Shorti për KLGJ dhe KLP, kjo është lista finale e të përzgjedhurve

February 5, 2018 14:54

Shorti për KLGJ dhe KLP, kjo është lista finale e të përzgjedhurve

 

Komisioni ad hoc për zgjedhjen e organeve të reja të drejtësisë ka zgjedhur me short listën përfundimtare për KLGj dhe KLP e cila i dërgohet Kuvendit për votim.

Pasi është rrëzuar dy herë në Kuvend, pasi për miratimin e listës duhen 94 vota, faza e tretë e shortit ka mekanizëm zhbllokues, gjë e cila do të thotë se edhe nëse lista nuk merr 94 vota në Kuvend, ajo hyn në fuqi automatikisht.

Kandidatët nga Avokatia për KLGJ: Fatmira Luli dhe Alban Toro

Kandidatët nga Pedagogët për KLGJ: Erion Muharremaj dhe Maksim Qoku

Kandidatët nga Shoqëria Civile për KLGJ: Naurela Llagami

Kandidatët nga Avokatia për KLP: Znj.Nurihan Seiti (Metaj), Tartar Bazaj

Kandidatët nga pedagogët për KLP: Gent Ibrahimi, Sandër Beci

Kandidatët nga Shoqëria Civile për KLP: Alfred Balla

a.s/dita

February 5, 2018 14:54
Komento

4 Komente

  1. Spartaku February 5, 22:13

    Shyqyr qe paska nje rruge zgjidhje,qe ne seancen qe vjen mere apo jo 94 vota ajo miratohet autmatikisht.Shume mire,keshtu te behet.Mjafte e hodhen shurren perpjet keta muter te opozites.Populli mezi po pret formimin e organeve te drejtesise,KLP dhe KLGJ etj.qe te shikojme ndonje rezultat konkret.

    Reply to this comment
  2. Adih February 5, 23:20

    Sinqerisht kam dhimbje kur shikoj ketu ne kete komision ,keto fytyra si Ndoka dhe ky republikani tradhtari i pronareve qe i shiti pa pike dinjiteti ,Mediu . Ky Mediu e ka vendin ne REC te Shkodres dhe ky do zgjedhe keta juristet e kld e tj . E pa besueshme dhe dritheruese..Uroj te jem ne ender .Sinqerisht.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim