Shpërthen makina në lëvizje, plagosen tre persona

Klodiana Kotorri July 15, 2014 08:53

Shpërthen makina në lëvizje, plagosen tre persona

Një automjet ka shpërthyer teksa ka qenë në lëvizje duke shkaktuar plagosjen e tre personave. Ngjarja ndodhi rreth orës 19:45 të mbrëmjes së djeshme në vendin e quajtur “Rruga Ura” në Tiranë kur automjeti tip “Volsëagen Polo” me targë AA 868 EE ka shpërthyer. Për pasojë ka mbetur i plagosur drejtuesi i mjetit Sulejman Allushi, 40 vjeç i cili u transportua në Spitalin Ushtarak ndërsa morën dëmtime të lehta edhe dy persona të tjerë. Policia mbërriti në vendngjarje dhe pas hetimeve të kryera bëri të ditur se automjetit i ishte vendosur një sasi eksplozivi, tritol në pjesën e poshtme në krahun e shoferit…

Shkrimin e plotë mund ta lexoni sot në versionin print të gazetës DITA. 

Klodiana Kotorri July 15, 2014 08:53
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*