Shpëtohet pas 49 ditësh në Oqeanin Paqësor indoneziani 19-vjeçar

September 24, 2018 15:30

Shpëtohet pas 49 ditësh në Oqeanin Paqësor indoneziani 19-vjeçar

 

Një indonezian 19-vjeçar është shpëtuar nga një anije pas 49 ditësh që kishte mbetur në Oqeanin Paqësor.

Kasollja e 19 vjeçarit ishte shtyrë në mes të korrikut nga erërat e forta drejt ujit.

Djali, Aldi Novel Adilang, mbijetoi duke kapur dhe ngrënë peshk, duke e gatuar dhe duke përdorur drurin e kasolles për të filtruar ujin e detit dhe për ta bërë atë më të pijshëm.

Ai është gjetur më 31 gusht pranë Guam-it.

Djali u identifikua dhe u mor në siguri nga një anije panameze. Më parë, dhjetëra anije të tjera kishin kaluar pranë bunave të kasolleve, por nuk e kishin vërejtur kërkesën e Adilang për ndihmë.

l.h/ dita

September 24, 2018 15:30
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim