Shpenzimet e presidencës 2013, 18 për qind më shumë se 2012

July 14, 2014 08:28

Shpenzimet e presidencës 2013, 18 për qind më shumë se 2012

Institucioni i Presidencës ka patur zhvillime interesante sa i përket vlerës që ekzekutivi i përcaktonte në shpenzimet e tij në një vit ushtrimor të pushtetit. Buxheti nga qeveria e kaluar për këtë institucion përcaktohej nga “humori” i shefit të qeverisë, duke lënë gjithnjë vend për diskutime dhe kërkesë të vazhdueshme nga presidenca për të rritur vlerën e përcaktuar. Por nëse Presidenti kishte krijuar “konflikt” me shefin e ekzekutivit, fjala vjen nuk kishte dekretuar një ligj, apo dalë kundër rrymës në deklarime publike, në fund të vitit i shkurtohej fondi nga Berisha.

Shkrimin e plotë mund ta lexoni sot në versionin print të gazetës DITA.

July 14, 2014 08:28
Komento

2 Komente

  1. Naci July 14, 08:47

    Flisni per shpenzime!!! Cfare shtoi me shume nga viti i kaluar, ka blere pampersa dhe keta i shtoi se po ushtron Saliu dhune me teper.

    Reply to this comment
  2. Pëllumb zaimi July 14, 12:04

    Për 23 vjet me radhe nuk kam degjuar kurrë qe presidenca t’i jete nénshtruar një kontrolli financiar nga K L Sh ose nga të tjerët qe e kanë kompetencë ??? E ka shperblyer saliu jarin për jesmenllekun e tij proverbial?

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*