Shkrumbohen “mushkëritë” e gjelbra/ Vijon të jetë aktiv zjarri në Lezhë, rrezikohen banesat

September 15, 2020 20:51

Shkrumbohen “mushkëritë” e gjelbra/ Vijon të jetë aktiv zjarri në Lezhë, rrezikohen banesat

Vatra e zjarrit në në fshatin Manati në Lezhë vijon të jetë aktive.

Sakaq, mësohet se flakët po ju afrohen gjithnjë e më shume zonës së banuar pranë rrugës nacionale Lezhë-Milot, duke vënë në rrezik banesat.

Ndërkohë në terren ndodhen forcat zjarrfikëse dhe punonjësit e shërbimit pyjor të cilët po punojnë për vënien nën kontroll të flakëve të zjarrit.

Dyshimet janë se të tre zjarret janë të qëllimshëm, ndaj policia ka nisur hetimet. Zjarret kanë qenë të shumta gjatë muajit Shtator në disa zona të vendit dhe kanë djegur qindra hectare pyje, shkurre e pemë frutore.

h.b/ dita

September 15, 2020 20:51
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim