita me baten… Nuk eshte faji i joti . Eshte nje gabim foshnjarak i gazetes Dita te djeshme.
   I kam shkruajtur Adrian Thanos dje ne posted e tij elektronike po si duket eshte me pushime…!

   From: Alban Dega
   Date: August 23, 2018 at 12:01:31 PM EDT
   To: [email protected]
   Subject: KORRIGJONI GABIMIN

   NJE KESHILLE PER DITEN !

   THE WASHINGTON TIMES dhe THE WASHINGTON POST nuk kane asgje te perbashket me njera tjetren.
   Gabimisht ne fund te botimit te plote te shkrimit te paguar sa frengu pulen nga Partia Demokratike me parate e vjedhura ( 600 milione euro ) nga Autostrada e Kusarise se Kombitme parate e gjakun e Gerdecit, me hajni ne e CEZ-it, te ARMO-s, Rapiscanit….
   The Washington Post eshte gazeta e dyte me madhe dhe me e lexuar ne SHBA mbas The New York Times,
   The Washington Times eshte nje gazete qe nuk e lexojne as ata qe e botojne. Eshte nje sibije e Sputnikut te RIA-s, GRU- se se Vladimir Putinit.
   Nje pacavure 24 karat ala Fake News !
   Ndaj korrigjojeni kete gabim!

   Reply to this comment
  • Bureto August 25, 16:33

   Asgjë me reagimin e Ramës për artikullin e Washington Times, ashtu dhe komentet e këtushme. Të gjithë janë në të drejtën e tyre. Por nuk mund të mos të kujtosh se kur u përgojua afera e sypeshkaqenit (cilësim i Efraim Diverolit për Zenin) Sala e quajti, gazetën më të madhe dhe më prestigjoze të Amerikës, New York Times, letër higjenike. Në se e lexova mirë Rama nuk fyen gazetën WP, por porositësit e shkrimit në atë gazetë, që mbadi e lexova m’u duk vërtet sikur e kishte shkruar djali i Fahri Balliut në gazetën e babait 55. Më duket se ky është një dallim i madh apo jo.

   Reply to this comment
 7. Adih August 24, 21:38

  Pse ti e do Vettingun Z Rama? . Me zi po pret Spakun .E ke serjozisht apo je ne ender .Nuk te kuptoj , tamam si Saliu qe e ndihmoi Liken Meten ,per zerin dhe figuren nga burgu ,po ashtu edhe ti na i le ne preher ,na i ngece PRESIDENT ,por me keqerdhje nuk mbaron ketu ,prej vidios ,u ngriten shqiptaret ne demostrata ,ku ata 4 te mjere u vrane ,u sharruan ,nga bandat neokomuniste ,(i kerkoj sinqerisht ndjese familjareve te te reneve ) dhe ti i ktheve Bythet ,duke bere I Meten president . Mjaft luajtet teater majmunash te gjithe ju, ,opozite dhe maxhorance , me ne popullin z Kryeminter , mjaft me ,jeni bere , boze e thartuar.

  Reply to this comment
 8. info analitike August 24, 22:10

  Vetem artikujt qe paguan qy jane te virgjer. Qy ka marre fund menderisht e ka vene droga perfund.

  Reply to this comment
  • Like Floriri August 25, 00:01

   Or infobytha, shkryhet KY e jo QY, qe te qyfte gjithe Berati te qyfte!

   Reply to this comment
   • info analitike August 25, 13:16

    Aaa ja dhe ekzemplari i kultures se partise qe nuk eshte ne gjendje te dalloje as minimumin e ironise. Eh ju ka zgjedhur partia kokerr me kokerr juve. Keshtu eshte kur te qyn partia e merr vesh vendi e shtepia. Shko ha ca fiq Roshniku se kur te rritesh do te behesh si lali Dhjeri!

    Reply to this comment
 9. mirel August 24, 22:55

  O Ramut, fillove si Trampi, fake news, fake news,,
  Harron se shtepia publike eshte vete qeveria dhe Parlamenti shqiptar me gjithe cka brenda.
  Ti si kryetar, e te tjeret nga pas.
  Mos harro qe je pllenuar nga shtrati i PDse me spermen e Berishes.
  Putane e shkuar putanes je.

  Reply to this comment
 10. gjermani i fundit August 24, 22:56

  hahhaaa, e beri me PPP dhe Pd-ne. Per kazanin e Nju Jorkut edhe mund te debatojme, po per shtepine publike e ka informacionin te sakte, hahhahahaaaa. Nuk i thoshte kot Pamela asaj qe ma ka ballkonin sa kroçerat e MSC, pa lere Salen qe ia kalon Trampit per qerasje me poste publike per pornostaret, se Trampi i shkrete i paguante nga xhepi.

  Reply to this comment
  • info analitike August 25, 13:22

   Aaa jo keshtu shoku enversit i fundit mos harro te shtosh edhe mbesene profesorit dhe ish nusen e Shemsie Kadrise qe e konkuron denjesisht Pamelen apo Ogerten, Qyqameten, Mriken me shoqe se nuk ka lezet te jesh i njeanshem.
   Pastaj mos na harro cunin qefli te Sules qe i pelqejne aq shume motelet apo Bleonen qe mori edhe pasaporte diplomatike prej tij.

   Reply to this comment
 11. DALLTON August 24, 23:04

  Edvin -Rama eshte si puna e “Prostitutes”gjithe naten rri ne bordello,ne menjgjes thote:Une jam e virgjer(PLEHRA-POLITIKANE).

  Reply to this comment
 12. intelektuali August 24, 23:10

  Po thuaj o Edi Rama:

  CILI KRYEMINISTER NE BOTE E KA BABANE KRIMINEL VRASTAR QE KA FIRMOSUR VARJEN NE LITAR TE NJE DISIDENTI ANTIKOMUNIST?

  Kjo duhet te te shqetesoje me shume ty dhe Rilindjen enveriste qe te ka zgjedhur per Kryetar me familje kriminlesh

  dhe:

  Jo bordellot e opozites qe diskretitojne Vettingun, i cili eshte diskretituar qe ne zanafille me Saje Qorrin dhe me Balilat e Habilajt e droges nga pas, me Xhafe Hetuesin e Enverit me Goni Burgaxhiun e droges nga pas, me Taulant Xibraken me bananet e kokaines nga pas dhe me hajduten Vllahutini qe po iken tani pa piken e turpit qe ja la “dobicin ne dere” shqyptareve me Shqypnine e mbuluar me kanabis dhe koaine importi dhe me Vettingun Komunist e saj kur deklaroi si Papa Piu Pirati ne Mesjete:

  BENI SI THEM UNE, POR MOS BENI SI BEJ UNE!

  Reply to this comment
 13. Martini August 25, 01:23

  Te gjithe kundershtaret e.sotem more zotim dhe ligjerisht kishe mundesi dhe duheshe ti kishe futur ne.burg.Nuk.e.bere sepse nuk kishe pagure.Tashti mos i shaj si k..
  Prit te vijne te huajt pas vetingut.ta bejne.Si kofini pas te.vjelave.Sa te fshehin pasuritemqe kane.grabitur.

