SHOWBIZ / Janë ndarë përfundimisht? Edi i tregon Lulit se çfarë ka humbur!

September 6, 2019 16:58

SHOWBIZ / Janë ndarë përfundimisht? Edi i tregon Lulit se çfarë ka humbur!

SUREL DHE RRETHINAT – Edhe pse në të shkuarën ata herë pas here i kishin përgënjeshtruar zërat e ndarjes, duke deklaruar se ashtu si çdo dyshe, edhe ata kishin problemet e tyre, duket se këtë herë është përfundimtare dhe e pakthyeshme: Departamenti i showbiz-it në seksionin e lajmeve të kulturës të redaksisë së Gojëve të Liga ka mësuar se…. Edi dhe Luli nuk do të jenë më bashkë!

Gjithkush e mban mend fazën interesante të komunikimit në distancë mes tyre që të krijonte përshtypjen se sherri do të ishte kalimtar.

“E di vetë ai, le t’i lexojë mirë ato mesazhe që i kam çuar në celular,” thoshte publikisht Edi në një stil të koduar.

“Çfarë ka ndodhur mes tij dhe meje në 2017-ën, nuk do të përsëritet më,” insistonte po ashtu para mediave Luli duke shtuar misterin.

Epo, marrëdhënia me ulje-ngritje dhe para-mbrapa mes të dyve, përfundimisht nuk ka shanse për të funksionuar më, – thonë burimet.

Duket se secili e ka hedhur pas krahëve atë që ka ndodhur.

Për të treguar se jeta vazhdon, duket se Edi jo vetëm që ka zgjeruar interesat e veprimtarive ditore, por ka hedhur disa foto të reja në rrjetet sociale, si për t’i dhënë të kuptojë Lulit se çfarë ka humbur.

Në një foto ai shfaqet me parruke, në prani të personave të tjerë që nuk quhen Lul.

Në një tjetër, Edi ka vënë një lente sysh prej maçoku, një indikacion për virilitetin e tij prej felini.

Në foto Edi shihet edhe pranë një burri me flokë të gjata, të çrregullta dhe mjekër të thinjur, pra totalisht e kundërta e flokëve gjeometrike ngjyrë patëllxhan dhe fytyrës taze të Lulit.

“Me kastin e filmit “Bir Selman i nënës” gjatë xhirimeve. Jeta vazhdon!”, – ishte diçitura që shoqëronte fotot e Edit.

I pyetur nga gazetarët, Edi deklaroi se nuk mund të zbulonte detajet e skenarit të filmit, përndryshe do gjobitej nga producenti Ermaqi Majëmali.

“Por ju siguroj që do të jetë i suksesshëm, se do të blejë bileta gjithë administrata dhe buxhetorët,” – shtoi Edi, duke zbuluar kësisoj pa dashje edhe një tjetër hobi të tij: të luajë kryeministrash…

 

*****

SHËNIM: Gojët e Liga është rubrikë satirike e apasionuar pas lajmeve online ku ish-çiftet i tregojnë njëri-tjetrit me foto se çfarë kanë humbur…  Dhe çfarë kanë gjetur

September 6, 2019 16:58
Komento

6 Komente

 1. Luani September 6, 17:12

  Cia keni bere mire
  Psikopat, doreleshuar
  Si nuk i vjen zor njehere

  Reply to this comment
 2. Niko September 6, 19:41

  hahaha ca tallje b… Kryeministri i tallavase eshte ndar nga kryeopozitari i ciftelise

  Reply to this comment
 3. demo September 7, 03:38

  I degjohen pordhet kodoshit.
  Enderra e tij e kahershme ka qene te luaje dordolecin tek kryqezimi Lanes,perballe Universitetit.Fatos Nano e beri
  Kryeminister.Kjo eshte si me te ra BINGO,me bileten e pare.

  Reply to this comment
 4. gubsi September 8, 00:18

  I ka hedhur dhe doren ne qafe asaj me ate veshjen sikur po luan film porno
  Ka seriozitet qeveriu nuk eshte shaka
  cope legeni, hajdut qe heq mendjen me keto marifete nga korrupsioni qe po shkund arken e shtetit njesoj si ne kohen e qoftelargut nga Vicidoli

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim