Shokë skuadre me Strakoshën, Lacio ideon Memushajn në mesfushë

June 27, 2017 13:16

Shokë skuadre me Strakoshën, Lacio ideon Memushajn në mesfushë

Listës së gjatë të skuadrave italiane që kërkojnë Ledian Memushajn, i është shtuar edhe skuadra e Lacios.

Të kaltrit e Inzagit e shikojnë mesfushorin e Kombëtares si një gur shahu në repartin e mesfushës, i cili pritet të zërë vendin e kapitenit Bilja që do të largohet nga lacialët.

Sipas “Corriere dello Sport”, Memushaj do të largohet nga Peskara pas rënies në Serinë B.

hqiptari ka përvojën dhe cilësinë e duhur për t’u bashkuar me skuadrën e Lacios dhe pëlqehet nga drejtuesit e klubit.

Posti i Igli Tares si drejtor teknik mund t’ia lehtësojë transferimin Memushajt për tu bashkuar me Strakoshën në një skuadër.

Lacio sezonin e shkuar u rendit në vendin e 5 në klasifikim dhe do të marrë pjesë në Ligën e Europës.

June 27, 2017 13:16
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?