Shpalos alternativën “kryeministri i ardhshëm”: Unë nuk ju shkrij së qeshuri, as nuk bëj foto me Ronaldon

November 15, 2019 14:18

Shpalos alternativën “kryeministri i ardhshëm”: Unë nuk ju shkrij së qeshuri, as nuk bëj foto me Ronaldon

Kryetari i PD, Lulzim Basha i ka bërë thirrje fermerëve t’i çohen e t’ia thyejnë turinjtë atyre që i kërkojnë të shesin votën e tyre.

Gjatë takimit me fermerët në Ujën Vajgurore, Basha është shprehur se nuk ka ndërmend të dalë në duel me Ramën për të zgjidhur problemet.

“Ka një qeveri që blen votat por ka edhe ata që e shesin votat. Unë dua tju them se sa herë shitet vota, keni shitur veten tuaj, fëmijët tuaj. Unë kam ardhur tju them se keni alternativë një parti europiane që punon e mendon për ju.

Nëse prisni të dal në duel me Ramën të zgjidh problemet, atëherë nuk kemi arritur asgjë.

Unë nuk ju shkrij së qeshuri me batuta, as nuk bëj foto me Ronaldon. Unë punoj e përpiqem për ju. Ngrihuni shkoni thyejani turinjtë atyre që vijnë të blejnë votën tuaj”, u shpreh Basha.

Pa ndryshim sistemi dhe rënien e ndryshimeve kushtetuese Rama-Berisha, kreu i PD është kryeministri i ardhshëm pas Ramës.

Ky i fundit e ka ftuar shpesh “mikun e tij” të bëjë “pak durim”.

Sjellja e të dyve bazohet në rotacionin e garantuar prej paktit të 2008-s që shpërfill në thelb vullnetin real të shumicës së votuesve në vend.

 

d.a. / dita

 

 

November 15, 2019 14:18
Komento

5 Komente

 1. basha ha mut dhe na bo me qesh te gjithve November 15, 14:38

  s’ka nevoj me mesu me bo witz-e

  per nji idiot si ky turiUturaku

  humori i qytetarit eshte teper i veshtire .per nji taliban

  duhet te provoj njiher me kercy live bel danc –
  pera kamerave
  se kushedi ja arrin me na bo me qesh -shkerdhata e rrugeve

  Reply to this comment
 2. anticensurë25642654 November 15, 15:22

  është humor ky apo kështu ka folur??

  nuk ka faj kjo kukull uniseks!!

  Reply to this comment
 3. Luli kryeministër?! November 15, 22:33

  Unë katundari do ta votoj Lulkën për kryeministër në qoftë se:
  1.Do të tregoj sa miljarda i kanë ngelur nga paratë që vodhi në rrugën e kombit.
  2. Si e ndjente vehten pran Bakojanisit kur firmosi marrveshjen për detin.
  3.Kur vriteshin protestuesit në bulevard kush fërkonte duart më tepër nga gëzimi duke parë nga dritarja e kryeministrisë, ai apo kryeministri Sali.
  4. Kur në numrimin e votave për kryetar bashkie para ambasadorit amerikan nga minus 10 vota si arriti të dal fitues.
  5. Pse njëlloj si hajduti psiqik Edi Rama nuk do që të anullohet komploti i flliqur zgjedhor i 2008 Rama-Berisha dhe të kalohet në zgjedhje me lista të hapura.

  Reply to this comment
 4. Sr November 15, 23:29

  Te ka dale boja o idiot. Je me legen se edi rama zhdukuni. O shkerdhata hajduta ti saliu likja tosi edi monika jeni bythq hapni rrugen te pa korruptuarve shpresojme qe studentat te bojne revolocion dhe tju zhdukin race e qelbet. Mjaft me ju hajduta dhe te korruptuar

  Reply to this comment
 5. demo November 16, 05:51

  Eshte fatkeqesi.
  Nuk flet per PPP dhe Koncesionet e Rames qe po bejne kerdine.E gjithe pasuria vendit po shkon ne dyart e oligarkeve.Si duket edhe ky po te vije ne pushtet,do vazhdoje rrugen e Rames.
  Asnje fjale per kompllotin kushtetues Rama-Berisha 2008.
  Pa u hedhur poshte ky komplot nuk ka zgjedhje.
  Ka hallin e vjedhjes se votave.Vjedhesit e votave jane zagaret e Berishes.Mblidhni me nje fershellim zagaret,.I lidhni qe te bjere rahat populli.
  Nuk ka dy pale zagare votash ashtu si nuk ka dy pale oligarke grabites Koncesionesh,Trojesh,hidrocentralesh me shurre. Nje pale jane.
  Samir Mane,Bashkim Ulaj jane edhe te Berishes edhe te bRames

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim