Shoqërohet në polici Petrit Çinari, personi që do “vriste” Doshin me porosi të babait të Metës

March 13, 2015 18:07

Shoqërohet në polici Petrit Çinari, personi që do “vriste” Doshin me porosi të babait të Metës

Petrit Çinari është shoqëruar në polici për dëshmi të rreme.

Burime nga policia bëjnë të ditur se pas dhënies së dëshmisë së tij në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, hetuesit kanë arritur në konkluzionin se Çinari po jepte dëshmi të rreme.

Doshi pretendon se Çinari është kontaktuar nga babai i Ilir Metës për të vrarë atë dhe deputetin tjetër Mhill Fufi.

Kryetari i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili tha se deputeti Tom Doshi e ka krijuar vetë këtë histori, ndërsa publikoi fakte se Çinari ka marrë prej Doshit një apartament. Por për Doshin, ai ka shkuar dhe ka dhënë dëshminë me vullnetin e tij.

March 13, 2015 18:07
Komento

3 Komente

 1. lavdosh March 13, 18:27

  Po zgjidhet dhe kjo farse.
  Me siguri dhe raportin mjekesor ky e ka marre pasi morri dhurate apartamentin nga Doshi.
  Prite kur te dali PD dhe akuzoje qeverine per torturim te Cinarit

  Reply to this comment
 2. "Horri i Bulevardit" March 13, 19:44

  Kush ka ndonje menje ti kallzoje Doshit, si te dale nga kjo rremuje, ku e futi sala me priftin, se Doshi do me e myll, ket muhabet, por do me dal edhe fitimtar, nga kjo mesele, se nuk e menoi qe do ta tradhtojshin miqte e tij.

  Reply to this comment
 3. Koco March 13, 21:18

  Ky Tom Dosh a Kodoshi , deshmoj se paska qene nje trap , njeri i trashe e mendje lehte , viktime e intrigave dhe joshjeve te ofruara nga Djalli Sali . tashme ku “burre zakoni ” i c’vleresuar i denigruar , intrigant i pa fytyre e pa din e iman , eshte shembelltyra me e peshtire e nje njeriu pa moral i cili e beri si “Lopa ” O Zot na ruaj , nga hyrja e vehtes ne qejf , ketu kam parasysh do kohe me pare edhe nje “bicimses ” tjeter Shkodran te quajturin Bujar Qamili te cilit i dukej se kish vlere ai me shume se Maestro Kompozitori i Nderuar Aleksander Lalo , dhe besoj se edhe ai e pa te ” semes ” nga qytetaria e Shkodres . po keshtu do perfundoje e ky “trim i maleve ” , ky baloz i aferave , korupsjonit e lloj lloj pazareve te pista . duke u perfshire ne nje veprimtari anti ardhetare , me qellim kriminal , destabilizues ne mbeshtetje te reformave , te cilat kane qartazi qelim formalizimin e ekonomise dhe mundesuar fuksjonimin e shtetit .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?