  Reply to this comment
 14. alphade August 25, 02:49

  Shqiperia dhe shqiptaret nuk do te gjejne kurre qetesi e
  derma pa i shtypur koken gjarperit te Vicidolit ! Prandaj
  kete,ju socialistet ta vini vath ne vesh, ndryshe do te jete
  shume vone……! Ne protestat e shtatorit qe do te beje ,
  opozita: Berisha- Meta behet fjale per ekzistencen e ma-
  fias ne Shqiperi qe kryesohet nga ky binom. Nese pozita
  nuk e kupton kete apo ben sikur nuk e kupton nuk faji
  atyre qe luftojne per te mbrojtur pasurine e grabitur,sic po
  ben tash me kryenecesi ish- PP,analfabet,pa shkolle te
  mesme ,,Adriatik LLalla qe me arrogance kerkon qe t’i
  hiqet sekuestrimi i miliardave, pastrim parash,etj.por eshte faji pijerisht i “tepsise” qe me aq ngulm ia kerkoi
  ne Qershorin e 2017-te elektoratit sicialist . Por deri tani nuk kemi asnje rezultat. “Peshqit e Medhenj” qe shqipta-
  ret anonime si puna ime, do t’i quanim “Peshkaqene te
  Medhenj” qe kane dhembe te “celikte” jane hedhur ne nje
  sulm te papare duke shpifur e thurur lloj- lloj intrigash
  kunder grupit parlamentar socialist dhe,megjithate pozita
  eshte gjithnje ne mbrojtje .Ata hedhin topa balte e muti ,
  ju socialistet , ne vend qe t’i tregoni vendin horrave te Sali
  Vicidolit, dilni me disa deklarata bajate qe nuk bindin ker-
  kend sepse shqiotaret nuk duan deklarata, batuta e reto-
  rike pafund por veprime konkrete. Ju deklaroni se depu-
  tet nuk kane “imunitet” por kur vjen puna per t’i treguar
  vendin terroristit Berisha qe flet c’i do qejfi,mbare e mbra-
  psht ne Parlament sikur te ishte ne “Klub Gangsteresh”
  te llojit Al Capone,Gambino,Korleone,etj.etj. As femijve
  te ketij mafiozi, Zeni me Giten nuk i hyne gjemb ne kem-
  be sepse jane femijet e babait. Pse keshtu do te beni
  drejtesi ju zoterinj ? Keshtu do te ndertoni nje drejtesi te
  BARABARTE per te GJITHE para LIGJIT. E megjithate,
  sic thote mendimtari universal popull: “Shpresa eshte e
  fundit qe vdes” dhe shqiptaret historikisht jane mesuar te
  durojne dhe te shpresojne….!?

  Reply to this comment
 15. ALBAN DEGA August 25, 03:28

  NJE PACAVURE E BLERE SA FRENGU PULEN

  – 100 000 dollare te vjedhura
  shqiptareve per nje tacibao
  lulberishoputiniste …

  Themelues i saj eshte koreanojugori Sun Myung Moon, drejtues i nje sekti te padeshirueshem ne shumicen e vendeve te Botes.
  Abonimet dhe shitjet e saj jane me pak se 1/250 e “ The Washington Post” dhe 1/350 e “ The New York Times “.
  Sipas te dhenave konfidenciale, vetem per kete pacavure ala tazibao leifeniste, Partia Babale ka paguar rreth 100 000 dollare nga parate e vjedhura nga 600 milione eurot e plackitura nga Autostrada e Kusarise se Kombit, nga gjaku i Gerdecit, CEZ-i, ARMO, Rapiscani etj .
  Hajde besoju pacavureve te tilla qe nuk e lexojne as botuesit e saj ! Nje nivel qesharak, gerdites pa asnje fakt pervec parullave dhe rrenave te peshtira te SHQIP-it .
  Sic e theksova edhe dje ne komentin direkt per kete shpifje te paguar nga SHQUP-i , me pseudonimin e vete gazetes ne fjale, Blue Heart, pasi nuk doja te hapja llogari falas me te, ajo ngjante si dy pika uje me Fake News te RIA-s, GRU-se dhe Sputnikut te Putinit
  Ajo qe ra ne sy ishte lukunia e komentuesve kamikaze te Partise Babale qe derdhen gjithe rrenat dhe helmin e Sali Karaxhicit, Lulezim Bashicit, Mul Stanishicit, Enkeled Gebelsit, Edi Palokarit… “Bandes se Gangstereve “ politike, biologjike e mediatike te Berishes kunder Shqiperise! ?
  Aresyeja dihet: tmerri dhe lemeria e Vetingut dhe Reformes ne Drejtesi qe po perparojne duke prishur folene e genxave dhe kucedrave te korrupsionit te tyre!

  Reply to this comment
 16. Arben August 25, 07:53

  Xhezair Zaganjori e kaloi vetingun, sepse liroi nga burgu

  lul berishen, me kete rast I futi edhe ca vendime te tjera

  “ne xhep”, per veten e vete.

  Reply to this comment
 17. Gezimi August 25, 08:37

  Vettingun po e flliq Rama vete. Ne polici ai Vetting u shty. Kuptohet, me Xhafken minister te Brendeshem me vellacko ne burg per trafik droge nuk mund te kete Vetting per police te thjeshte. He pra, po per kete pse nuk ka ze ky Ram torollaku?

  Reply to this comment
 18. Alban Dega August 25, 16:42

  From: Alban Dega
  Date: August 23, 2018 at 9:27:04 AM
  NJE PACAVURE E BLERE SA FRENGU PULEN

  – 100 000 dollare te vjedhura
  shqiptareve per nje tacibao
  lulberishoputiniste …

  Themelues i saj eshte koreanojugori Sun Myung Moon, drejtues i nje sekti te padeshirueshem ne shumicen e vendeve te Botes.
  Abonimet dhe shitjet e saj jane me pak se 1/250 e “ The Washington Post” dhe 1/350 e “ The New York Times “.
  Sipas te dhenave konfidenciale, vetem per kete pacavure ala tazibao leifeniste, Partia Babale ka paguar rreth 100 000 dollare nga parate e vjedhura nga 600 milione eurot e plackitura nga Autostrada e Kusarise se Kombit, nga gjaku i Gerdecit, CEZ-i, ARMO, Rapiscani etj .
  Hajde besoju pacavureve te tilla qe nuk e lexojne as botuesit e saj ! Nje nivel qesharak, gerdites pa asnje fakt pervec parullave dhe rrenave te peshtira te SHQIP-it .
  Sic e theksova edhe dje ne komentin direkt per kete shpifje te paguar nga SHQUP-i , me pseudonimin e vete gazetes ne fjale, Blue Heart, pasi nuk doja te hapja llogari falas me te, ajo ngjante si dy pika uje me Fake News te RIA-s, GRU-se dhe Sputnikut te Putinit
  Ajo qe ra ne sy ishte lukunia e komentuesve kamikaze te Partise Babale qe derdhen gjithe rrenat dhe helmin e Sali Karaxhicit, Lulezim Bashicit, Mul Stanishicit, Enkeled Gebelsit, Edi Palokarit… “Bandes se Gangstereve “ politike, biologjike e mediatike te Berishes kunder Shqiperise! ?
  Aresyeja dihet: tmerri dhe lemeria e Vetingut dhe Reformes ne Drejtesi qe po perparojne duke prishur folene e genxave dhe kucedrave te korrupsionit te tyre!

  Reply to this comment
 19. Bureto August 25, 17:49

  Asgjë me reagimin e Ramës për artikullin e Washington Times, (ndjesë për injorancën, por nuk e kam dëgjuar ndonjëherë një gazetë të tillë), ashtu dhe komentet e këtushme. Të gjithë janë në të drejtën e tyre. Por nuk mund të mos të kujtosh se, kur u përgojua afera e sypeshkaqenit (cilësim i Efraim Diverolit për Zenin), Sala e quajti gazetën më të madhe dhe më prestigjoze të Amerikës, New York Times, letër higjenike. Nëse e lexova mirë, Rama nuk fyen gazetën WT, por porositësit e shkrimit në atë gazetë, që mbasi e lexova jo njëherë, m’u duk vërtet sikur e kishte shkruar djali i Fahri Balliut në gazetën 55 të babait.l Më duket se ky është një dallim i madh apo jo? Por jo pak më bëri përshtypje dhe fakti që jehona e këtij shkrimi u përhap me ‘shpejtësinë e dritës’, në gjithë shtypin shqiptar, kur nga opozita çdo ditë ulëritet që Rama ka pushtuar median, drejtësinë dhe ka një pushtet absolut mbi to. Domrthënë që mediat e Ramës i bëjnë jehonë shkrimeve kundër tij, qofshin dhe ato si ai shkrimi i WT?!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*