Shkruhet historia/ Australi–Britani, 17 orë fluturim pa ndërprerje

March 25, 2018 13:01

Shkruhet historia/ Australi–Britani, 17 orë fluturim pa ndërprerje

 

Qantas shkroi një histori. Kështu shkruajnë mediat e huaja për fluturimin prej 17 orësh, nga Australia drejt Britanisë, i realizuar nga kompania Qantas Flight QF9.

Qantas Flight QF9 përfundoi 14.498 kilometra (9.009 milje) udhëtim nga Perth në Aeroportin Heathrow të Londrës.

Linja ajrore po përdor Boeing 787-9 Dreamliner, e cila është dy herë më efikase së Boeing 747.

Kjo është pjesë e planeve ambicioze nga Qantas për të shtuar fluturime e gjata.

Në avion kishte 230 pasagjerë gjatë fluturimit, dhe ai u ul mëngjesin e së dielës në aeroportin Heathrow, të Londrës.

a.s/dita

March 25, 2018 13:01
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*