Shkrimtarja e njohur shqiptare: Gëzohem kur bashkëshorti im bie në dashuri me të tjera

July 18, 2017 22:03

Shkrimtarja e njohur shqiptare: Gëzohem kur bashkëshorti im bie në dashuri me të tjera

Në një intervistë për revistën “Living” shkrimtarja shqiptare Besa Myftiu ka guximin të pranojë hapur se ajo dhe bashkëshorti i saj zviceran jetojnë një martesë të hapur.

Ajo thotë se herë pas here ata bien në dashuri me të tjerë, por sërish janë bashkë dhe gëzohen apo trishtohen për historitë e njëri-tjetrit.

“Unë dhe bashkëshorti mund të kemi jetën tonë, por pas 20 vjetësh ndryshojnë gjërat… Jemi si miq, kështu që nuk ka problem edhe nëse ndonjëri nga ne bie në dashuri me dikë tjetër. Përkundrazi, gëzohemi për tjetrin.”

Kjo lidhje e hapur nuk e pengon Besën që të vazhdojë ta dojë bashkëshortin e saj dhe ajo mendon se ai nuk i ka bërë asgjë të keqe kur ka ndjenja dashurie apo lidhje me një femër tjetër.

“Unë vazhdoj ta dua, por ndryshon dashuria; është një lloj tjetër, kemi qenë 15 vjet të dashuruar. Të parat që e kuptojnë kur ai është i dashuruar me dikë tjetër, jemi unë edhe Elina. Unë jam e para, kujt do t’ia thotë tjetër ai?

Ka ndodhur që herë pas here ai të ketë ndonjë lidhje dhe jam mërzitur po aq sa ai, kur është ndarë. Kur e do tjetrin, ti dëshiron që ai të jetë mirë, me kë të dojë dhe si të dojë. Ne jemi secili i lumtur në qytetin e tij.

E përse u dashka që unë të ndahem me ligj? Çfarë më ka bërë ai mua? Ne duhemi dhe rrimë si vëlla e motër.

Praktikisht, kjo është ajo që u ndodh gjithë çifteve në Shqipëri, por ata nuk e thonë. Ne, në datën 21 qershor festuam 25 vjetorin e martesës, që për ne është një kontratë shoqërore. Jemi shumë mirë kështu siç jemi”, ka përfunduar Besa Myftiu.

July 18, 2017 22:03
Komento

10 Komente

 1. miranda July 18, 22:59

  mire ore mire pune e saj por aman me kete ” shkrimtare e njohur” se jeni bere me keq se kapter Jari me dekoratat.
  “I njohur” nuk je se shkruan por nese te lexojne.
  Pervec atij burrit-vella dhe Elines kush tjeter i lexon romanet e panumert te zonjes?

  Reply to this comment
 2. asd July 18, 23:23

  Edhe kurve edhe idiote.

  Reply to this comment
 3. shvejku July 19, 01:33

  Bravo!
  Tamam si kafshet!
  E ku eshte morali njerezor ketu?
  Pse duhet te martoheshit kur fare mire te palloheshit dhe te pillnit femije me cilin mashkull qe te dilte para dhe mbaroi kjo pune?
  Per ju familja nuk ekziston,vetem se ne kuptimin e seksit si qente!
  Po femijve cfare u thoni ku mami e babi kane dale nga shtepia dhe mballosen me femra apo meshkuj te tjere?
  Po me vellezerit e motrat,kushurinjte ,tezet,hallat,dajat e xhaxhallaret e dy paleve,a kryeni seks dashuror?
  Bejeni se jeni te lire!
  Po femijte dhe prinderit tuaj a i perdorni per seks?
  Cojeni deri ne fund kafsherine,o njerez kafshe!

  Reply to this comment
 4. MH July 19, 03:11

  Ne duhemi dhe rrimë si vëlla e motër.
  Mos o Zot.Qe duheni bukuri per ju.Por te duheni simoter e vella e kollodokun ne verre.Nuk shkon.Pa kene te degjeneruar deri ne palc.

  Reply to this comment
 5. .../...! July 19, 03:49

  …Ç’ a ti bësh, ka dëshirë të madhe të ndrroi kunjat!!!!!!

  Reply to this comment
 6. Peshkaqeni July 19, 04:37

  Ajo eshte nje shkruese e panjohur faktikisht. Problemi eshte se na mbyten idiotet dhe mendjet boshe.

  Reply to this comment
 7. Arbera July 19, 12:22

  Kjo shkruan, ai e mban me leke, pse te ndhet?!

  Reply to this comment
 8. jimmy July 19, 13:45

  Me kete mentalitet “modern” kurvash , nuk ka problem qe nena te shkoje me djalin apo baba me vajzen.

  Reply to this comment
 9. Nero July 19, 14:27

  Cfare debileje!

  Na tregon qe ka kontrate artese, dhe na hiqet liberale ne moralin e saj te ulet si njeri e si femer qe te qetesoje ndergjegjen e vet qe ka rene kaq poshte sa mban nje kontrate martese, por qe nuk e ka konsumuar asnjehere martesen me kete njeri te cilit rreyik i ka paguar para e mbase vazhdhon ti paguaje!( DITA e keni botuar edhe nje here tjeter kete per kete cupke trushkulur. Ku eshte interesantja ketu– ju botoni gjera interesante, por nganjehere na beni te kruajme koken kur botoni ca gjera pa vlere si ky “lajm” i neveritshem

  Reply to this comment
 10. demo July 19, 14:50

  Cifti modern,.
  burri- grua!,kam zene nje dashnore te re!
  gruaja- O sa mire!Do te kenaqemi!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*