FOTO-VIDEO: Tjetër shpërthim me tritol në Tiranë: “Më tha, na çelsat më ço në spital se po vdes…”

March 4, 2015 22:14

FOTO-VIDEO: Tjetër shpërthim me tritol në Tiranë: “Më tha, na çelsat më ço në spital se po vdes…”

Rreth orës 22:00 në kryeqytet ka ndodhur një shpërthim i fuqishëm.

Burime nga policia bëjnë të ditur se shpërthimi me eksploziv ka ndodhur pranë Stadiumit Dinamo në kryqëzimin që të çon tek Komuna e Parisit.

Ka qenë një sasi lënde shpërthyese e cila është vendosur tek një makinë “Benz ML”, ngjyrë gri me targa TR 948 AF.

Sipas të dhënave paraprake, mësohet se shpërthimi me telekomandë ndodhi sapo shoferi ka hapur makinën.

Dyshohet se nga kjo ngjarje janë edhe dy të plagosur, drejtuesi i mjetit Artan Prenga si dhe një vajzë që e shoqëronte.

Policia ka shkuar në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen. I pranishëm dhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Artan Didi.

Një dëshmitar i momentit të shpërthimit tha për DITA, se ngjarja ndodhi sapo shoferi hapi derën e makinës.

“Bomba plasi sa hapi derën e tij shoferi dhe u dëgjua një zhurmë e madhe. Shoferi më tha na çelësat e makinës tjetër dhe më ço në spital se po vdes. Ishte bërë kulaç fare. Para se të vinte aty ishte duke pirë një kafe te lokali aty lart”, tha dëshmitari për gazetarin e DITA.

 

zjarri

 

2makina1IMG_1022

March 4, 2015 22:14
Komento

13 Komente

 1. SuloKapedani March 4, 22:31

  I vuri ne lèvizje bandat e tritolit shpellari i viçidolit,material pèr tè pèllitur nè kuvend.Gomarin sa ta ngacmosh pak fillon e pèllet e te shkul nga veshèt edhe gomaricat nuk e mashtrojne dot.Emrat i ka gati se i nxierr nga arshiva e policise tij sekrete dhe vishlikes.Jepi serb katrani,dil shpejt nè fejzbuk.

  Reply to this comment
 2. ARGITA March 4, 22:54

  CFARE PO BEHET ,VRASJE TRITOL ,GRABITJE ,PENGEMARJE,PERDHUNIME ,AJDUTERIRA NE TENDERA TE NDRYSHME ,DROGE ,ARME NE QARKULLIM ,KU JEMI E KU PO SHKOJME O POPULL

  Reply to this comment
 3. fritzle March 4, 23:00

  une habitem pse nuk e fusin ne burg kete shpellar dhe do ta shihni sa reat do jete ky popull se ky shpellar duhet te japi llogari per te gjitha

  Reply to this comment
 4. fuck March 4, 23:20

  ne 80 % te rasteve qe kur kan fillu shperthimet jan njerez nga tropoja lashi mirdita dugagjini kuksi etj dmth njerez te egjer qe jan rrite bagti e kan shit gomarin e mushken e kan benza.paska pas te drejte enver hoxha qe i paska vu orar ketyre njerzve qe rrin ne qytet.ptuuuu rrac mutit

  Reply to this comment
 5. genti_br March 4, 23:21

  Ore sa te jete sala gjall kshu ka me ik Shqipria zvarr

  Reply to this comment
  • LORA March 5, 00:01

   Eshte tuj ngordh,,,Shqiperise I merr tash te keqen.

   Reply to this comment
   • Toni March 5, 09:10

    Kjo eshte dora e serbit sali berisha bashke me shikun famekeq te gazidedes ku sot drejtohet nga nje tjeter plere visho lika-ajazi ,kerma sali eshte ne grafat e ngordhjes po i vjen fundi pleres serbe…

    Reply to this comment
 6. .............. March 4, 23:26

  Filloj prape plehra berishe. Derisa te kapet berisha kushedi sa viktima do kete? Kapeni sa me pare boll u morret me idjotin Doshi.

  Reply to this comment
 7. Koco March 5, 02:45

  Po te gjitha keto trazira duken dhe jane ne drite te djellit , qarte thote e z . Fritzie , ky prebindesh ben mu , , nuk kuptojme perse duhen gjurmet kur Ujku eshte i qete ne strofull ? Edhe per sa kohe do vazhdohet me kete papergjegjeshmeri qeveria e vertete e ketij populli.

  Reply to this comment
 8. Alphade March 5, 03:58

  Saliu nuk ka faj , e urdheron UDB-ja e Milloshevicit ! Tash s’ka nga luan bythet ! Vallen
  Saliu duhet ta coje deri ne fund ne sherbim te padronit serb deri sa te ngordhe ky qen !!!

  Reply to this comment
 9. Mark uk March 5, 09:33

  Mire se po fajsoni Berishen per tritol.Po per varferin ekstreme qe ka ka mberthyer vendin,ke fajsoni more idioter.Do ju them une si te veproni te bashkoheni e ti rruani menermethanen.

  Reply to this comment
 10. shpatar March 5, 09:36

  Ja per se duhet te respektohet Hoxha .Kemi 24 vjete dhe Shqiperia po kthehet qendra e terrorit se si merret pushteti ne nje vend ne krahet e Evropes . .Edhe nje i humbur e kupton se keto jane te qellimshme .Qe te kthehet normaliteti ka dy rruge .
  1-Ti jepet pushteti Saliut .Socjalistet nuk ja thone te mbjellin terror .
  2-Mazhoranca ne bashkpunim me Aleatet ,nese duan te bashkpunojne ,te percaktojne masa te reja dhe financime per ti azgjesuar elementet e lidhur me krimin .Shqiperia nuk eshte as Amerike e as Evrope qe duhen aplikuar metodat e demokracise se zhvilluar por te nje shtet me demokracie qe lufton me krimin dhe korupsjonin ne kupole.
  Tani kuptohet qarte nga intesiteti i veprimeve kriminale ne Kryeqytet se objektivi eshte marja e Tiranes . Kur te vije kjo fitore do te kemi dhe shtrirjen ne gjithe teritorin shqiptare te kriminalitetit . Mos harroni se ne gjithe teritorrin shqiptare qarkullojne lloje lloje tipash te inkriminuar si te brendshem dhe te jashtem qe jane gati te veprojne kur urdherohen.Nuk e di ne se Xha Brahua i di keto apo nuk jemi ne gjendje ti zbulojme . Objektivi eshte ardhja ne pushtet me cfardo cmim .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin