Shpallet me ofertë të vetme fituesi për aeroportin e Kukësit

January 11, 2019 12:40

Shpallet me ofertë të vetme fituesi për aeroportin e Kukësit

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë bëri me dije këtë të premte se ka përmbyllur fazën e vlerësimit të ofertave dhe ka shpallur fituesin për garën e dhënies me koncesion/PPP të Aeroportit të Kukësit.

Bashkimi i Përkohshëm i Shoqërive “Global Technical Mechanichs” sh.p.k. dhe “Bami” sh.p.k. me vlerë investimi prej 7,999,393 Euro (pa TVSH) është identifikuar nga komisioni si oferta fituese.

Sipas njoftimit të Ministrisë ky bashkim operatorësh në bashkëpunim me kompaninë hollandeze NACO do të kryejë investimin në vlerën e lartpërmendur me synim rikonstruksionin, operimin dhe transferimin e aeroportit të Kukësit tek shteti pas periudhës 35 vjeçare të koncesionit.

Bashkimi i përkohshëm i shoqërive Global Technical Mechanics shpk dhe Bami shpk, ishte e vetmja ofertë.

o.j/dita

January 11, 2019 12:40
Komento

15 Komente

 1. edi January 11, 14:08

  Kompania Global Technical Mechanics nuk ekziston në internet. Ndërsa Bami. sh.p.k merret me shtrimin e betonit. Pra koncesionin e ka fituar Bami për të bërë ndërtimet, ndërsa aeroportin qaje me lot.

  Reply to this comment
 2. mirel January 11, 14:27

  Nuk ua ndjen fare per skandalin e unazes. Vazhdon e njejta skeme dhe mire bejne. Popullin e ka zene gjumi i perjetshem i vdekjes

  Reply to this comment
 3. info analitike January 11, 15:27

  A kambetur akoma njeri ti besoj e ketyre perrallave me gara per koncesione?

  Reply to this comment
  • mirel January 11, 16:25

   Ai qe e beson eshte vetem ai qe e tregon, se perndryshe nuk do vazhdonte ta tregonte kaq thjeshte dhe pa zbukurime fare. Jemi ne mision per te vjedhur thone, ju jeni te lumtur qe na keni ne per tju vjedhur parate. Ky eshte celesi i suksesit, qe nuk jua vjedh Berisha, por Ramuti

   Reply to this comment
 4. Aty January 11, 15:35

  PSE nuk ndryshojne ligjin per prokurimet publike,PA qene 3-4 kompani o shoqeri aksionere te MOS zhvillohet tenderi.Dhe tjetra qe eshte me skandaloze si ka mundesi qe firma o kompania fituse ofron 250-1000€ me pak se vlera e parcaktar osé me e keqja nuk ofron asnje offerte po te shkoje sa te shkoje se qorrat do e paguajne.Ne asnje vend te botes te qyteteruar nuk ndodh kjo,vetem ne vendet te botes se trete ndodh qe ne tender mere pjese vetem nje konkurent dhe PA offerte per punen qe do ben.Si ka mundesi nje gje e tille,nuk duan leke kompanite e tjera ne shqiperi,por jo ,kete e di dhe bufi i liqenit e jo me populli albanese.Duhet revolucion,te ngrihet i math e Vogel per keto afera korruptive te vjedhjes se milionave euro te taksapaguseve te shqiperise

  Reply to this comment
 5. deti January 11, 18:33

  skkrim shume i mire

  Reply to this comment
 6. deti January 11, 18:35

  shkrim shume i mire

  Reply to this comment
 7. Adih January 11, 20:18

  Pislleku po qelb dynjane ,prap vazhdon . Si ka mundesi pa nje konkurues ,kjo rendon mbi taksat tona ,abuzim i pastert .Behuni nje here njerez e Rame ,e them kete ,se gjithe ojo Kroaci ,po e ben aerodromin e DUBROVNIKUT me Nje firme serjoze Gjermane qe punon me kushte teknike . Ashtu sic bene autostraden Kroatet mbi 450 km me firmen me te mire ne bote STRABAK.te Austrise ,ke qejf te udhetosh ,,ecen gjate gjithe kohes me 130 km ne ore pa frike ,pa problem ,eshte llogaritur gjithcka ,me gjithe se eshte komplet terren malor .,kurse ju ,vetem vidhni ,shembell kemi rugen e arberit ,ku nuk ka korsi per difekte evergjence ,ka shume vende ,qe nuk mund te ecesh me shume se me 40 km ne ore se thyen turijte ,e kjo ndodh me keto palo firma ,qe ndahne parate me ju ,mira na i beni …Edhe kosova qe e bashkon kete ruge e ka bere me perimetrat e duhura .A e di o Rame ku ndodhet ai cuni i varfer 26 vjecar ,recepcionist , i unazes se re ,qe fitoi 30 milion euro tender ku ndodhet ,apo e kini cuar per gjah ,ashtu si Kosta Trebicka i ndjere .???,.

  Reply to this comment
 8. Lili January 11, 20:47

  Adih, mos eshte prape pikerisht nje çun si ai mbas ketij pazari?

  Reply to this comment
 9. l January 11, 20:56

  te na e RRuaj rroj lartmadhsia e tij Zoti edi ramush Rama per te mirat domethen te Qirat qe I ka ber ktit vendi bashk me komunistat tjer si Berisha e Likja na e rruft PPSH parti edvi

  Reply to this comment
 10. ARDJAN KUSAR KRYEHAJDUT FULLANI January 12, 04:26

  PS + PD + LSI ( LesheLi) = CRIMINAL BANDS THIEVES ! ! ! ! HAJDUTË KRIMINELË HORRA KUSARË BANDITÊ PLEHRA FUNDËRRINA FEKALE

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*