Shpërthen Imami dhe “masakron” Bashën: Futi shtëpiake që kanë pjellë nga 4 fëmijë

May 29, 2017 23:02

Shpërthen Imami dhe “masakron” Bashën: Futi shtëpiake që kanë pjellë nga 4 fëmijë

Arben Imami ka shpërthyer në kritika kundër kyetarti të Partisë Demokratike Lulzim Basha duke e bërë përgjegjës për situatën e rëndë të krijuar në këtë parti, pas publikimit të listave për kandidatë për deputetë.

Imami tha se lista është bërë nga Basha duke shkelur statutin e PD dhe pa u konsultuar as me Berishën. Ish ministri i Mbrojtjes, i cili është lënë jashtë listave të PD, deklaroi se Basha duhet të dorëhiqet pasi prezenca e tij mund të rezultojë katastrofike në rezultatet zgjedhore.

Imami në emisionin Opinion:

Ajo që po shtroj unë është një propozim konkret për zgjidhje. Gjëndjen e krijuar nuk e kam krijuar unë, as zonja Topalli. Gjëndja e krijuar ishte e artikuluar gjerësisht gjithëandej.

Dhe e vetmja masë që mund të merrej ishte largimi i personit përgjegjës. Basha nuk ka zbatuar statutin. Berisha e ka zbatuar gjithmonë statutin e partisë.

Në këtë situatë të krijuar unë mendoj se zgjidhja e vetme është largimi i Bashës. Ai ka një përgjegjësi që Partia Demokratike mund të dalë shumë më keq me zotin Basha në zgjedhje.

Lista nuk është e vlefshme në një kuptim pasi nuk është e miratuar.

Nëse Basha me këtë listë fiton zgjedhje, do t’i kërkoni falje?

Nuk i kërkoj falje, se çfarë do bëj. Kjo është një gjë që ka 28 orë që ka shpërthyer. Jemi para një të panjohure. Nuk mund të hiqet Jozefina Topalli dhe të futësh në lista shtëpiake që nuk kanë bërë asnjë punë se kanë pjellë nja 3-4 fëmijë.

Problemi nuk janë themeluesit. Themeluesit janë më të vjetrit dhe do ikin më shpejt. Problemi është ata djem dhe vajza, ata që ishin koordinatorë etj-etj, mund të ishin e ardhmja e PD-së, në lista nuk janë shtuar pikërisht këta njerëz.

Tani më njoftuan në telefon që një deputet ka dhënë dorëheqjen. Është një krizë e agravuar e cila nuk është shkaktuar nga deklarata e sotme.

Pse ka çuar PD 95 emra?

Për shkak se i ka bërë një njeri i vetëm. Nuk i bënte Berisha këto, diskutonte, mblidhej kryesia dhe zgjasnin mbledhjet shumë orë.

Listën e ka bërë Basha apo Berisha?

Sali Berisha ka bërë një opozitë shumë të fortë. I ka shprehur qëndrimet e tij. Sa i përket listave e ka deklaruar Berisha që unë nuk jam marrë me listat. Zoti Berisha nuk ka dorë në ato lista.

A mendoni se duhet të pastrohej PD?

Nga se duhet të pastrohet? Se duket sikur kemi qelbësira brenda, njerëz të rinj kanë ardhur dhe zoti Basha është njeri i ri.

May 29, 2017 23:02
Komento

18 Komente

 1. Iso May 29, 23:24

  Mjaft na perrallise o deputet i perjetshem.Duhet ta dish se cdo gje ka nje fund dhe ky fund erdhi shume vone per ty dhe shoket e tu.Ti dhe politikanet e llojit tend duhet te japin llogari se ku e cuan ate vend, dhe qe e beni pa te ardhme per ate popull qe jeton ne Shqiperi.

  Reply to this comment
 2. demo May 29, 23:25

  Basha eshte lider i ri me prespektive,me vizion Hollandes per te ardhmen e ndritur.Zoti i shtofte inatin,shporr edhe disa te tjere si ju.

  Reply to this comment
 3. kris 1 May 30, 00:17

  ky teveqeli grindet kot e merret e Bashen.Te futet ne klanin e Rames dhe pas zgjedhjeve Rama e emron kryetar te vetkingut.Nevojitet nje artist ti jape doren e fundit.

  Reply to this comment
 4. Aliu nga Selenic May 30, 00:33

  Mos e mburrni Bashe pasi ai nuk ka asnje vizion politik. Te heqesh bishtin dhe te leshe koken e krimit ne krye te Partise Demokratike sice eshte Berisha kjo eshte fatkeqesi jo vetem per Partin Demokratike pore per shqiperine.Keshtu qe keto nuk u hoqen per tu rinovuar Partia Demokratike pore ishin kunder Cadres dhe nmetodes arkaike te drejtimi Berisha Basha.!

  Reply to this comment
 5. Kamarier Luli edhe nje dopio. May 30, 00:54

  Imam Bajalldi qe ka qelbesira duke filluar nga ty ne SHQUP qs qe behet fjale, por sa do te heqesh, perseri qelbasirat do te ngelen.
  Matrapaz dhe mafioz, trafikant armesh je per ne Gjyqin e Hages, ke furnizuar me arme me cmime per dy lek te faturuara vendeve ne konflikt ne Afrike qe kane pasur embargo nga OKB per t’u shitur me armatime.

  Reply to this comment
 6. Arben May 30, 05:23

  TI E KE VENDIN NE BURG OR MIK,

  NUK KA DREJTESI NE KETE VEND, VAZHDO FOL EDHE TI.

  Reply to this comment
 7. fteri May 30, 05:31

  Duhen të shporren politikanët arkaik (nga greq.arkaios=i vjetër).d.m.th. , djathtas dhe majtas këta deputet lëndojnë dhe e degjeneroin politikën si psh. “Republika e re” nuk jeton me ARKAIZMAT e krimet e S.Berishës ,konstrukturë e vjetruar që shkojnë në parlament e bëjnë pallë ..!

  Duhet ardhje e brumë i ri të kulluar që të ngjallin impresoin teknik-shkencor për të treguar suksese zbulim a shpikje në shoqëri dhe ekonomi.Jo të mbahen eksponentët e dhunës dhe krimit.

  Reply to this comment
 8. Andi May 30, 07:18

  Bravo Lul Basha :)))

  Reply to this comment
 9. Besnik May 30, 08:13

  Kane “pjelle” 4 femije??!! Keshtu flet per nenat ti more jezit?
  Ato qenkan heroina, more parazit pa personalitet.
  Ato kane bere nje detyre te rendesishme ndaj shoqerise shqiptare, qe po e plakni ju me vjedhjet e paskrupullta. Mire ta beri Berisha qe ti theu turinjte.
  Prandaj po I lepihesh qe mos te te thyeje koken.
  Armiq te Shqiperise e shqiptareve.

  Reply to this comment
  • N.VJOSA May 30, 09:39

   Mbahu pak, more Dështak,
   Ti Largimin e ke hak,
   Zhelefina eshte Shurrë,
   Dhe ti je më shumë se Kakë…!

   Lulushi si Karabush,
   Shpif e qesh se nuk mbush,
   Te shpifur si karierist,
   Ndaj doni emrin ne Listë!
   Gra dhe Burra te pistë…!

   Reply to this comment
   • intelektuali May 30, 10:10

    HIDHE KRIPEN PAK ME KARAR
    O NETI VJOSA NE ZANZIBAR
    SE LULI ESHTE KREJT BARABAR
    ME EDVIN RAMEN SI HILEQAR
    LISTAT I KANE ME HYZMEQAR
    PLOT ME KRIMINEL E VRASTAR

    Reply to this comment
 10. Qa! May 30, 09:03

  Imami eshte bere si hekuran Isaiah, xhelil gjoni , I PPSH. Jep direktiva ! Ju iku koha ju plera qe shkateruat Shqiperine e vodhet e dogjet ne 1997 dhe tani kerkoni edhe me shume

  Reply to this comment
 11. spata May 30, 09:47

  Ah more Imami . Ne ate stan duhet te jesh ujk qe te hash. Behet dhe me e veshtire kur stani mbushet vetem me bajga qe ske cfare te hash .
  Nuk besoj se je pa gje . Qe te mos mundosh veten dhe ata qe te rrethojne lere kete zjarr qe te shuhet dhe jeto i qete .Politika eshte si puna e seksit .Nuk te ngop asnjehere .Pra gezoju ato qe ke dhe fli rehat ne darke.
  Mos gjuko Lylin por ai stan kete bulmet do te prodhonte .
  Per Ramen mos ki mellef . Ate qe beri ai nuk kishte per ta bere jo 2 Bet por e gjithe Pd.Edhe pse ishte ne pushtet ju la te shinit si kuajt ne lem e ta kercenonit sikur ua kishte borxh.Si me ju dhe pa ju Ps e ka te fituar betejen edhe per shume kohe .Mos e mundo veten me fantazira bashke me Xhofin e te tjere .Ato qe doni te beni tani ti kishit bere kur kuptuat se ne cgjendje u katandis partia juaj .Tani Pd e monitorojne te tjeret as Lyli e as Beerrisha .Egziston ne defterin e Aleatve si opozite dhe azgje tjeter .

  Reply to this comment
 12. intelektuali May 30, 10:00

  LUL BASHA EDHE KUR BEN SEKS ME GRUAN, PINJOLLE E “VEFES” I KERKON LEJE BERISHES

  Po c’a thu o more Imami, artisti i filmave te Enverit dhe Milkanit?

  GRATE NE BOTE NUK “PJELLIN”, POR LINDIN

  Gjuha e Imamit te Saliut qe eshte gjuha e rrugacit te perkedhelur enverist qe hiqet edhe si artist i Reailizmit Socialist tregon se me cfare plehrash xhiroheshin filmat e Milkanit dhe Anagnostit qe hapen nje debat te papare para do kohe ne median tone kombetare.

  PO KJO PLEHER RRUGACE ENVERISTE E KA THEMELUAR PD-NE?

  sepse:

  Deri tani e dinim se PD-ne e ka themeluar VARKARI i Enverit Sali Berisha me cunin e prokurorit dhe XHELATIT te Enverit Gramoz Pashko me nje ushtri sigurimsash te Partise se Punes nga pas, tani na del qe Arben Imami, artisti i filmave te Enverit paska qene themeluesi i PD-se.

  PO CFARE PD-JE ENVERISTE E PESHTIRE ESHTE KJO PARTI?

  Sa per Lul Bashen edhe kalamajte e rruges e dine se ai eshte “PARASHYTISTI” qe e katapultoi Saliu ne PD-ne e tij enveriste dhe se eshte nje DUDUM tipik i njeriut te paafte gje te cilen e ka vertetuar sa here Saliu e hedh ne poste te ndryshme me pergjegjesi.

  Ne kete situate te vjen per te qeshur kur analiste dhe gazetare, por edhe politikane te deshtuar kriminele si Arben Imami fillojne t’i kendojne servilata Sali Berishes dhe te shajne e denigrojne PJELLEN e tij origjinale Lul Basha.

  PO LUL BASHA EDHE KUR BEN SEKS ME GRUAN I KERKON LEJE SALIUT O TE MJERE!

  Reply to this comment
 13. N. May 30, 11:08

  Edhe diçka:
  Shikoni çfare Primitivi eshte ky Dështaku Imami:
  …”shtepijake…që kane pjellë nga 3-4 femijë”…
  I auan Nenat shqiptare…!
  “Pjellë”. . . Thuhet per bagtit e jo per Nenat , or injorant me brirë!!! …

  Reply to this comment
 14. N. May 30, 11:10

  Edhe diçka:
  Shikoni çfare Primitivi eshte ky Dështaku Imami:
  …”shtepijake…që kane pjellë nga 3-4 femijë”…
  I auan Nenat shqiptare…!
  “Pjellë”. . . Thuhet per bagtit e jo per Nenat , or injorant me brirë!!! …
  Po ty Imam Hajduti, Lopa te ka pjelle , or V i ç…!?

  Reply to this comment
 15. Adih May 30, 13:21

  O Imami . Une Lulush Basha ,kryetari i PD ,po ju bej nje nder te madh ,ty dhe xhelefinave te tjera ,..Po ne mblidhet ,jam i detyruar ,hyrja ne BE ,do na shterngoje te hapim dosjet e sigurimit e konkretisht per politikane ,deputete e ministra ,pra nuk eshte Rama , se me ate e kemi rregulluar qe ne kohe te partesyve te bardha ,por eshte Amerika e BE qe do na i mbledhi ,prandaj mos ha mut ,o Imami dhe tme thuash faleminderit ,apo do tme deskrititosh ne te ardhmen . Harrove qe dy ministrat e pare te brendshem i kemi pasur afije ,por ndenjten urte ne ato kohera ,mos na diskritito me shume..Mos me keqkupto o Imam eshte urdhri i shefit tone Berisha ..???!!!
  I JUAI LUL BASHA:

  Reply to this comment
 16. Adih May 30, 14:47

  E kuptoj qe viheni ne siklet per komentin tim , por duhet ti cjerrim masken , mjaft me keto sigurimsa bandite .Ka vlere ta jepni tani dhe jo me vone. Ju faleminderit per mirekuptimin.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim