Shpërtheu kanali i ujërave të zeza në det, Forcat e Armatosura operacion antindotje në Ksamil

July 26, 2017 18:00

Shpërtheu kanali i ujërave të zeza në det, Forcat e Armatosura operacion antindotje në Ksamil

Forcat e Armatosura kanë zhvilluar një operacion detar antindotje në Ksamil. Në plazhin e Ksamilit pasditen e sotme ka shpërthyer një kanal i ujrave të zeza dhe po derdhet në det.

Menjëherë pas marrjes së njoftimit nga policia kufitare në drejtim të Ksamilit janë nisur 18 forca dhe një mjet nga DMR-ja e Gjirokastërës për parandalimin dhe pastrimin e ujrave të zeza.

Gjithashtu është nisur për në vendngjarje edhe anija e gatshme P-05 “Vjosa” nga Saranda dhe anija P-03 “Shkumbini” nga Porto Palermo. Po ashtu janë nisur edhe 15 forca, 1 mjet dhe anija Antindotje Y-32 “Karaburuni” nga flotilja e Pashalimanit. Gjithashtu gjatë ditës së sotme janë angazhuar 12 forca dhe 1 mjet nga DMR-ja Gjirokastër për shuarjen e zgjarrit të rënë në fshatin Hundkuq në Gjirokastër.

July 26, 2017 18:00
Komento

1 Koment

  1. specialisti July 26, 18:45

    Cfare behet keshtu ? Dore e huaj ? Sabotim ? Vetem kur sheh pamjet filmike tmerrohesh. Ku do shkojne gjithe keto pushues ? Kush do i cdemtoje bisneset ? Gabim njerezor apo i qellimshem ? Po gjithe ato familje qe kane pronetuar pushimet ne Ksamil, cfare do te bejne. Mendoj te behen publike shkaktaret dhe te dergohen per ndekje penale. Dem me i madh nuk ka si behet, pervec imazhit, po epidemia e semundjeve ?
    Turp. E duam te matemi me fqinjet tane jugore me turizem. Sa larg jemi per te gjitha gjerat. Shyqyr qe kemi turizmin patriotik, te vellezerve kosovare se as 200 mije turiste nuk do te kishim per nje sezon veror. Ato na i dijne hallet e mendjet e mbrapshta, qe nga pakujdesia apo qellimisht, demtojme vetvehten.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*