Shpërtheu eksplozivin si hakmarrje ndaj pronarit, arrestohet

August 10, 2016 10:12

Shpërtheu eksplozivin si hakmarrje ndaj pronarit, arrestohet

Një sasi lënde plasëse artizanale shpërtheu në një panel diellor në orët e para të mëngjesit të sotëm në Krastë të fshatit Halil,  Fushë-Krujë.

Policia arrestoi si të dyshuar si autor Arben Tali  35 vjeç, banues në Fushë-Krujë.

Policia e Durrësit informoi sot: “Në momentin që ka ndodhur shpërthimi  A.Tali ka qenë roje pranë vendit ku ndodhi shpërthimi. Gjithashtu,  nga veprimet e imtësishme hetimore dyshohet se lëndën eksplozive mund ta ketë vendosur vetë  shtetasi i mësipërm, në shenjë presioni për shpërblim nga ana e  pronarit të panelit diellor”

Për pasojë janë shkaktuar vetëm dëme materiale.

Policia thotë se Tali është person me precedentë penalë të mëparshëm në fushën e veprave penale kundër pronës.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë për veprime të mëtejshme për veprat penale”Moskallëzimi I krimit”, “Shkatërrimi I pronës me eksploziv”dhe”Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”parashikuar në nenet  300, 152 dhe 278/2 të Kodit Penal.

August 10, 2016 10:12
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim