Shorti: Ja kush janë anëtarët e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi

December 7, 2017 11:31

Shorti: Ja kush janë anëtarët e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi

 

Mes debatesh kuvendi i Shqipërisë ka hedhur sot shortin për përcaktimin e anëtarëve të Komisionit të Përkohshëm të Emërimeve në Drejtësi.

Përfaqësues të mazhorancës dhe opozitës kanë shprehur qëndrime të kundërta në lidhje me këtë procedurë që është pjesë e paketës së reformës në drejtësi.

Shorti ka nxjerrë emrat e parë të përzgjedhur:

Nga Gjykata Kushtetuese zgjidhen 2 anëtarë të përhershëm dhe 1 zëvendësues

1-Besnik Imeraj

2-Altina Xhoxhaj

3-Vitore Tusha (zëvendësues)

Nga Gjykata e Lartë

1-Artan Broci

2-Shkëlzen Selimi (zëvendësues)

Nga Prokuroria e Përgjithshme

1-Rovena Gashi

Nga Prokurorët e Prokurorive pranë Gjykatave të Apelit

1-Gentjan Trenova

2-Fatjona Memçaj

Nga gjyqtarët e Gjykatave të Apelit

1-Endon Dhimitri

2-Fatos Qato

Nga gjyqtarët e Gjykatave Administrative

1-Ahmet Jangulli

December 7, 2017 11:31
Komento

1 Koment

  1. NjeQytetarOptimist December 7, 13:51

    Nga Gjykata Apelit ke ca te degjeneruar aty qe sme besoheshin syte si Gjon Gjinra e Llumra..

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim