Shpërthimi në Bolonja, flakët “përpijnë” një burrë (Video)

August 6, 2018 17:42

Shpërthimi në Bolonja, flakët “përpijnë” një burrë (Video)

 

Autoboti me lëndë djegëse që shpërtheu në zonën Borgo Panigale të Bolonjës shkaktoi një tragjedi të vërtetë, duke lënë të vdekur dy njerëz të pafajshëm dhe plagosur 67 të tjerë, drejtues mjetesh dhe këmbësorë që kalonin në dhe pranë autostradës.

E teksa në vendngjarje kanë mbetur vetëm pjesëza të çisternës dhe një krater gjigant në epiqendrën e shpërthimit, video nga kjo ngjarje e rëndë po bëjnë xhiron e botës. E tillë është një video e filmuar nga një drejtues mjeti, që tregon momentin e shpërthimit dhe sesi flakët përpijnë një burrë që po kalonte aty pranë.

Nuk dihet nëse ai është një nga viktimat e këtij aksidenti, por pamjet janë vërtetë katastrofike.

l.h/ dita

August 6, 2018 17:42
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*