Video: Kur ish-Ministri i Brendshëm bën të fortin me policin

February 16, 2019 22:46

Video: Kur ish-Ministri i Brendshëm bën të fortin me policin

Deputetë të PD kanë hyrë brenda Drejtorisë së Policisë së Tiranës për të kërkuar shpjegime lidhur me shoqërimin e 20 militatëve pas protestës së dhunshme para Kryeministrisë.

Hyrja e deputetëve të PD brenda Drejtorisë së Policisë është shoqëruar me tensione.

Deputeti demokrat, ish-ministri i Brendshëm, Flamur Noka ka debatuar ashpër me një drejtues policie.

Disa pamje tregojnë Nokën duke u përleshur fizikisht me zyrtarin e policisë.

Brenda Drejtorisë së Policisë së Tiranës u futën deputetët e PD Flamur Noka, Enkelejd Alibeaj, Klevis Balliu, Gent Strazimiri.

Mes tyre ndodhej edhe ish-drejtori i Rrugëve nga radhët e LSI, Dashamir Xhika.

v.l. Dita

February 16, 2019 22:46
Komento

29 Komente

 1. SHTET QURRASHES I NXIRRNI ZVARRE NGA AMBJENTET E POLICISE TERRORISTET E PD-S February 16, 22:51

  Dhe C’pune kane ne Polici deputetet e kurves ?

  Per cilet e mbajne vehten kta funderina ?

  Polici alabakesh ,qe nuk njef Forcen e Autoritetin e vet
  dhe
  degjenron perball ca shkerdhatave me kostum deputeti

  shtet e polici e marre fund

  keshtu nuk mundet te jet kurr nji Shtet .

  Gjendje e mjreuar e shtetit dhe institucionit te Policise

  ben trima bandat antishqiptare

  Reply to this comment
  • Policia vepro - qe duam! Mos u nenshtro nga rrugacet - Ky nuk eshte shteti February 16, 23:45

   Shume turp polici qe nukm e merr me shkelma jashte kete rrugac te udb-se. Ju dhjefsha mu ne policine qe i lejonin te thyejne ligjet. Nuk ka zog kurve qe ve ne dyshim Policine dhe Prokurorine qe ka dhene urdher te arrestoje gangsteret e PD-se. Beni punen z. Lleshaj dhe tregoni dinjitetin e policise dhe mos i line policet tju kepusin gishtat dhe ti lini te lire kriminelet.

   Reply to this comment
  • eni February 17, 02:03

   Qeveria e socialisteve dhe edvin rames nje qeveri terroriste qe sulmon qytetaret e saj prej te cilat paguhet.
   eshte edi rama ai qen qe po ju merr ketyre te varferve qe protestuan sot milionat e eurove nepermjet taksave dhe po ja jep oligarkeve dhe firmave famntazme 20 milione euro per nje kilometer rruge. Nje kryeminister hajdut kriminel si edi rama e ka vendin ne burg.

   Shqipeira nuk e meriton qe te qeveriset nga nje koke kale si edi rama nje psikopat qe e ka kthyer kryeministrine ne nje bordello. Nje kokekale si edi rama qe ka ka shenderuar Kryeministrine ne nje disko dhe studio pikture dhe as qe e ka mendjen per hallet dhe problemet e qytetareve shqipetare.
   Largimi i edi rames ketij krimineli eshte emergjence kombetare dhe detyre e cdo shqipetari qe e do shqiperine
   Ky kriminel e shiti shqiperin i dha grekut toke per varreza dhe jo vetem por ben pazare me Vucicin e Serbise qe te shese territor te Kosoves.

   Ky monster qe ka mbire qe kur e solli fatos nano me thonj te papre nga parisi ne 1998 duhet larguar me patjeter.

   Perpara populli shqipetar rrezojni kete qelbesire edi ramen dhe qeverisjen e etij te hajduteve.
   Mirenjohje dhe kurajo qytetarve qe prostestuan me 16 shkurt kunder kesaj qeverie qe nuk perfaqeson vullnetin e popullit shqipetar.

   Reply to this comment
 2. C'a bohet kshtu February 16, 23:02

  Jane Deputete per ne Parlament dhe jo shefa te Policise, keta bythe-qire provokues dhe qe kercenojne e dhenojne Policine e Shtetit brenda ambjenteve te policise duhet te t’u jepet vetem nje pergjigje:
  Nxjerrja me shkelma nga keto ambjente te dhenuara, ose prangosja e tyre dhe mbajtja ne arrest po ne Polici
  Vetem keshtu mbrohet Demokracia dhe Ligji.
  Mbi ligjin nuk ka bir kurve te dale e jo me Mut Noka e, Tullaci Strazimiri e bajga te tjere,

  Reply to this comment
 3. MH February 16, 23:06

  Izolojeni brenda policise.Kete hore te agjentve te serbeve.Ministri duhet te gjeje e te zbatoje me forcen e ligjit dinjitetin e figures se drejtuesit te policise aq ma teper qe kercnimet i bahen ne sy te ministrit te rendit,te rregjistruara edhe me kamer.

  Reply to this comment
 4. TLN February 16, 23:15

  Keshtu eshte kur nuk ka drejtesi. Gjykates dhe prokurore anti-shqiptare. Nqs ky spiuni i UDB-se do te guxonte te prekte nje polic ne Amerike keshtu si shtyn policin shqiptar do ja kishin mbushur koken me plumba.

  Reply to this comment
 5. Alban Dega February 16, 23:21

  LUGJ E DREJTESI !

  Askush nuk eshte mbi ligjin.
  Aq me pak nje spiun i UDB-es serbe si Flamur Noka Stanishici !
  Arrestim ne flagrance !

  Reply to this comment
 6. baba nga durrsi February 17, 02:13

  O policia, kapi mer babe garrumull ashtu sic jon ene plasi mrena ene te lajn halet e komisariatit me shtupe gjith noten e gjith diten.

  Reply to this comment
 7. FORSTER February 17, 03:44

  O Edvin -Rama o frikacak jepi urdher ne raste te ketilla M.B. te zbatoje ligjin ,mos ja pre krahet ,se n.q.s.se zbatohet ligji keta “bajgat”me petkun e deputetit nuk kane te drejte te afrohen as tek dera e komesariatit se keta “bajgat”e kane mandatin ne kuvend ,kurse ne komisariat shkojne si qytetare te thjeshte dhe jo si “cuba”te shtyjne policine .Edvin lere M.B.te zbatoje rregulloren dhe ta shofin te semes keta “cubat”.

  Reply to this comment
 8. Deputeti Bandit dhe gangster nuk mund te vij ne pushtet kurre ! ! February 17, 07:34

  Gangesteret e PD kane mbushur parlamentin dhe quhen deputet ! Shif e shkruj ! Eshte e turpshme per ate qe ka cip qe nje deputet prek me dore nje polic i cili eshte ne detyre ne nje institucion te caktuar !
  JO ME QE NUK KANE RESPEKT PER NJE POLIC, POR JANE DHE DHUNUES TE LIGJIT ! kETA QE BEJNE LIGJE NE PARLAMENT, DHUNOJNE LIGJIN ! VETEM BANDITET MUND TE PREKIN DHE DHUNOJNE SHTETIN !

  fLAMUR nOKA NJE BUDALLA ME DAMKE I LIGJIT! Nje gomar i vertete !

  Reply to this comment
 9. kasemi February 17, 08:15

  Pse police kaq tolerant, mbyll deren dhe plasi ne qeli keta kriminele. Si mund te tju shkoje ne mendje te dhunojne policine ketyre politikaneve!!!

  Reply to this comment
 10. alphade February 17, 08:24

  Kompania e banditeve : Flamur Noka, Strazimiri,”Cuni
  Fariut”, bastard, Alibeaj,jeniceret e kryemafiozit te Shqi-
  perise, “El Capo” – Guzmani i Shqiperise dhe Ballkanit,
  Monstra e Vicidolit, funderrina me e ndyre qe syte e nje-
  riut kane pare ndonje here, jane ndersyer ne dyert e poli-
  cise per te nxjerre nga burgu horrat e Vicidolit, te Milotit,
  Lacit,Mamurrasit, ….qe si huligane e kriminele te lindur
  shkaterruan pronen publike. Kete rrugace te Saliut jo vetem duhet te paguajne,cdemtojne deri ne qindarken e
  fundit cdo gjem qe shkaterruan ne pronen e popullit por
  duhet edhe te rrine prapa hekurave per nje kohe te gjate.
  Horrat e kane vendin ne burg. Por mjerisht kapobanda i
  tyre,mafiozi i Vicidolit ende qendron i lire, me gjithe malin
  me krime e hajni qe qendrojne mbi kete lakuriq nate ske-
  .terre. Ka ardhur koha qe bota e civilizuar ta marre vesht,
  sidomos Partite Popullore te BE-se, se ne Shqioeri ata nuk kane nje Parti realisht te djathtes shqiptare,me pro-
  gram dhe statut si te Djathtes Europiane. Bile kjo e ash-
  taquajtura PD e Shqioerise nuk ka fare as Statut dhe as
  Program ? Ajo perbehet nga nje grup banditesh,horrash,
  huliganesh,vraesesish,hajdutesh qe i sherbejne vetem nje njeriu, Bajraktarit e neodiktatorit me emrin Sali Ram
  Berisha,lindur ne shpellat e Vicidolit dhe banues ne Tira-
  ne, armiku me i eger dhe tradhetari me i madh i,polpullit
  shqiptar. Kjo e ashtaquajtura Parti duhet perjashtuar nga
  aderimi ne radhet e PPE duke imhequr cdo mbeshtetje
  moralo-politike. Eshte nje bande jeniceresh antikombeta-
  re,antieuropiano-perendimore, antiamerikane e lidhur
  kembe e koke me diktatorin Putin te Rusise. Ky eshte Sali Berisha,nje horr e gangster ashtu sic eshte cilesuar
  dikur ne vitet 97-te kur krijoi tragjedine e oare shqiptare
  dhe qe u pasue me Gerdecin, 21 Janarin, vrasjet e dhje-
  tra e dhjetra kundershtareve politike nga ana e tij. Nje mori te zezash i beri ky ” Vrasesh Serial” shqiotareve dhe
  akoma eshte i lire duke mos u ndeshkuar deri me sot per
  krimet e tij monstruoze. Ora po vjen . SPAK-u po troket
  ne portat e krimineleve dhe te hajnave. Kjo eshte pike-
  risht ajo qe i ka shtire daten bandave mafioze me bashk-
  ryetareBerisha- Meta dhe derivatet e tyre: Basha-Krye-
  madhi. Te gjithe keta delikuente i pret RECI,vone apo he-
  ret. Kembanat po bien! Tmerri dhe dritherimat glaciale
  iu kane futur ne tere qelizat e trupit ! Nuk e pandehnin se
  SPAK-u do te trokiste kaq shpejt ne portat e tyre. Po ja
  erdhi …….!! OTempora,o more….!!!

  Reply to this comment
 11. Populli shqiptar February 17, 09:12

  Ca jane keta halabake ordiner qe bejne si te forte nen emrin e deputetit.
  A ka rend ktu apo jo, rrasini ne burg keta funderrina

  Reply to this comment
 12. USA February 17, 09:16

  Nuk bën dot SHTET kurrë Zorraxhiu Edvin !!! A e patë Policinë e KOSOVËS sesi e merrnin Zvarrë Albin Kurtin me 100 Policè O Popull!?!!! Kurse Edvin Rama donte “TEPSINË” dhe GOVATÈN , pèr ti Futur nè Bythë , sepse i del Flamur Noka , dhe ja BASTIS POLICINË e SHTETIT në mes të TIRANÈS me 10 BANDITÈ dhe KRRIMINELË , kurse Edvini na thotè , “POLICIA” qè duam !!!!!!????? Të Qifsha SHTETIN dhe POLICINÈ !!!!! POLICIA që duam , vetëm pèr Varfanjukët dhe të PaMbrojturit i merr dhe i Degdis në BURG , për Faturën e ENERGJISË ELEKTRIKE !!!!!!!! Kurse KRRIMINELÈT dhe HAJDUTÈT e PD dhe LSI , “DREDHIN ZINXHIRIN” dhe i heqin Kapelen nga Koka POLICIT !!!!

  Reply to this comment
 13. hallexhiu February 17, 10:23

  Turp per policine qe ska vepruar,minimumi ti kishte thyer 4-5 dhembe ketyre burrave te kurvave e mamashkerdhyerve nga serbet.Mul Noka nje pederast pasiv qe palluan serbet ne biruce e rekrutuan kot per te tall bythen me te pasi e dine qe seshte i afte per asgje,ketu ben trimin.Hapu dhe.

  Reply to this comment
 14. gardiani February 17, 11:58

  LiDERRAT e SHQUP it !
  Kryeministria , vend i shenjte !
  Pse i ve ZJARIN ?
  Kur vrasesi, qan viktimen !

  Reply to this comment
 15. Jimi February 17, 12:52

  Nuk e di! Ne amerike apo qofte edhe ne Europe, a do ti toleronte ligji dhe pastaj policia te tille horra te veshur me pushtet qe te bejne te fortin ne institucionet ligjzbatuse!?

  Reply to this comment
 16. Vasili February 17, 13:38

  Bjeri mor nokes,ketij qeni te zgjebosur,se vetem drurin njohin keta.Dhe mbaji brenda.
  Dhe do te shikoni si do te behen mbas kesaj.
  Bjeri bjeri,por kush ti bjere,rama apo sander mafishja!

  Reply to this comment
 17. Jovan bregu February 17, 13:41

  Copa muti te arratisur nga haleja qe i nxori.

  Reply to this comment
 18. Tes February 17, 14:08

  Ky Flamur Noka eshte shoku i Adrian Thanos prandaj ky i fundit po shpif per Edi Ramen kjo eshte shume e sigurt.

  Reply to this comment
 19. cak-cak-cak February 17, 14:20

  Deputetët e PD që organizuan një protestë paqësore e më zë madhen në këto 30 vjet, nuk ka sepse të paragjykohen se Noka paska qenë ministër i mbrendshëm. Në çdo vend demokratik të botës, policia është e detyruar që të japë shpjegime kur i kërkohet nga deputetët, për çdo arrestim të bërë.
  Ka të dhëna se protestuesit janë arrestuar pa vendim gjykate dhe jamë keqtrajtuar fizikisht.
  Kjo është e jashtëligjëshme e jo kërkesa e deputetëve për informim.

  Reply to this comment
 20. zbatoni;..LIGJIN . February 17, 16:52

  “deputeti arrestohet, kur bene nje krim dhe kapet ne flagrance” . hekurat qeneve, se i PA, gjithe…KOMBI

  Reply to this comment
 21. fteri February 17, 18:42

  -VINI hekurat e qenit FLAMUR NOKËS ,

  Bythës lëpirsit me copa muti të Sali Berishës .
  -dhe njërës koçe vogël të Balliut ,futni në darë të tredhejs kuajve,
  -pa harruar dhe Alibejn që bënë të fortin ,një leksion .KUJDES ME LIGJIN !!!! ,se ngritja e dorës kundër uniformës policisë dënimi shkon nga 3-15 vjet burg.

  Deputet tipik që po i nxin faqen e demokracisë dhe të parlamentit i cili duhet ti përjashtoi menjëher .Këta janë TËRBUAR fare kur sulmojn në krye të detyrës policinë e shtetit .

  Po të ndodhë në amerikë do ju fusin një plumb kokës,dhe i lajnë hesapet me këta gangëster që sulmojnë policinë absurde .

  Po të ishin tamam polic burrëror që kan veshur uniformë të shtetit nuk do linin ti merrte zvarr një rrugaq injorant Flamur Noka ,absurde .

  Reply to this comment
 22. fteri February 17, 18:45

  -VINI hekurat e qenit FLAMUR NOKËS ,

  Bythës lëpirsit me copa muti të Sali Berishës .

  -dhe njërës koçe vogël të F.Balliut ,futni në darë të tredhejs kuajve,

  -pa harruar dhe Alibejn që bënë të fortin ,një leksion .KUJDES ME LIGJIN !!!! ,se ngritja e dorës kundër uniformës policisë dënimi shkon nga 3-15 vjet burg.

  Këta jan deputet tipik të PD-së që po i nxin faqen e demokracisë dhe të parlamentit i cili duhet ti përjashtoi menjëher .Këta janë TËRBUAR fare kur sulmojn në krye të detyrës policinë e shtetit .

  Po të ndodhë në amerikë do ju fusin një plumb kokës,dhe i lajnë hesapet me këta gangëster që sulmojnë policinë absurde .

  Po të ishin tamam polic burrëror që kan veshur uniformë të shtetit nuk do linin ti merrte zvarr një rrugaq injorant Flamur Noka ,absurde .

  Reply to this comment
 23. SHOFERI I MULIT February 17, 20:47

  O MULI… ME TA THENE TE DREJTEN KUR BEN TI SI GANGESTER KRENOHEN TE GJITHE LGBT-istat.
  PO TI SJE I ZOTI TI DALESH PER ZOT GRUAS TENDE O BQ E JO ME TE BESH GANGESTERIN.

  Reply to this comment
 24. info analitike February 17, 20:51

  Shoke te Dites behuni serioze. Sjellje te tilla arrogante kane pasur gjithnje politikanet. Harruat si hakerrehej Tahorri i cili kur u be minister i brendshem na doli kapobande.
  Jua kam shkruar qe te drejten per te bere moral e keni humbur me heshtjen ndaj bemave te Tahorrit ju dhe ambasadoret e huaj qe sot cicerojne.
  I lexoni militantet si kercejne tere urrejtje! Keta duan nje shtet te Saliut po pa Saliun. I lexoni se si reagimet e tyre i kalojne caqet ligjore te nje shteti demokratik?

  Reply to this comment
 25. arben February 17, 21:10

  Deputetet e PD kane dhunuar institucionin e Policise se Shtetit dhe policin qe ishte ne krye te detyres! Dhe kjo behet me perseritje sa here qe Policia ndalon ata qe shkaterrojne dhe thyejne si te duan pronen e perbashket dhe sulmojne institucionet e shtetit. Deputetet te kujto force politike qofshin nuk kane perse te hyjne ne ambientet e policive dhe duhet tu ndalohet hyrja. Lereni policine te bej punen e vet, se pastaj thoni se cfare ben policia! Deputete dhe politikane larg nga policia! Nese tentojne perseri te nxirren per bythe perjashta se askush nuk eshte i paprekshem!

  Reply to this comment
 26. sopiqoti February 18, 00:10

  KATER GARIPAT e PD-s.
  U duhesh vene prangat dhe te shkonin te shoqeronin te ndaluarit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim