Shqipëri-Maqedoni, shkëmbim informacionesh për elementë me prirje terroriste

November 21, 2015 09:22

Shqipëri-Maqedoni, shkëmbim informacionesh për elementë me prirje terroriste

Drejtori i Policisë së Shtetit Haki Çako priti në Vlorë në një takim pune Drejtorin e Policisë së Maqedonisë, Gorançe Savovski.

Ky takim edhe pse u zhvillua në frymën e takimeve të zhvilluara më parë me policinë maqedonase, në fokus të diskutimeve kishte luftën kundër terrorizmit.

Të dy drejtorët e policive respektive diskutuan për shkëmbimin e informacioneve për elementë me prirje dhe tendenca radikale apo terroriste, masat që duhet marrë për ti mbajtur nën kontroll.

Kreu i Policisë Maqedonase ka theksuar se lëvizja e një numri të madh të emigrantëve në territorin Maqedonas rrit mundësinë e kriminalitetit.

Drejtori i Policisë së Shtetit Haki Çako ka garantuar homologun e vet se tek policia shqiptare do vijojë të gjejë një partner të besueshëm.

 

November 21, 2015 09:22
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*