Shqipëri- Izrael, De Biasi ndjek kuqezinjtë në stadium

September 7, 2018 19:37

Shqipëri- Izrael, De Biasi ndjek kuqezinjtë në stadium

Edhe pak minuta na ndajnë nga ndeshja Shqipër-Izrael që do të luhet në stadiumin “Elbasan Arena”.

Mes një atmosfere të vakët dhe pa shumë mbështetës, kuqezinjtë mbrëmjen e sotme do të kenë edhe një tifoz të veçantë. Bëhet fjalë për ish-trajnerin, Gianni De Biasi, i cili është parë në hyrje të “Elbasan Arena” me presidentin e FSHF-së, Armando Duka.

Tekniku italian është parë të futet në stadium vetëm pak orë para fillimit të ndeshjes dhe do ta ndjek përballjen nga tribuna vip.

Herën e fundit që Izraeli erdhi për të luajtur në Shqipëri, De Biasi ishte në stolin e kombëtares kuqezi.

Tekniku italian u largua nga drejtimi i përfaqësues shqiptare pikërisht pas fitores 0-3 në Izrael, e vlefshme për eliminatoret e kampionatit botëror, “Rusi 2018”.

l.h/ dita

September 7, 2018 19:37
Komento

2 Komente

  1. Arben September 7, 20:43

    Ktheu mendje ganiu, do.kthehet prape.

    Reply to this comment
  2. Ganni September 7, 22:51

    Ganiu sateme o turk muti

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Tirana Bank