SHPËRTHEN ARVIZU?

November 3, 2012 00:17

SHPËRTHEN ARVIZU?

Një nismë e ambasadës amerikane me moton “Vepro tani’ po synon të zgjojë energji të fjetura të shoqërisë shqiptare në rrethanat e sotme. Veprimtaria është përuruar sot në Teatrin Kombëtar nën drejtimin e showman-it Adi Krasta, ku është lexuar një përshëndetje e Ismail Kadaresë, dhe ku ka folur ambasadori amerikan. Në këtë moment të parë, agjencitë e informacionit kanë veçuar vetëm disa pyetje të fortta, që Arvizu ka bërë në këtë takim: “Përse u pengua realizimi i referendumit për mbetjet? Pse KQZ-ja nuk lejoi referendumin për plehrat në një kohë që u mblodhën firmat? Pse u betonizua Saranda? Pse nuk vazhdon ndryshimi turistik në Gjirokastër? Pse u vra Maria në Dukagjin, ndërkohë që gjakmarrja nuk duhet të ketë vend në këtë shekull.”

Dhe më poshtë është veçuar një pjesë tjetër, ku Arvizu u thotë të pranishmëve se “ju, shqiptarët, jeni njëlloj me të gjithë njerëzit në botë”. Ka qenë e nevojshme të nënvizohet kjo frazë e fundit?

November 3, 2012 00:17
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*