Shpend Ahmeti dorëhiqet nga Vetëvendosja

March 7, 2018 21:13

Shpend Ahmeti dorëhiqet nga Vetëvendosja

Kryetari aktual i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka dhënë dorëheqjen nga Lëvizja Vetëvendosje pasditen e kësaj të mërkure, përmes një letre drejtuar qytetarëve, kolegëve dhe miqve të tij.

Në letër, ai thekson ndër të tjera se është angazhuar me vullnet të plotë te Vetëvendosja, duke arritur suksese të jashtëzakonshme, por siç shprehet vet ai, “nuk kam hyrë në Vetëvendosje për të luftuar me njëri-tjetrin brenda organizatës për të forcuar klasën e tejkaluar politike të Kosovës.”

Largimi i tij nga kjo forcë politike vjen si pasojë e faktit që ka humbur arsyeja për të cilën u anëtarësua në vitin 2011.

o.j/dita

March 7, 2018 21:13
Komento

3 Komente

 1. Lili March 7, 23:24

  Nga nje ojq ,u ba dikkushi ne Kosove fale VV, duke shpresuar se do rezojne albinin ,bashke me disa te tjere,qe ma shume hyn ne politike per perfitime personale ,e kjo u pa me yachtin apo pushimet e tij neper bote,sesa per perparim te ceshtjes kombtare.

  Po nuk kane principet e Albinit,pra as fuqine e Levizjes VV,edhe do harrohen shpejt ne kosove .

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 March 8, 08:15

   lili rroftë albini dhe ta mbajë “pushtetin” në jetë të jetëve!!
   falë popullit idiot ne kemi,më mirë të themi prodhojmë,diktatorë!!
   jo se albini ka lindur i tillë,jo lil!!
   të tillë i bëjmë ne me mendime dëshira si të tuat!!
   albini dhe kushdo pidh sëme si është ngjithur ashtu duhet të zbresë!!në atë mut demokracie ky është ndryshimi me diktaturën!seicili ka të drejtë të zgjedhë dhe të zgjidhet!askush nuk e ka të përjetshëm pushtetin!!
   por njerëz si ti nuk keni aftësinë ta kuptoni!njerëz si ti prodhoni vetëm diktatorë!!ju mbysni çdo kritikë ndaj perëndisë tuaj,ju nuk lini asnjë fjalë ndryshe nga idhujt tuaj!
   më e keqja është se kur këta idhuj shkatërrojnë gjithçka që kanë filluar mirë,ju i mbështesni dhe më shumë!kur ata bien??
   ju këtheheni në kanibalë!!ju ushqeheni me kërmën që vetë keni ndërtuar!!

   Reply to this comment
 2. Faiku March 8, 17:00

  VV do të jetoj edhe më mirë në të ardhmen. Tash është pastruar vetë dhe në të kanë mbetur e do të hyjnë të rinj e të reja që ADN-ja e tyre e kaluar e tashme dhe e ardhme, është vetë shpirti i Vetëvendosjes. Me Albin Kurtin kjo Parti, do të njoh vetëm rritëje. Pa fije dyshimi Albin Kurti është i vetmi njeri në skenën kosovare që meriton të quhet politikan. Populli shumë shpejt do t`i jap votën dhe ai do të bëhet kryeministri më i mirë i të gjitha kohërave ndër shqiptarët.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*